Bebeğim uzun süre emmiyor

ilsekoch

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2023
21
8
27
Merhaba kızlar 3.5 aylik bir bebegim var son 1 aydır emerken başta normal emmeye başlıyor 5.6. Dakikadan sonra bazen 8.dakikada kıvranıp homurdanmaya başlıyor ve tekrar memeyi almıyor.Kilo alımı 1.ay 1.5 kilo 2.ay 1.2 kilo 3.ay da 700 gr aldı.gittikce azaldığı için ve bu sikayet yeni başladığı için doymamasindan korkuyorum.
Alerji ya da gaz olsa emmeye ilk başladığından itibaren ağlayıp sızlamaz mi başına gelen var mı böyle bir durum danışmak istedim.
Bir de 3 kilo dogdu kilo alımları normal mi geçen ay çok üzüldüm.Ve bu son 1 aydır uzun süre öğlen uykusuna dalamiyor.bu yüzden aç kaldığını düşünüyorum.Ama örneğin bir 5 dakika emdiyse bir daha 2 saat kadar memeyi tekrar almak istemiyor doydugunu düşünüyorum ben de.Siz ne düşünüyorsunuz?

700 gram normal. Günde dolu dolu 5 çişli bez yapıyorsa doyuyordur. O dönem oğlum da 3 saatte bir emerdi. Büyüdükçe bağımlı oldu

Doğum kilosunun iki katına 5 aylık erişmesi normal. Sizinki 3.aylik iki katını geçmiş . Ayrıca ilk aylardaki kilo alımı gayet iyi gittikçe azalması lazım her ay 1 kilolarda almaz yoksa yaşında 20 kilo olur. 500-800 Gr arasi normal artık diğer aylarda alacağı kilo. Sutunuzde yeterli. Çenesi kuvvetlendiginden karnını hızlı doyuruyor artık.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…