bebeğimin dişleri mi çıkacak tecrübeli anneler bir bakar mısınız

zynmhm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2014
527
417
34
bebeğimi neredeyse 3 ayını doldurdugundan beri çok salyası akıyor ve eli sürekli agzında. 7 ayımız bitti daha görünürde diş falan yok. ama damakları hani diş görüntüsü alıp beyazlar ya 2 haftadır öyle. pazar günü de nezle oldu. burnu tıkanıyor. pazar günü ateşi vardı 38in altında.diş çıkaracak bebeğin nezle olabileceğini duymuştum. ishal değil ama kaka yapması arttı gibi. diş çıkacak diyorum. bekliyorum diş yok. ne zaman gelir kızlar bu dişler. gece uyuyamıyordu 2-3 gündür.kesin çıkacak dedim. dünden beri daha iyi çok şükür ama yine diş falan yok. acaba dişten değil miydi huysuzlugu. ama o damaklarının kabarmış olması yakın zamanda diş çıkacagını göstermiyor mu. ne kadar zamanda çıkıyor bu diş belirtileri gördükten sonra.

Canım bu bebekten bebege degisir. Benım oglumunda 2.5 ayında basladı 6 aylıkken cıkardı ve cok kaka yapnaya basladı ondan beri. Suan 8.5 aylık ve 4 tane birden cıkaryor simdi. Yanı o dedıgın beyazlama bizdede ilklerinde cok uzun surdu. Bir aya kalmadan cıkmıstı disleri. Azcık daha sabret ondan sonra teker teker baslar hepsi cıkmaya

benımde aynı seyler oldu 1aya kalmadan cıktı 8 ayda dıs çıkardık

hala bekliyoruz bakalım.:) şuan o damaktaki beyazlık salya ve kulaklarını çekiştiriyor.huysuzluk hastalık yok şükür.

7.ayin sonlarina dogru muhtemelen cikacaktir ve iki yasin sonuna kadar butun disleri cikar.disleri kasiniyordur eger huysuzlugu varsa muhtemelen dis cikaracaktir temiz steril dis kasima oyuncaklari verebilirsiniz :)

7.ayin sonlarina dogru muhtemelen cikacaktir ve iki yasin sonuna kadar butun disleri cikar.disleri kasiniyordur eger huysuzlugu varsa muhtemelen dis cikaracaktir temiz steril dis kasima oyuncaklari verebilirsiniz :)
şuanda huysuzluğu yok. :) bekliyorum sabırsızlıkla bakalım.

Bebeğinin 10 güne dişleri patlar. Bende şu an bunu yaşıyorum , oğlum 10 aylık 5 ve 6 numaralı dişleri çıkıyor patladı ucu gözüküyor üst dişleri çıkarırken daha çok zorlandı. Ve şu an diş nezlesi, 4 gün önce sabah uyandığında burnu akıyordu hırıltıları vardı ve daha da şiddetlenerek sürdü. Şu an gece çığlık atarak uyanıyor bağırıyor ağlıyor sakinleştirmek için elimden geleni yapıyorum ama ne kadar sürecek bilmiyorum iştahı bıçak gibi kesildi sadece beni emiyor , sürekli mızmız huysuz ve sokulgan arada öksürüğü tutuyor. İçi jelli diş kaşıyıcılarından alıp buzluğa attım soğuk olarak kemiriyor iyi geliyor burnu için sterimar kullanıyorum elma ayva kaynatıp sıcağa yakın dut pekmeziyle karıştırıp veriyorum birde akşam yatırmadan önce hipp gece çayı içiriyorum rahatlama sağladı.

Arkadaşlar benim bebeğinde diş cikariyo alt iki dikti ama üst diş eti morarnis baya normalmi acaba altta olmadi

kızlar dün göründü ilk dişi oğluşumun. ohh çok mutluyum. rahatladım valla. :)

Canım beyazladiysa eli kulagindadir çıkar biz bazen gece 20 kere kalkiyorDuk allah yardımcın olsun

Olabilir benim oğlum 6 buçuk aylık 3 disi var 4.yolda ilk dişini 5 aylikken çıkardı sizinde çıkabilir
Ben çocuklarımın dis çıkardığını anlamıyorum ne ateş ne başka bisey olmuyor kızımda 6 aylıkken çıkarmıştı onuda rastgele gördüm oğlumda rastgele gördüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…