BEBEĞİMİ kaybetmek istemiyorum

canan27

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
118
22
merhaba kızlar ben 4 hafta 3 günlük hamileyim.
son adet tarihim 26 aralıktı . 24 ocakta kan değerimi ölçtürdüm 101.19 çıktı bana biraz düşük gelmişti. doktor 2 gün sonra tekrar yaptır 2 ye katlamalı dedi. 2 gün sonra yani 26 ocakta tekrar yaptırdım ama farklı bir yerde orda da 133.3 çıktı. çok düşük bir değer. 2ye de katlamamış. doktora sordum oda aynı yerde yaptırmamışsın ondan olabilir dedi makinelerin hassasiyetleri farklı olabilir dedi...
ama yinede bukadar fark olur mu?? çok endişeleniyorum acaba dış gebelik mi yoksa düşük mü ?? inş. bebişimi kaybetmem. böyle bir tecrübe yaşayanlar var mı? değerim normal mi?
doktor ağrı sızı kanama var mı diye sordu çok rahat davrandı. 10-15 gün sonra keseciği görebiliriz dedi. galiba beni rahatlatmak için söyledi. ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
canım son yaptırdıgın yerde bi kan testi daha yaptırsaydın ya emin olurdun hem aynı yerde yaptırmış olurdun aklında soru işareti kalmazdı opuyorumnanaktan bu arada doktorun rahatlığına güvenip tedbiri elden bırakma düşük riskin yokmuş ama olsun sen tedbirli davran risk yok diye rahat davranma ben ilkinde doktora güvendim nasılsa risk yok dedi herşey serbest diye umursamadım meğerse düşük riski varmış dr anlamamış düşük gerçekleşti aman dikkat et bişeycik olmaz inşallah ...

canım ben senin yerinde olsam tekrar yaptırırdım beta hcg yi.bak en azından 101 den 133 e yükselmiş.az artmış ama düşmemiş.bu seni sevindirmeli bence.herkesde farklı artıyor bu hormon.mesela ben tam adet olmam gereken günde yaptırmıştım 42.55 çıkmıştı.4 gün sonra 1305 olmuştu.yani benimki fazla artmış.ama allaha şükür sorunsuz bir gebeliğim var.canını sıkma yoksa bebeğini görene kadar yüreğine hep bir acı oturur.hep merak edersin benim gibi..bak azda olsa artmış en azından ne güzel.doktorun arttığı için rahat davranmış zaten.

evhamlanma canım, kendimden biliyorum, gebelikle ilgili herşeyi böyle okuya okuya, öğrene öğrene aslında daha kötü oluyorum, bu durumda hiçbirşey bilmemek çok şey bilmekten çoğu zaman daha iyi oluyor...
benim de sat 24 aralık, 20 ocakta bhcg 215 çıktı, birdaha da ölçtürmedim. katlandı mı indi mi ne oldu bilmiyorum.
sen de düşünmemeye çalış, strese girme. bol bol dua et, sağlığına dikkat et. dilerim hayırlısıyla keseyi de kalp atışlarını da görürsün.ben de henüz keseyi görmedim, bir hafta sonra falan nasipse görülür. ayrıca bundan önce boş gebelik nedeniyle kürtajım da var...
yani amiyane bir tabir olacak ama kafayı yememek için, sabır ve sükunet diliyorum kendime ve herkese. sağlıklar dilerim, strese girmemeye çalış, biliyorum çok zor ama...

bu arada katlanan değer ile ilgili fikrim yok ama ilk değerin normal.
topiclere göz at, çok daha az değerle bile hamile kalanlar, -ALLAH sağlıkla tamamına erdirsin- hamileliğinin 2. ve 3. tremesterinde ya da sağlıkla doğum yapmış olabiliyorlar.
seni çok çok iyi anlıyor ve rahatlık, sağlık diliyorum...

verdiğiniz yanıtlar için çok teşekkğr ederim arkadaşlar. beklemekten başka çare yok herhalde. biraz önce internetten bir doktor bulup aradım. oda bozulmuş gebelik olabilir dedi.çok düşük değerin dedi. ağrın sızın kanaman olursa hemen bir doktora git dedi. her 2 güne bir kontrole gitmeliymişim....

en doğru sonucu sana ultrason verecektir canım, beş bucuk haftalık olduğunda ALLAH nasip ederse kese görünür, doktorunun dediklerini ihmal etme, mümkünse başka doktorlara da görün ve en önemlisi strese girme.
hakkında ALLAH'tan hayırlısını dilerim...

teşekkür ederim canım. inşallah bebişimi sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım

Arkadaşlar ben kan testimi adetimden 1 gün önce yaptırdım yani 25 ocak ta 100 bhcg,sonra bugün yaptırdım(28 ocak)177 bhcg, son sat:22 aralık 2009,35 günde bir adet oluyorum.Doktor bana büyük ihtimalle kimyasal gebelik dedi.Pazartesi gel tekrar kan tahlili yaptır ultrasona sokalım dedi sizce kimyasal gebelik mi benim gibi olan arkadaşlar varmı birden artış olurmu ?

lulucum üzme kendini bak benimkide ilkinde 101 daha sonrakinde 133 çıktı ama daha sonra güzel oldu 335 ve bugünkü değerim 650.inanıyorum ki seninkide katlanarak gitmiştir.

lulucum üzme kendini bak benimkide ilkinde 101 daha sonrakinde 133 çıktı ama daha sonra güzel oldu 335 ve bugünkü değerim 650.inanıyorum ki seninkide katlanarak gitmiştir.

Hayırlısı olsun canım artık üzülmüyorum zaten:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…