Bebeğimin gece uykusunu nasıl uzatabilirim👶🏻

Limonimi

🧸
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2023
1.572
875
25
Deneyimli anneler bana yardımcı olabilir misiniz4 aylık bebeğim var gece uykusuna 9 gibi geçiyor 3 4 saat kesintisiz uyuduktan sonra mama içmeye kalkıyor tekrar uyuyor, asıl sorun burdan sonra başlıyor
Saatte bir sürekli elleriyle yüzünü mıncıklayarak kıpır kıpır ederek kendini uyandırıyor, yarım kundak yapıyorum ondan da kurtulmayı başarıyor sürekli kıpır kıpır oluyor bazen ağlıyor sabahı zor ediyoruz, gazı olduğunu düşündüm gazını çıkarmadan yatırmadım yine aynısını yapıyor ya geceleri mışıl mışıl rahatça uyusun isterdim ama yok illa kıpır kıpır edip kendini mıncıklayacak hal böyle olunca uykuları çok bölünüyor uzun uzun uyuyamıyorcanım çocuğum beni çaresiz bıraktı ne yapmamı önerirsiniz şimdiden teşekkürler

Mama icin uyanmasini beklemeden uyanmasina yakin mamayi hazirlayin ve uyurken icirin. O zaman uykusu bolunmeden daha uzun uyuyorlar.

Aynen rüya beslenmesi diyorlar uyanmadan uyanacağı saate yakın mamasını verin. Etkili olabilir. Bi kere uyanınca uyuyamıyor olabilir. Bazen çişleri olduğunda da çok kıpırdanıyorlar yapınca rahatlıyorlar mama içince çişi geliyor olabilir. Yapınca bezden rahatsızlanıyor olabilir mi? Bi ihtimal. Dümdüz yatırmayın bi de belki reflüsü tetikleniyordur bi de biraz vücudunun üstünü daha yukarıda yatırmayı deneyin.

Mama icin uyanmasini beklemeden uyanmasina yakin mamayi hazirlayin ve uyurken icirin. O zaman uykusu bolunmeden daha uzun uyuyorlar.
Ayyy çok teşekkür ederim yorumlarınızı yeni gördüm geç cevap yazdım kusura bakmayındediğiniz şekilde beslemeyi bi deneyim inşallah kesintisiz uyurbezinden rahatsız olacağını pek sanmıyorum çünkü hemen değiştiririm de mamaya kalkınca uykusu biraz açılıyor sanırım

Olabilir tabi. Umarım işinize yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…