Bebek Beslenmesi Bebeğim sürekli yeşil kaka yapıyor !!?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esimoglumherseyim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
441
379
Arkadaşlar merhabalar. Epeydir ugrastigim çözmeye çalıştığım bir sorunumuz var bebeğim prematüre düzeltilmiş 7 aylık. 5 ay civarı mama ya başladık anne sütü kesildi şimdi 2 aydır ful mama arti 1 aydirda ek besin + mama şeklinde bealeniyoruz. Sorun şu ki bebeğim sürekli yeşil.kaka yapıyor . Prematüre oldugumuzdan prematüre polikliniginde çölyak ve alerji testleri yapıldı ve sonuçlar iyi çıktı. Aptamil.presione kullanıyordum Mamayı değiştirdim Golden goat a geçiş yaptim biraz düzeldi gibi. Ama tadını sevmedi başka deniyeyim dedim hipp organik keçi sütlüye geçtim yine kaka yeşile döndu ama ek besinle ki ilgili yoksa mama işlemi ilgili kesin emin değilim sürekli yeşil kaka yapan bebeği olan varmı aurec nasıl devam etti merak ediyorum önerilerinize ihtiyacim var şimdiden teşekkür ediyorum.kaka resmi paylaştım gorsel için şimdiden özür dilerim. Ama genel.olarak bu renk ve bazen daha koyu yeşil oluyor.

Eklentiler

• IMG_20240809_123636.jpg
    IMG_20240809_123636.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 65
Doktorumuz acaba besin allerjisimi veya çölyak mindiye suohelendi ama ikiside temiz çıktı. Kan tahlilleride yapıldı herhangi bir sorun yok şükür. Bu renk ve daha yeşil tonlarında oluyor . Sanırım ışıktan dolayı tam belli olmmamis bazen tam yeşil oluyor bazende yeşil ve sarı karışık oluyor

Doktorumuz acaba besin allerjisimi veya çölyak mindiye suohelendi ama ikiside temiz çıktı. Kan tahlilleride yapıldı herhangi bir sorun yok şükür. Bu renk ve daha yeşil tonlarında oluyor . Sanırım ışıktan dolayı tam belli olmmamis bazen tam yeşil oluyor bazende yeşil ve sarı karışık oluyor
mamayla beslenen bebeklerin kakası yeşil oluyor kanda bir şey çıkmadıysa korkmayın çok normal. Benim bebeğim anne sütü içince daha sarı kaka yaparken mamayla yeşilin her tonunda yapıyor

mamayla beslenen bebeklerin kakası yeşil oluyor kanda bir şey çıkmadıysa korkmayın çok normal. Benim bebeğim anne sütü içince daha sarı kaka yaparken mamayla yeşilin her tonunda yapıyor
Tesekkurederim inşallah öyledir sürekli yeşil olması açıkçası korkutuyor , çünkü kanlı kalanın rengide yeşil olurmuş bi yuzden endiselendim

Bebeğim 9 aylık ama benim bebeğimde koyu yeşil yapıyor ve kıvamı bu renkte kıvamı sürekli bu şekil mi ? Doktoruma sorduğum zaman normal diyor oda.
Peki sizin yeşil.kaka durumu ne zamandan beridir var , bizdeki durum benim farkettigim anne sütü yetmeyip mamaya başladığımızda oldu ve hala devam ediyor. Acaba dedim inek sütüne alerjisi va mi var diye keçi sütlu mamaya geçtik onda biraz normale döndü ama.yine ara ara yeşil yaptır sadece yeşilin rengi biraz açıldı. Sonra ekrara inek sütü bazlı mamaya geçtim yine koyu yeşil kima gibi yaptı . Alerji gibi duruyor ama.testleri temiz bilemedim bende

Benim bebeğimde 2 aydır böyle yapıyor. Benim bebeğimizde iner sütü alerjisi vardı. Ama diyetteyken bile bu renkteydi. Diyetimizi açtık süt ürünleri yemeğe başladık ama değişen birsey olmadı. Benim bebeğim hem anne sütü alıyor hem ek gıda mama vermedim hiç.

Peki sizin yeşil.kaka durumu ne zamandan beridir var , bizdeki durum benim farkettigim anne sütü yetmeyip mamaya başladığımızda oldu ve hala devam ediyor. Acaba dedim inek sütüne alerjisi va mi var diye keçi sütlu mamaya geçtik onda biraz normale döndü ama.yine ara ara yeşil yaptır sadece yeşilin rengi biraz açıldı. Sonra ekrara inek sütü bazlı mamaya geçtim yine koyu yeşil kima gibi yaptı . Alerji gibi duruyor ama.testleri temiz bilemedim bende
Çölyak için hangi testleri yaptırdınız acaba? Ara ara benimde aklıma gelmiyor değil çünkü. Rabbim korusun evlatlarımızı🥺

Benim bebeğimde 2 aydır böyle yapıyor. Benim bebeğimizde iner sütü alerjisi vardı. Ama diyetteyken bile bu renkteydi. Diyetimizi açtık süt ürünleri yemeğe başladık ama değişen birsey olmadı. Benim bebeğim hem anne sütü alıyor hem ek gıda mama vermedim hiç.
Ben olsam böyle bir durumda birde gluteni keser bakardım kaka rengine , mesela ben inek sütünü kestigimde kaka rengi iyi dercede düzeldi, birde bazı bebeklerde çölyak degilde ondan daha hafif tablomolan gluten hasasiyeti oluyor inşallah bile degiskir bebekelrimizin, Rabbim şifa versin. Geçen immunoloji doktoruna gitmistik bir sebeple yesil kakayi normal buluyorum ben dedi bağırsakların hızlı geçişi ile ilgiliymis.benim tabi kafam colyaga takılı olduğunda sordum çölyak olamaz dedi ,buğday unu a sürekli maruz kalmış bebekelrde oluşursa o zaman cölyaktan suphelenilir dedi bilmiyorum bu durum karisik inşallah düzelir şu kakalarsa bizde bir rahatlariz

Yesil kaka yaz ayi olmasa usudugunu de gosterir aslinda. Benim kizlarim da yesil yapıyor ama bu kadar acik degil. Doktorlari bu renk kaka yaptigini gordu mu? Gastroenteroloji bakti mi?

Ben olsam böyle bir durumda birde gluteni keser bakardım kaka rengine , mesela ben inek sütünü kestigimde kaka rengi iyi dercede düzeldi, birde bazı bebeklerde çölyak degilde ondan daha hafif tablomolan gluten hasasiyeti oluyor inşallah bile degiskir bebekelrimizin, Rabbim şifa versin. Geçen immunoloji doktoruna gitmistik bir sebeple yesil kakayi normal buluyorum ben dedi bağırsakların hızlı geçişi ile ilgiliymis.benim tabi kafam colyaga takılı olduğunda sordum çölyak olamaz dedi ,buğday unu a sürekli maruz kalmış bebekelrde oluşursa o zaman cölyaktan suphelenilir dedi bilmiyorum bu durum karisik inşallah düzelir şu kakalarsa bizde bir rahatlariz
İga diye kan tahlili var ya ona bakıldı bizmde oda normal çıktı çok şükür, sabah alerji doktoruna attım kıvamı ve rengini normal diyor, cocuk doktoruma da attım oda normal diyor.

X