Bebeğimi uyutmak çile oldu lütfen yardım edin

gulfem2017

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2017
506
370
1 bucuk yaşında bebeğim var doğduğundan beri gogusumde ikimizde yatar sekikde uyuyor.. gundu,Z sallanarak gecede yanyana emzirerek yatiyoruZ..başta cazip geldi ve bu hataları yaptım ama artık cekilmez oldu..kocaman bebek karyolasi aldık ama orada hiç uyumuyor..bu saatten sonra n yapabilirim nasıl yatağına alistiririm onu meraj ediyorum fikri olan söylesin lütfen..ayrica bebegimin uykusu çok hassas hep böyleydi deliksiz uykusuz yok saat başı kalkiyor

Neden böyle alıştırdınız? Birden bire olmaz ama ağlasa da bagırsa da yatıracaksınız yatagına artık. Yatagınızın yanına koyun beşiğini. Uyuyana kadar sizi görebilsin, uyuyunca geri çekilin. Ninni söyleyin, sallayın. Temas etmek isterse elini tutun, başını okşayın. Başlarda zor olur ama alışmalı artık. Hem o rahat edemez hem siz..

"Bebeginiz uykuyu cok sevecek." diye bir. Kitap var onu öneririm. Bebeginiz hep emerek uyuyorsa bu bağımlılık oluşturmuştur. Öncelikle onu kesmeniz lazim. Bunun için örneğin esiniz bebegi akşam yatirabilir. Bebekler nasil uyusalar geceleri uyaninca ayni durumu bulmak istiyorlar. Kitap da detaylı öneriler var. Bir göz atın derim

İnstagramda irlandalı anne var onun postlarını oku. Günlük planlar var onları uygularsan desteksiz uyutabilirsin. Ben henüz başaramadım aynen senin gibiyim ve gece boyu da meme ağzında. Ben hep sağ tarafıma dönük kıpırdamadan yatıyorum.

Benim kızımda 2 yaşında uyku saatlerimiz çok geç. Düzenli bir şekilde gece yarısını geçirmeden uyumuyoruz :KK43: zamanında her türlü uyku eğitimi vs denedim, uzun süre de ağlamalarına kulak tıkadım, en son çocuk beşiğinde ayağa kalkıp kendini atmaya kalkınca bıraktım.mecbur. Yani o uyku eğitimleri falan hikaye bana göre. Bir çocuk uyumak istemiyorsa uyumaz net.
Siz önce anne sütünü kesseniz de sonra beşiğine mi alıştırsanız acaba?

Irlandali anne varmis. Herkes onu ovuyor. Bir bakin isterseniz. Ama o degil de yanyana yatarak emzirmek uyutmak iyi cesaret valla. Ben cocuk gece emmeye uyansa yuzumu yikayip aliyorum kucagima. Uyur kalirim Allah muhafaza bogulur falan diye. uykum acilsin diye yuzumu yikiyorum. Yatarak cok korkarim yani. Yatagina alissin bence. Pes etmeyin. Ilerde cok daha zor olur bence. Bilemedim :KK43: Beenim cocuk 2 aylik daha hic yanyana yatmadik korkarim ben ezerim diye. Deli yatiyorum da :) kendi yatagima da hic koymadim alisir dediler diye. Hep besiginde pis pis sesiyle uyuyor. Bilemedim ilerde degisir mi? Insallah degismez. Uykusuz bir bebek isyemiyorum ben cok uykuya duskunum :bicak: Hep besiginde yatti ama onun da kotu yani kendi besigi haric hicbir yerde yatmiyor :bicak: Bir yere gitsek ayni besikten de olsa asla yatmiyor gozunu yummuyor :deli: cocuklar ne zor canlilar ya :emir_bebek:

İlk yıl her şekilde uyutmak mübah. Hem siz doyuyorsunuz, hem çocuk doyuyor her türlü sıcaklığa. E genelde de uyumuyorlar zaten, binbir seçenek denemek gerekiyor. Ama 1 yılın sonunda tek çözüm; gece memesini kesmek. O uyumayan çocuk birden uyur oluyor, deliksiz uyuyamayan çocuk top patlasa uyanmıyor. Vücudunun alarm kurmasını gerektiren bir şey yok çünkü.

Daha çok küçük, alışkanlıklar çabuk değişir merak etmeyin. Kesin gece memeyi konuşarak. “Gece oldu, meme uyudu. Güneş geldiğinde/ışık geldiğinde meme emebilirsin” diyin. Direk yatağına yatırın. Hem memeyi hem yayağı ayırın. Maksimum 1 haftanızı alır. Siz yatın yanına, sevin, okşayın. Kucağınızı isterse, yatarken alın sakinleşince tekar yatırın. Yollarınızı kendiniz türetin. Tek kural yataktan çıkmamak olsun.

