Bebeğimden ayrılma çalışmaları :(

Atarlilohusa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2015
103
95
35
Merhaba bayanlar,
2 Ocakta işe başlayacağım ve 5 aylık oğlum var. Henüz ek gıdaya başlamadık. Oğluma babaannesi bakacak. Birlikte geçireceğimiz sadece 1 haftamız kaldı ve babaannesi ile hiç yalnız kalmadı.bu arada oğlum memeye çok düşkün sürekli emmek istiyor, tok olsa dahi keyif icin memede kalmak yada uyumak icin memede kalmak istiyor yada çok ağlarsa sakinleştirmek icin mememe koyuyorum. Hal boyle olunca vakit de azalınca bende bir hafta hem babaanne alışsın hemde oğlum babaanneye alışsın diye sadece mecburi durumlarda müdahale edeyim diyorum.sutumu sağıp babaannesi versin diyorum arada ben alıp emzireyim falan.yalniz ısın kötü yanı ise başladığımızın hafta sonu dr kontrolümüz var ve ek gıdaya geçişi o zaman verecek ve benim 1 hafta dahi bebeğime bırakabilecek sütüm maalesef Yok. Acaba yavaştan biseylere başlasak mi ? Yardım edin bana Ne yapmalıyım bilmiyorum? Bu donemi ikimiz icin de kolay atlatmak icin ne yapabilirim? Calisan anneler neler önerir. Nasıl çözüm buldular bu duruma ?

Canim sutu az gelen anneler 4. Ayinda bile yavas yavas ek gidaya basliyor zaten. Baslasan bi sorun olacagini sanmiyorum ama yinede bi dr sor istersen. Babaannesine alismasi icin o biberonla sut verirken cok yakininda durma cocuk annesinin kokusu hissettigi icin belki kabul etmeye bilir biberonu belliki sana duskun emmeye cok alismis herseyi emerek ogrenmeye calisiyo uyumayi sakinlesmeyi. Evde oldugun zamanlardada onu bundan vazgecirmeye calis. Karninn tok oldugunu biliyosan her agladiginda emzirerek sakinlestirmeye calismaki isin daha kolay olsun. Tabi bunlar benim tavsiyelerim. Allah yardimcin olsun canm.

Canim sutu az gelen anneler 4. Ayinda bile yavas yavas ek gidaya basliyor zaten. Baslasan bi sorun olacagini sanmiyorum ama yinede bi dr sor istersen. Babaannesine alismasi icin o biberonla sut verirken cok yakininda durma cocuk annesinin kokusu hissettigi icin belki kabul etmeye bilir biberonu belliki sana duskun emmeye cok alismis herseyi emerek ogrenmeye calisiyo uyumayi sakinlesmeyi. Evde oldugun zamanlardada onu bundan vazgecirmeye calis. Karninn tok oldugunu biliyosan her agladiginda emzirerek sakinlestirmeye calismaki isin daha kolay olsun. Tabi bunlar benim tavsiyelerim. Allah yardimcin olsun canm.

Her şey o kadar üst üste geldi ki :KK43: ikimizde hasta olduk ateş , Boğaz, öksürük antibiyotik tedavisi başlattı doktor o da ishal yaptı ishal olmasın diye sık sık emziriorim sıvı kaybı olmasın kilo vermesin diye bide hiysuzlanior gerçekten iki gündür çok zorlanıyorum kendim de dinlenemedigom icin iyilesemiyorum ki :KK43: iki hafta öncesine kadar biberonda emzik te emiyordu Ne olduysa birden almamaya hatta ogurmeye başladı maalesef emzik de kullanamıyoruz o yüzden de sürekli beni emmek istiyor heralde İnanin yıpranacak diye çok üzülüyorum ise başlayıp bırakmak zorunda olmanın verdiği stres , hastalanmis olmasının verdiği üzüntü , üstüne bu..anne olmak her gün yeni zorlukları da gösteriyor iste .. dediğiniz gibi deneyelim bakalım nasıl olacak :KK51:

Himm uzuldum canim. Benim kizimda 5. Ayinda biberonu tammen birakti degisik biberonla verince tekrar almaya basladi sora yine birakti suan biberonla su iciyi alisti artik o emzik biberon birakma donemleri oluyo sonra tekrar duzeliyo ama sen calismak zorundasin insallah cabuk gecer bu durum..

Merhaba canim,

Bu anlattigin durumu bizde aynen yasadik kizimla :)
Benim kizimda 7 aylikti ben tekrar i$e dönmeliydim, ve anne sutu iciyordu. (ek gida pek yemiyordu)
babaannesi bakti onada, bende gece yatmadan ve sabah uyaninca sutumu sagip siseyle goturuyordum her sabah kayinvalideme. (ama kizim siseden fazla icmiyordu) bide sabah taze meyve papi yapip goturyordum, babaanneside corba yapiyordu.

ilk 1 ay benim icinde zor oldu, her kizimdan ayrilmak zor oldu hemde goguslerim sizliyordu i$ yerinde.
Cok sizladigi gunler bende ogle paydosumda biraz sagip ertesi gunu kayinvalideme onu goturuyordum.

