Bebeğimin genital bölgesinde kabarık ve kızarıklık var lütfen yardım !!!

hulya6565

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2023
35
17
27
Bebeğim neredeyse 4 aylık kaç gündür genital bölgesinde kızarıklık ve kabarcık var önceden enfeksiyon geçirdi ve bundan dolayı ıslak mendille silmeyi bıraktım sürekli yıkıyorum altını durum böyle olunca da yıkadıktan sonrada hep mavi hametan sürdüm daha kötü olmadıysa iyi olmadı lütfen bu konuda bilgisi olan kişiler yardımcı olabilirler mi ilk çocuğum ve fazlasıyla tecrübesiz ve tedirginim 😢

Bebeğim neredeyse 4 aylık kaç gündür genital bölgesinde kızarıklık ve kabarcık var önceden enfeksiyon geçirdi ve bundan dolayı ıslak mendille silmeyi bıraktım sürekli yıkıyorum altını durum böyle olunca da yıkadıktan sonrada hep mavi hametan sürdüm daha kötü olmadıysa iyi olmadı lütfen bu konuda bilgisi olan kişiler yardımcı olabilirler mi ilk çocuğum ve fazlasıyla tecrübesiz ve tedirginim 😢
Doktor diye birşey var duydunuz mu

Pazartesi kendi doktoru varsa doktoruna götür, yoksa sağlık ocağına bir götür. İlerlemesin neyse bir doktor görsün yazık bebişe. Kremle düzelmedi ise başka bir şeydir

Doktor diye birşey var duydunuz mu
Siz kendinizi ne zannediyorsunuz böyle saçma sapan bir şekilde yazabiliyorsunuz tabiki götüreceğim bugün hafta sonu yarın olmasını bekliyorum götürmek için ayrıca bir kaç gündür böyle olduğunu belirttim zaten sadece başına gelen var mı varsa nasıl bir yol izledi diye sormak istedim

Siz kendinizi ne zannediyorsunuz böyle saçma sapan bir şekilde yazabiliyorsunuz tabiki götüreceğim bugün hafta sonu yarın olmasını bekliyorum götürmek için ayrıca bir kaç gündür böyle olduğunu belirttim zaten sadece başına gelen var mı varsa nasıl bir yol izledi diye sormak istedim
Doktor kelimesi mi saçma geldi
Birkaç gündür aklınız nerdeydi haftasonu olana kadar ne beklediniz
Bayağı tedirginsiniz belli

Bir tanıdığımın bebeğinde bu şekilde uçuk vardı, bulaşmış….
Benim bebeğimde antibiyotik sebepli mantar vardı
Bir başka tanıdığımınkinin sebebi alerjiydi
Bağışıklık sistemi hastalıkları da bunlara neden oluyor
Daha kötü sebepler de var yazayım mı?

Buyrun tecrübe….faydalı oldu mu bebeğe onun bunun tecrübesi
El kadar bebe el ne rahat insansınız ya

Siz yanımda mısınız hanımefendi cumadan böyle oldu şu an saçmalıyorsunuz bugün daha çok kabardığı için tedirgin oldum ilk pişik gibi duruyordu yaz ayı diye olabileceğini düşündüm tavrınız felan rahatsız edici kaç gündür aklınız neredeydi derken ilk anda böyle değildi zaten neyse ya size niye açıklama yapıyorum ki siz benim ne yaşadığımı bilmeden ne rahat insansınız diyemezsiniz kendinizde kimseye karşı böyle bir hak görmeyin tabiki götüreceğim ironik tavrınız hiç hoşuma gitmediği için cevap verme gereksinimi hissettim

İsilik olabilir mi acaba

Doktor kelimesi mi saçma geldi
Birkaç gündür aklınız nerdeydi haftasonu olana kadar ne beklediniz
Bayağı tedirginsiniz belli

Bir tanıdığımın bebeğinde bu şekilde uçuk vardı, bulaşmış….
Benim bebeğimde antibiyotik sebepli mantar vardı
Bir başka tanıdığımınkinin sebebi alerjiydi
Bağışıklık sistemi hastalıkları da bunlara neden oluyor
Daha kötü sebepler de var yazayım mı?

Buyrun tecrübe….faydalı oldu mu bebeğe onun bunun tecrübesi
El kadar bebe el ne rahat insansınız ya
Minare biraz sakin mi olsan acaba? 4 aylik bir bebegin annesi pisik sanip normal gormus olabilir meseleyi, gecmeyince de telaslanmis buraya danismistir. Neden bu kadar kizgin ve sinirli yazdin ki? Kizcagiz kizacagin hicbir sey yazmamis.

