Bebeğimde reflü ve boğulma

coffeslove

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
5
1
30
Merhabalar benim bebeğime de reflü teşhisi kondu. Keşke sadece kusmayla konsaydı. İki kere boğulma tehlikesi geçirdi 10 gün arayla. Bir tanesi gece 3 buçukta oldu.4 yaşındaki Oğlumla evde yalnızdık ve taksiyle acile zor yetiştirdim. Gastrotuss verdiler hiçbir işe yaramadı. Hala nöbetleşe başında bekliyoruz. İki gündür yeni bir şey başladık. Bebelac tickener anne sütü alıyorsa kıvam artırıcı mama alıyorsa aptamil ar. Benim bebeğim gibi boğulma tehlikesi geçiren var mı sürekli diken üstündeyiz ve zaten birkaç uzman hekim tarafından takipliyiz.o iki geceyi atlatamıyorum. Sürekli tetikteyim. Bu şekilde yaşayan var mı acaba?

Yan yatırıyorsunuz uyurken değil mi, bir de yastıgın altına yükseltmek icin bir seyler koyuyor musunuz

Reflü yastığı kullanıyor musunuz?
kullanmiyorsaniz muhakkak kullanin.
Boğulma değil ama reflü bizde de oldu ama epey azaldı dikkat etmek lazım. Uyumadan 1 saat önce doyurmak lazım. Gazını almadan uyutmamak lazım. Biz 1 yıl çektik ama bu şekilde ve ben yediğim her şeye dikkat ederek kimyonsuz yemek yemeyerek bir şekilde atlattık. Size de büyük geçmiş olsun

Reflü yastığı kullanıyor musunuz?
kullanmiyorsaniz muhakkak kullanin.
Boğulma değil ama reflü bizde de oldu ama epey azaldı dikkat etmek lazım. Uyumadan 1 saat önce doyurmak lazım. Gazını almadan uyutmamak lazım. Biz 1 yıl çektik ama bu şekilde ve ben yediğim her şeye dikkat ederek kimyonsuz yemek yemeyerek bir şekilde atlattık. Size de büyük geçmiş olsun
Dediğiniz şeyler oğlumda işe yaramıştı fakat kızımda hiçbiri işe yaramadı artık emziremiyorum çünkü ne zaman emse ağzından burnundan bir çıkışı oluyor tckener vermeyince. Zaten çok fazla da emmek istemiyor. O iki geceden sonra sütümde azalmaya başladı.boğulma Olayı bizi mahvetti.

Dediğiniz şeyler oğlumda işe yaramıştı fakat kızımda hiçbiri işe yaramadı artık emziremiyorum çünkü ne zaman emse ağzından burnundan bir çıkışı oluyor tckener vermeyince. Zaten çok fazla da emmek istemiyor. O iki geceden sonra sütümde azalmaya başladı.boğulma Olayı bizi mahvetti.
Bir daha öyle bir durum yaşanmaz inşallah. Yediğiniz her şeye dikkat edin. Aşırı doyurmayın. Açken bağırsak masajı yapın hafif dokunuslarla saat yönünde. İnşallah iyileşir

X