Merhaba canim,

Bu anlattigin durumu bizde aynen yasadik kizimla :)
Benim kizimda 7 aylikti ben tekrar i$e dönmeliydim, ve anne sutu iciyordu. (ek gida pek yemiyordu)
babaannesi bakti onada, bende gece yatmadan ve sabah uyaninca sutumu sagip siseyle goturuyordum her sabah kayinvalideme. (ama kizim siseden fazla icmiyordu) bide sabah taze meyve papi yapip goturyordum, babaanneside corba yapiyordu.

ilk 1 ay benim icinde zor oldu, her kizimdan ayrilmak zor oldu hemde goguslerim sizliyordu i$ yerinde.
Cok sizladigi gunler bende ogle paydosumda biraz sagip ertesi gunu kayinvalideme onu goturuyordum.

O kadar zor durumdayım ki ondan ayrılmak çok zor düşüncesi bile gözlerimi dolduruyor , yüreğimi parçalıyor ama onun icin ..ona hasret kalacağım ,onun icin çalışıyoruz artık :KK43: ama bugün mucizevi bir şey oldu ve eve gelen çok ta iyi marka olmayan hediyelik bi biberonu deneyim bakalım bunu alacak mi dedim ve kavradı çok şükür.. saat 3 ten beri sütünü o biberonla veriyorum geceleri emziririm diyorum . İçim huzursuz olmuyorda değil cinku onun memedeki huzurunu biliyorum ama malesef yapacak birşey Yok . En azından pazara kadar boyle gündüzleri biberona alıştıracam :KK43:(

O kadar zor durumdayım ki ondan ayrılmak çok zor düşüncesi bile gözlerimi dolduruyor , yüreğimi parçalıyor ama onun icin ..ona hasret kalacağım ,onun icin çalışıyoruz artık :KK43: ama bugün mucizevi bir şey oldu ve eve gelen çok ta iyi marka olmayan hediyelik bi biberonu deneyim bakalım bunu alacak mi dedim ve kavradı çok şükür.. saat 3 ten beri sütünü o biberonla veriyorum geceleri emziririm diyorum . İçim huzursuz olmuyorda değil cinku onun memedeki huzurunu biliyorum ama malesef yapacak birşey Yok . En azından pazara kadar boyle gündüzleri biberona alıştıracam :KK43:(

Siseyi kavramasi cok guzel olmus, hemde super :KK66:
sende goguslerin cok dolarsa ogle paydosunda sagarsin, siseyle ertesi sabah kayinvalidene verirsin :KK66:

olsun uzulme o kadar, uzaga gitmiyorsunki :) Kolay degil biliyorum, ama zamanla alisiyor insan. I$ten cikinca cok coskulu ve sevincli cikiyorsun ona kavusmak icin :))) Zaten hemen memene yapisiyor cocuk seni gorunce, orda kayinvalidende emzirirsin hemen kavusunca.

benim kizim suan 2 yasina girecek ve hala emiyor :) oda memeyi cok seviyor ve huzur buluyor sut icerken, cok guzel bir duygu.

emzirme konusunu ne kadar daha devam ettirmek istiyorsun bilmiyorum ama, verebildigin kadar ver...
2 yasina kadar kesin ver sutun oldugu surece.

Hem cocugunla iliskin daha guzel olur hemde onun icin en sagliklisi anne sutu.
ilerde senin gogus kanseri olma riskinde 4kat daha az.
bebeginde cok hastalanmaz hem, ve arti anne sutu icen cocuklarin IQ leri daha yuksek :)
Cok artilari var anne sut vermenin :KK66:

emzirme konusunu ne kadar daha devam ettirmek istiyorsun bilmiyorum ama, verebildigin kadar ver...
2 yasina kadar kesin ver sutun oldugu surece.

Hem cocugunla iliskin daha guzel olur hemde onun icin en sagliklisi anne sutu.
ilerde senin gogus kanseri olma riskinde 4kat daha az.
bebeginde cok hastalanmaz hem, ve arti anne sutu icen cocuklarin IQ leri daha yuksek :)
Cok artilari var anne sut vermenin :KK66:
Evet olduğu müddetçe vermeyi düşünüyorum insallah... umarım is stresi ve sürekli emzirememek etkilemez. Tavsiyelerin icin teşekkür ederim canım çalışmak çok zor annecokunca daha da zormuş yüreğim pir pir aklıma geldikçe . Yavrumla doyasıya son 2 günüm kaldı:KK43:

Evet olduğu müddetçe vermeyi düşünüyorum insallah... umarım is stresi ve sürekli emzirememek etkilemez. Tavsiyelerin icin teşekkür ederim canım çalışmak çok zor annecokunca daha da zormuş yüreğim pir pir aklıma geldikçe . Yavrumla doyasıya son 2 günüm kaldı:KK43:

slm atarli,
naptin basladinmi i$e?
nasil gidiyor, merak ettim :)

slm atarli,
naptin basladinmi i$e?
nasil gidiyor, merak ettim :)
Merhaba semo ☺️
Hediye gelen dandik biberonu sevdi oğlum onunla devam ediyoruz Zaten ek gıdalara da başladık yavaştan bu şekilde devam ediyoruz şimdilik :emir_bebek::emir_bebek: Çok şükür korktuğum olmadı yanı :nazar::nazar::nazar:

X