Premature Bebekler Bebeğimin ayak kaslarında sertlik;(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Zehram2016

Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2017
4
0
34
bebeğim 28 haftalık doğdu doktorlar ayak kaslarında sertlik olduğunu söylüyorlar fizik tedavi görüyoruz aynı süreçten geçenler tecrübelerinizi bekliyorum

bebeğim 28 haftalık doğdu doktorlar ayak kaslarında sertlik olduğunu söylüyorlar fizik tedavi görüyoruz aynı süreçten geçenler tecrübelerinizi bekliyorum
Suan ne kadarlik oldunuz.
Yurumesine mi engel oluyor.
Benim kzim da hala ayaklarinin ustune tam olarak basamiyor belki de daha vaktimiz var bilmiyorum.
O yuzden soruyorum.gozle gorulur baska bir belirtiniz varmi.

Ayaklarının üzerine basıyor düzeltilmiş 7.buçuk aylık olduk başka bir belirtimiz yok beyin usgmizde temiz acaba küvözde kalmasınamı bağlı oldu bilemiyorum sizindemi erken doğum?

32 haftalik dogduk bizde.bide suan 10 gun sonra 7 aylik olacagiz.daha oturamiyoruz.herhalde zamanimiz var daha.
Ayak kaslarindaki sertlik nelere yol acarmis.

Bizde oturamıyoruz daha fizik tedavi görüyoruz ayakları için erken önlem alınmazsa yürümesi çok gecikebilirmiş malesef

Allah acil sifa versin.simdi bende endiselendim bak.
Bana tarif edebilcegin bi belirtisi varmi

Sende erken doğum yaptığın için aslında nöroloji kontrollerini bebeğin yaptır derim nörolog zaten direk anlar bir sorun varmı yokmu diye tarif edebileceğim hiçbir belirtisi yok ama aşılmıycak bişey değil kesinlikle ferah tut içini beyinden kaynaklanan birşey değilse . Fizik tedaviyle geçen birşeymiş biz dün nörolojideydik mr çektirmiştik onun sonucuda temiz çıktı Allaha şükür. Nörolog erken doğanlarda bu durum sık oluyor fizik tedaviyle aşılıyor dedi. Rabbim tüm bbebeklere acil şifa versin inş

Kardiyologa gittik ama norologa gitmedik.kuvezde kaldigi zaman ordaki doktorumuz bi problem yok demisti bize.
Sizede Allah sifa versin.

X