bebeğim üşüttü mü acaba

ankadilara

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2011
132
16
arkadaslar bebeğim 2 gundur inaılmaz huzursuz, uyumuyor dogru durust 15 20 dk uyuyor sonra uyanıyor , baslıyor aglamaya kucaga falan almakta onu sakinleştirmiyor illa emmek istiyor.Memedeyken sorun yok orda hafif uyukluyor falan ama bu seferde benim butun gunum iptal oluyor.İki dakka bi işime bakamıyorum anında uyanıyor baslıyor aglamaya, illa meme istedigi icin eşimde bişey yapamıyor ondaykende aglıyor.
2 gun once banyo yaptırmıstık acaba orda usuttuk mu diye dusunuyoruz karnından sesler geliyor cunku, surekli emiyor ve kusuyor aclıktan da degil heralde diye dusunuyorum, gazınıda surekli cıkarmaya calısıyorum ama sanırım bagırsaklarda gaz var ve onun sancısı .zeytin yagı ve rezene cayı ver dedi birkac tanıdık ama ben bilemiyorum guvenli mi ve işe yararmı diye, bu arada bebegimiz 1 aylık şimdiden tesekkurler

zEYTİNYAĞINI bilemiyorum ama rezeneyi güvenle verebilirsiniz ben dogdugundan beri günde toplamda 1 su bardağı olacak kadar veriyorum. 1 su bardağına 1 tepeleme tatlı kaşığı milupanın granül rezenesi. eczaneden alabilirsin ya da bebek marketlerden. Bir de cok huzursuz olduğunda bir yeri ağrıyor olabilir bilemezsin o sebeple yarim ölçek kalpol ver. Bu da guvenli doktorumun tavsiyesi. Umarim en yakin zamanda gecer agrisi. Son bir oneri bunu mutlaka yapın. sac kurutma makinesini acin hemen yanında, onun sesiytle gorun bakin nasil da susacak hemen. uyuyunca da kapatmayın ama makineyi. makine cok elektrik yakar derseniz, youtube'da "white noise" ya da "hair dryer" isimli klipleri acip dinletin super sakinlesecek bebisiniz. Allah saglikli gunler versin bebeginize.

canım muhtemelen gazı var gaz damlaları biraz işe yarayabilir ayağının altına sıcak su torbası kolaybilirsin evin sıcaklığı ii se banyoda üşüttüğünü sanmam büyük ihtimal gazı kolikte olabilir fön makinası elektrik süpürgesi çalıştır susuyorsa koliktir ve kolikse 3 aya kadar böyle devam eder ama sen yinede devam ederse doktoruna götür bi idrar tahlililide yaptır belki iye falan vardır kolaylıklar dilerim ilk zamanlar zordur ama zaman çabuk geçiyor bi bakmışsın büyümüş keyfini çıkar

Bu arada cok sık emzirirseniz de karni ağrır soylemeden gecemeyecegim. Arkadasin dedigi gibi sicak su torbasi iyi gelir karincigina koyun.

valla tam bir cıkmaz aslında agladıgı zaman sadece memede susuyori dediginiz gibi cok emmektende karnı agrıyorsa kısır döngü gibi oluyor
kolik ilk bastan beri olmaz mı? daha 2 gune kadar uykusu falan iyiydi, nsallah kolik degildir.
cok kusmuyordu da bu ara surekli emip surekli kusuyor, bezleride kirlenmiş oluyor

kafam karısmıs durumda

büyük ihtimalle gazdır canım..ne zaman geliceği belli olmuyo valla..bebek 3 gün uyurken birden sancılarla kıvranır..sabır lazım..benim bebeğim şimdi ayaklarını kaldırıp tutmaya başladı böylelikle gazını atıyor şükür,gazı için hiçbişey kullanmıyorum artık ve ağlama vs de yok

öncelikle sakin olmalısın canım.Benim kızım mamayla besleniyor ama bir arkadaşım emziriyor ve emzirme yastığı kullanıyor gaz sancılarına çok iyi geldiğini söyledi.Birde bebeğin iyi doymayabilir sütünü biberona sağıp miktarına bak yeterli süt geliyor mu? gaz damlaları kullan banyo yaptırırken oda sıcaklığı 25-26 derece olmalı, buzuki orhan kolik cd si var benim kızım dinlerken çok rahatlıyor inş en kısa zamanda bir düzene girer.

arkadaslar tavsiyelere uydum suana kadar pek basarılı olamadım

sac kurutma makinesi sesi işe yaramadı
rezene cayı verdim bir cay kasıgı işe yaramadı
kimyon cayı verdim yaramadı (onu yeni verdim gerci)

oglum surekli memede kalmak istiyor enteresan bir sekilde memeye geldi mi bir anda susuyor, kucagımıza aldıgımızda sussun diye degişik hareketler falan yaptıgımızda ise cok kısa sureliğine susuyor sonra tekrar aglamaya baslıyor.

bugun acaba sut yetmiyor muki diye 30 cc mama verdik normalde mamayı azaltmıstık ama artık emin de olamıyoruz.

bu gecede uzun olacak gibi

rezene 1 cay kasıgı hicbiseye yaramaz. 30cc falan verin onu da

Zinco kullanın eczaneden temin edıyorsunuz gaz için bıre bır,karnının ustunde tuttugunuzda rahatlıyora karnı agrıyor demektır bunun içinde kendınız civan perçemi otunu minik bi tutam demleyip için,sizden emme sayesınde bebegınıze gececek ve rahatlatacaktır,karın agrısına bıre bır bı bıtkı,tadı kotudur ama bebişiniz için değer,ağır bı bıtkı oldugu ıcın de bebege dırekt olarak içirilmiyor...

Bır de kendınızı koruyun,ev sıcak bıle olsa ayaklarınıza mutlaka patik gibi sıcak tutacak bı seyler gıyın,sız üşütürsenız ki üşüttüğünüzü anlamıyorsunuz bıle bebegınıze sutunuzden gececektır...

gazı olabilir.
bunu dışında reflü,makatta çatlak,pipisinde darlık olabilir
ki sonuncu söylediğim durum bizim başımıza geldi.sürekli ağlıyor memede durmak istiyordu
ayrıca çişinde de problem yoktu.iyi yaptığı için şüphelenmedik.
çocuk cerrahisine götürdüğümüzde acilen sünnet olması gerektiğini söylediler.

valla bu yönünü hiç dusunmemiştik

arkadaslar dun gece 1 cay kasıgı rezene birkac saat sonrada az seker , kimyon ve su kaynatıp onuda bir cay kasıgı verdik.gece nispeten daha rahat gecti ama hangisi işe yaradı onuda cok bilemiyorum bugun biraz sakindi aksama dogru huysuzlanmaya basladı gerci ama .
birde 30 cc vermem biraz zorlamaz mı midesini?

arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim 2 gün önce banyo yaptırdım bebeğime bu arada bebişim 20 günlük şuan. dün 24 saat boyunca memede durmak istedi yalancı meme gibi bide hırıltısı vardı dün burnumu tıkalı bilmiyorum banyonun ertesi günü hırıltı ciğerlerden gelebilirmi yani üşütmüş olsa 24 saat geçmeden ciğerlere inermi hastalık bebeklerde çok çabuk ilerliyor diye biliyorum bugün iyi ama içime dert oldu

buyuk ihtimalle bişey yoktur ama sizi rahatlatacak en iyi sey bir doktorun gormesi bence.bisey yoktur deriz sonra ilerler allah korusun ,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…