Bebeğime bakmakta çok zorlanıyorum

ozkangul3012

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2023
209
-13
24
Bebeğim daha iki aylık ama sanki iki yaşına gelmiş gibi o kadar yorgun ve uykusuzum ki onu ne kadar sevsemde bazen eski hayatımı ve kafama göre takılmayı çok özlüyorum sorumluluğu çok büyük. 24 yaşında olmama rağmen zorlanıyorum ilk anneliğim çok zor bakıyorum. Hiç biseye yetişemiyorum yemekti temizlikti eskisi gibi sosyal hayat zaten yok bir an önce büyüsün en azından onunla gezeyim diyorum ne yapmalıyım bu ne zaman düzene girer? Uyku vs. Sürekli yorgun ve mutsuzum

Yardımcı olacak kimseniz varsa yardım isteyin. En azından ev işlerini ve yemeği birileri halletsin.

Yardımcı olacak kimseniz varsa yardım isteyin. En azından ev işlerini ve yemeği birileri halletsin.
Annem var ancak evimiz birbirimize uzak oda biraz bacaklarından rahatsız sürekli gelip gidemiyor arada uğruyor onun dışında hep yalnızım

Bende ilk çocuğumda böyleydim inan hepsi geçiyor muhakkak bir düzen oluşturmaya calis kendine mesela bebeğin uyuyunca bı kahve yap ve kendine zman ayır banyo yap cilt bakımı vs sana ne iyi geliyorsa bir sonra ki uyutmanda ev işlerini yap.Kendine yüklenme ve unutma herşeye yetişmek zorunda dgilsin olduğu kadar

Haklısın mecbur alışıcam artık gerçekten zamanla geçecek mi ne zaman biraz daha düzene girer kendi kendine oynamaya başlasa bı keşke ya da yürümeye diye dua ediyorum

Haklısın mecbur alışıcam artık gerçekten zamanla geçecek mi ne zaman biraz daha düzene girer kendi kendine oynamaya başlasa bı keşke ya da yürümeye diye dua ediyorum
1
Eşiniz destek olmaz mı? En azından bulaşık, temizlik falan yönlendirseniz yapmaz mı?
Söylediğimde yapıyor ama ise erken gidip geç geliyor bazen uyuyakaliyor inşaat işçisi ağır çalışıyor bişey diyemiyorum ama söyleyince yapiyir

Bı video izlemiştim kadınlar neden lohusa depresyonuna girer diye soruyorlar
Her kadın anne oldukdan sonra bir önceki kadınin yasını tutar demişti kesinlikle böyle bişi şuan özgür olamiycam birdaha hiç istediğim kadar gezip uyuyamiycam falan gibi dusunebilirsjn ve lütfen bunları düşünürken kendini sıkma ağla gerekirse hatta günlük bile tutabilirsin emin ol zamn okadar hizli gecicekki sonra bu düşüncelerin komik gelicek.Kizim şuan 11 yaşında müthiş bı ev arkadaşı dogurmusum kahve yapar çok yoruldun anne hadi otur der yada ne bilim hadi biraz yürüyüşe çıkalım der.Oysa ilk doğduğunda eşime senin yüzünden oldu bu dedim nasıl bakicam buna dedim emin ol gecicek

Ahh biraz olsun rahatladım okurken inşallah geçer

1

Söylediğimde yapıyor ama ise erken gidip geç geliyor bazen uyuyakaliyor inşaat işçisi ağır çalışıyor bişey diyemiyorum ama söyleyince yapiyir
Zamanla mutlaka alışırsınız. Bu da bir süreç. Herşey dört dörtlük olmak zorunda değil. Kahvaltıyla da karın doyuyor.

Sizi çok iyi anlıyorum. Şuan 8.5 aylık oldu ama asla uyumayan sürekli ağlayan zıplayarak uyuttuğum bi bebekti o zamanlar. Annem de kanser ne yazık ki yeni ameliyat olmuştu. Yardım edecek kimsem yoktu çünkü kimsede durmuyordu. Geçiyor. Şimdi biraz daha iyi durumda şükür. Geçecek sabredin

İnşallah geceleri uyku düzeniniz nasıl şu an? Emeklemeye başladı mı süreç nasıl ilerliyor

İnanın gececek, bebekten sonra duzenli olmayı ve metodik calısmayı ögreneceksiniz. İlk olarak kanguru ya da sling vb beraber evde ara ara yasamak hem bebegi sakinlestirir hem de sırt ve belinizi rahatlatır. Ikı eliniz bosa cıkınca supurge, vileda, sebze dograma, utu gibi seyler yapılır.
Ikı: Bir annenin yemek getireni yok ise buzlugunu sevecek; ister fazla pisirin konserve yapın, ister marketlerden donuk sogan, kasaptan kofte bile olsa alın
Uc: her gun bebek arabada dısarı cıkacak, siz de nefes alacaksınız, kar yagmur bile olsa .. psikolojiniz duzelecek, uyur ve siz de belki kahve icer, simit yersiniz vb.
Dört: Sizden daha sıkışmış olanlar var, onları dusunun. 12 yas uzerıne, premature ıkız, sonrasında once babam sonra anam vefat ettı. Bebekler 2 yasında, calısıyorum, 90 yasında anneanneme de bakıyorum. Kacacak yer yok anlayacagın.. Allah var, kimsesizin kimsesi dardaki kullarla ne zaman sıkılırsanız yazın okur cevap yazarız

Çok teşekkür ederim çok iyi geldi

İnşallah geceleri uyku düzeniniz nasıl şu an? Emeklemeye başladı mı süreç nasıl ilerliyor
Akşam 8-9 arası uyumuş oluyor. Gece de sıkıntısı yoksa maksimum üç kere uyanıyor. Emekleme değilde yürümeye pek hevesli koltuk kenarında sıralıyor çok kısa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…