Bebeğimi desteksiz nasıl uyutabilirim

hlas

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2024
17
5
24
Kızlar merhaba yedi buçuk aylık çok huysuz tatlı bir oğlum var. Kolik bir bebekti altı buçuk aylıkken gazı bitti öncesi sürekli damla hastane lavman kabus gibiydi. O arada her çeşit sallanmaya alıştı evde birsürü beşik var hamak elektrikli normal. Bazen dizimde. Buna rağmen uyumuyor gündüz yarımşar saat bazen yirmi dk üç uyku bazen iki uykusuz olduğundan da çok huysuz. Gece iki saatte bir kalkıyor. EMEREK UYUTMADIĞIM HALDE EMMEDEN UYUMUYOR NEDEN BÖYLE. Yani sallanmak istemiyor falan. Ben bir haftadır uyku eğitimi vermeye çalışıyorum arada hasta oldu bıraktım. Derken kucakta uyumaya alıştı. Her gün yeni bir huy. Şimdi sallamaya koysam kaçmaya çalışıyor kucağımda zıplata zıplata sakinliyor gözü kapalı. Tam yeni yani uyumuş olmuyor duruyorum. Sonra direk yatağına koyuyorum kıpraşacak gibi oluyor poposuna pışpış yapıyorum sırtını tutuyorum dalıyor. Ama hala biraz hasta yine yarım saatte falan kalkıyor sanırım burnu tıkanıyor diye. Benim bu yaptığım uyku eğitimi sayılır mı yani başarabilir miyim beşiğine koysam kendi uyusa. Arkadaşlarımın bebekleri hep öyle anneleri yanında uyuyor ya da arkasını dönüp yatağında hop. Benim derdim kendi uykum değil. Ben emsin istiyorum ama kendi çok huysuz uykusuz üzülüyorum

X