Çocuk Hastalıkları Bebeğimde bacak boyu eşitsizliği

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Missbohem

Bu dünyada huzur yok
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
1.002
734
40
Selam hanımlar.bugün şok yaşadım 2 yaşinda bebeğimin sol bacağinin sağdan daha kısa oldugunu farkettik eşimle.yürürken yana yatiyordu yatirip 2 bacagini ölçtük yaklaşik 1cm kisa sol bacak.yaşayan varmı bu durumu.kalça ultrasonu 2 farklı yerdede sağlam çikmişti.randevumuz haftaya ve içim içimi yiyor şu anda.bizi ne gibi sıkıntılar bekliyor yaşayanlardan bilgi bekliyorum şimdiden çok sağolun.zamanla düzelicek bir durummu acaba

Eşimin sol bacağı hafif kısa ama yürüyüşünde hiç sorun yok
Pantolon paçası yaptırırken anlamıştım ben. Neden olmuş, nasıl olmuş bilmiyoruz
Siz yine de bi baktırın tabi

Eşimin sol bacağı hafif kısa ama yürüyüşünde hiç sorun yok
Pantolon paçası yaptırırken anlamıştım ben. Neden olmuş, nasıl olmuş bilmiyoruz
Siz yine de bi baktırın tabi
Inşallah buda ilerlemeyen hafif bir eşitsizliktir sonuçta hiçbir uzvumuzun ölçusü ayni degil benim bir ayagim digerinden buyük bir kulagim digerinden buyuk vs.buda insallah öyle birşeydir değilse çok üzülürüm

Selam hanımlar.bugün şok yaşadım 2 yaşinda bebeğimin sol bacağinin sağdan daha kısa oldugunu farkettik eşimle.yürürken yana yatiyordu yatirip 2 bacagini ölçtük yaklaşik 1cm kisa sol bacak.yaşayan varmı bu durumu.kalça ultrasonu 2 farklı yerdede sağlam çikmişti.randevumuz haftaya ve içim içimi yiyor şu anda.bizi ne gibi sıkıntılar bekliyor yaşayanlardan bilgi bekliyorum şimdiden çok sağolun.zamanla düzelicek bir durummu acaba
Bebeklerde olabiliyor gelişim sorunu. Bir kaç egzersizle ve bacak arasına yastık yerleştirerek uyutma ile geçebilecek birşey. Gerçi 2 yaşına gelmiş. Hekime danışın mutlaka

Geçmiş olsun ya. Benim kayınpeder tam adım atarken hapşurmuş birinde, bir bacağı kısalmış baya :olamaz: osteopat bi tanıdığı varmış ona gitmiş, o düzeltmiş vs ama tabii bu yetişkin biri ve sonradan bir anda olma. Siz de mutlaka bir ortopediste götürün bence. Belki de duruşundan öyle kısa duruyordu. Uzman en sağlıklı cevabı verir.

Kızlar şimdi baktık kısa olan bacaginin ayaği diger ayagindan baya küçük yani o bacak diger bacak gibi gelişememiş az gelişmiş bunu farkettik

Basbaya tam adım atarken yani bir ayağı yukarıdayken hapşurmuş. Nasıl becermiş orasını bilemiyorum ama :) bir bacağında kısalık olmuş, artık hangi kemiği oynadı bilemiyorum. Sonra da tanıdığı uzmana gitmiş, muayene etmiş gereken teknik neyse onu uygulamış uzman da, düzelmiş. Şaka gibi geliyor insana da sık sık anlatırlar böyle olduydu diye, bir de gülerler ardından. Biraz paniktir de kendisi.

Merhaba, benim de annem ben 8 aylikken fark etmiş. Ameliyat oldum kalça çıkığından, bir kaç ay da alçıda kalmış belimden aşagisi. Şimdi bir sıkıntım yok. Umarım güzel bir tedavi ile yavunuz da hemencecik iyi olur.

Aşı falan yaptırırken boyunu ölçtürürken hiç mi fark etmediniz.
Çünkü bacaklar yanyana sabit tutuluyor bu durumlarda.

Bu yaşta bilmiyorum nasıl olur.
Bizim bir tanıdığın bebeğine ufakken. Çelik korse gibi birşey takılmıştı aylarca

Aşı falan yaptırırken boyunu ölçtürürken hiç mi fark etmediniz.
Çünkü bacaklar yanyana sabit tutuluyor bu durumlarda.

Bu yaşta bilmiyorum nasıl olur.
Bizim bir tanıdığın bebeğine ufakken. Çelik korse gibi birşey takılmıştı aylarca
Boy ölcumleri yapilirken sabit yatiriliyor ama fark bariz belli olucak bi fark degil.1 cm yada daha az onun icin 2 bacagi ölçerek anlasiliyor yoksa anlamak mumkun degil az bi fark.sonra iyice inceledim ayagida bacakta digerinden daha küçük

benim bildigim kadariyla bu tür kisaliklar kemikten kaynaklanmiyor. ya kaslarda bir problem oluyor yada kalcada. cocugunuz daha kücük erken teshis cok önemli. ayakkabinin icine bacak uzunlugunu esitlemek icin koyduklari sey (türkcesini bilmiyorum ) sorunun kalici olmadina neden olabilir. direk ortopedi degilde baska türlü bir tedavi arastirin bence. kaslarda fln bi sikisma oluyor onu terapiyle düzeltiyorlar

Canım aynısını bende kendimde ergenlikte farkettim bir iki cm kısalık var di doktora gittik yürürken bi tek doktor ablası önemsemedi ve şuan kimse anlamıyor hala var kimse var demiyor
Insallah basittir önemsenmez

X