Minare biraz sakin mi olsan acaba? 4 aylik bir bebegin annesi pisik sanip normal gormus olabilir meseleyi, gecmeyince de telaslanmis buraya danismistir. Neden bu kadar kizgin ve sinirli yazdin ki? Kizcagiz kizacagin hicbir sey yazmamis.
Elli bin tane hastalık var arkadaşım ya kötü birşeyse
24 saat maymun çiçeği diye bağırıyorlar ekranlarda
Benim de 4 aylık bebeğim var asla beklemeyi anlamıyorum
Pişik sansa pişik ilacı sorardı pişik olmadığını o da biliyor

Hanımefendi gerginliğinizin sebebi ben değilim lütfen sebebi kimse lütfen ona yansıtın evet cumadan pişik olduğunu düşündüğüm için hametan sürdüm ve bugün kabarcık olduğunu görünce pişik olmadığını anladım ve yarın haftaiçi olacağı için doktora götüreceğim ayrıca diş çıkarma sürecinde de böyle şeyler olabiliyormuş belki aynı durumu yaşayan anneler vardır diye yazmak istedim neyse daha fazla konuşmayacağım sadece şunu iyi bilin kimseye karşı gerekmedikçe bu saldırgan tavrınızı sergilemeyin sevgiler

Hanımefendi gerginliğinizin sebebi ben değilim lütfen sebebi kimse lütfen ona yansıtın evet cumadan pişik olduğunu düşündüğüm için hametan sürdüm ve bugün kabarcık olduğunu görünce pişik olmadığını anladım ve yarın haftaiçi olacağı için doktora götüreceğim ayrıca diş çıkarma sürecinde de böyle şeyler olabiliyormuş belki aynı durumu yaşayan anneler vardır diye yazmak istedim neyse daha fazla konuşmayacağım sadece şunu iyi bilin kimseye karşı gerekmedikçe bu saldırgan tavrınızı sergilemeyin sevgiler
Aklınız çoksa bebeğiniz için kullanın bana tavsiye vereceğinize
Gerginliğimin sebebi sizin gibi rahat anneler
Bir sürü sebep olabilen şey yazdım, doğru diş de sebep olabiliyor, sizinkinin sebebi ne? Buldunuz mu? Bebeğe faydası oldu mu?

Bu platformda sorduğumuz her şey için doktora gidebiliriz ki gidiyoruz da. Ama insan, aynı durumu yaşayanların da yorumlarını almak istiyor. Gereksiz gerginlik var özellikle bu üyede. Her sorulan soruya doktora git, psikoloğa git, avukata git, polise git diye cevap vereceksek bu sitenin bir anlamı yok, kapatılsın o zaman.
Kabarcıkların sıcaktan olduğunu düşünüyorum ben. Bir kaç saat altını bezlemeyin. Hametanın hiç faydasını görmedim ben. Yıkayıp kurulayın bezsiz dursun. Kabarcıklar azalmazsa pazartesi gidersiniz doktoruna

Bezini aç sık sık havalandır canım havalar sıcak o yüzden de olabilir bide pudra kullan bi kaç gün geçer bnm bebeğimdede olmuştu doktorumuz sıcaklardan olur bezini arada aç havalansın demişti pişik tarzında bi kızarıklıksa sudocream kullanabilirsin

Bezini aç sık sık havalandır canım havalar sıcak o yüzden de olabilir bide pudra kullan bi kaç gün geçer bnm bebeğimdede olmuştu doktorumuz sıcaklardan olur bezini arada aç havalansın demişti pişik tarzında bi kızarıklıksa sudocream kullanabilirsin
Sudocrem kullanıyorum normalde bebeğime hiç yaramadı malesef yarın doktora götüreceğim inşallah dediğiniz gibi sıcaklardandır

Bu platformda sorduğumuz her şey için doktora gidebiliriz ki gidiyoruz da. Ama insan, aynı durumu yaşayanların da yorumlarını almak istiyor. Gereksiz gerginlik var özellikle bu üyede. Her sorulan soruya doktora git, psikoloğa git, avukata git, polise git diye cevap vereceksek bu sitenin bir anlamı yok, kapatılsın o zaman.
Kabarcıkların sıcaktan olduğunu düşünüyorum ben. Bir kaç saat altını bezlemeyin. Hametanın hiç faydasını görmedim ben. Yıkayıp kurulayın bezsiz dursun. Kabarcıklar azalmazsa pazartesi gidersiniz doktor

Kesinlikle katılıyorum ben buradaki üyelerden doktor gibi çözüm üretmelerini beklemiyorum zaten ki doktora götüreceğim sadece aynı durumu yaşayan var mı açıkçası tek amacım buydu yoksa kimse buradan şifa dağıtmıyor zaten Hissedilmek istenen yalnız olmadığını bilmek

Bu arada hametandan ziyade evde hamazinc varsa o daha iyi gelebiliyor. Bir de ne alakaysa arko krem yeşil tüpte klasik var ya, o da arkadaşın bebeğinin hiç geçmeyen pişiğini geçirmişti. Benim oğlumda da işe yaradı ama gerçekten ondan mı yoksa antibiyotik kullanımı bitmişti ondan mı bilmiyorum.

X