Artık uyku eğitimi vermenin zamanı bence
Yukarıda söylenen kitabı ben de okudum işe yarar metodlar var
Ama kararlı olmalısınız ve gözyaşı dökeceği, uykusuz kalacağınız 2-3 haftayı göze almalısınız.

Benim bebeğim 3 aylık
İlk günden beri kendi beşiğinde yatırdım. Önce kucağımda uyuyakalınca yatırıyordum
Şimdi gece uyku rutini yapıyoruz oyun-banyo-masaj- müzik- kundak- yatağa yatma- uyku şeklinde.
Siz de bir rutin oluşturun 0-5 yaş arası çocuklar uyumak için rutine ihtiyaç duyarlarmış.
Doktorunuz uygun bulursa gece beslennesini kesin, açlıktan değil alışkanlıktan kalkıyorlarmış.

Benimki köşe koltukta uyuyor, öbürü bizle.
Çocuk odamız, beşiklerimiz ise boş!
Ondan pek bir önerim yok ama açıklamam var.
Büyüme atağı geçirecek, ya da geçiriyordur.
20. Ayı bekleyin derim yeni bir rutine alıştırırken ve 2 yaş sonrası uyku eğitimleri hakkında bilgi edinin.

1 bucuk yaşında bebeğim var doğduğundan beri gogusumde ikimizde yatar sekikde uyuyor.. gundu,Z sallanarak gecede yanyana emzirerek yatiyoruZ..başta cazip geldi ve bu hataları yaptım ama artık cekilmez oldu..kocaman bebek karyolasi aldık ama orada hiç uyumuyor..bu saatten sonra n yapabilirim nasıl yatağına alistiririm onu meraj ediyorum fikri olan söylesin lütfen..ayrica bebegimin uykusu çok hassas hep böyleydi deliksiz uykusuz yok saat başı kalkiyor
Benim bebegim 21 aylık
Bir hafta öncesine kadar hep emerek uyurdu ve saat bası kalkardı.memlekete anneme gittim,annemle aynı odada uyuyunca halimi gördü.sabah ilk lafı”gece hiç uyumadın sen bu böyle olmaz sütten kes”
Bir haftadır gece uyutmadan veriyorum,uyanınca kesinlikle vermiyorum.ilk üç gece cok agladı,saatlerce agladı hatta pes etmek üzeeydim ama sonra düşündüm bebegiminde benimde uzun uykuya ihtiyacı var
Dün gece 3 bucuk saat hiç uyanmadan yattı
Bu bizim için rekor
Gün gectikçe artar bu rakam inş

Emzirdiğiniz için saat başı kalkıyordur emme ihtiyacı için gece emzirmeyin sadece gündüz emsin.
Bir şekilde alıştıracaksınız yatağa, keşke araştıra koydaydınız şimdi ağlatma metodunu denemeyin iyi ve korkar

Instagram ve youtube da sinem gerger akınal in videoları var.ve bebeğiniz uykuyu çok sevecek adlı kitabıda var bayanın.ücretli danışmanlıkta alabiliyorsunuz.ben danışmanlık alıyorum sinem hanımdan bugün 3.gecemiz akşam 7 bucukda uyudu bu saate kadar uyanmadı hala bekliyorum uyanmasını.7 aylık bu arada oğlum eğitimin inanılmaz geri dönüşleri var.ayrica danışmanlık almadan sadece sinem hanımın videolarını izleyerek ve kitabını okuyarakda başarabilirsiniz emin olun.evet başlarda çok agliyorlar.sonucta bu zamana kadar ki bir alışkanlığı biraktiriyorsunuz.göz yaşı çok normal.benim bebeğim hala uykuya yatarken ağlıyor.ilk zamanlar 1 buçuk saat sürüyordu şimdi ortalama 15 dk da uyuyor çok şükür.bunu herkes başarabilir.sizde yapabilirsiniz.merak etmeyin sabır ve zaman sadece..

Benimki köşe koltukta uyuyor, öbürü bizle.
Çocuk odamız, beşiklerimiz ise boş!
Ondan pek bir önerim yok ama açıklamam var.
Büyüme atağı geçirecek, ya da geçiriyordur.
20. Ayı bekleyin derim yeni bir rutine alıştırırken ve 2 yaş sonrası uyku eğitimleri hakkında bilgi edinin.

X