bebeğim sol göğsümü emmek istemiyorrr:(((

zinedila

Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2007
6.275
1.584
38
kızalr bebeğim sol göğsümü emmek istemiyor nedense ilk baştan beri sevemedi o göğsümü sağ göğsümü çok güzel emiyor ama solu sevmiyorr veriyorum bir süre emiyor sonra ağlıyor istemiyo sanki sağı veriyorum emiyorr napıcamda aldırıcam o memeyii ilerde tek meem yetmezki onaa fikirlerinize ihtiyacım warr kızlarr yardımm....:KK43:((((((:-)çok üzgünüm:

canım acıkınca ilk önce sol göğsünü ver.sürekli diğer göğsünü verdiğin için sol göğsündeki süt miktarı sağa göre azalmış olabilir.ağlamasının nedeni de o olabilir.ama sen ağlasada yırtınsada sol göğsünü emmesini sağla ki süt üretimi artsın.yoksa mazallah dediğin gibi emzirmediğin için sütün tamamen kesilebilir.şimdiden önlemini al.ağlıyor diye hemen diğer göğsünü verme.korkma biraz aç kalmakla bişey olmaz.aç kalınca mecbur emecektir..sonuçta onun iyiliği için..rabbim yardımcın olsun canım..

bende ucundan yırttım sayılır mama ve anne sütü beraber veriyordum.ama artık göğsümü tutmaz olmuştu.bi iki çekiyor ve ağlamaya başlıyordu.bende aç sütüm yok ne yapsın garibim deyip mamaya sarılıyordum.dolayısıyla emmediği içinde sütüm artmıyordu.hani diyorlarya arz talep meselesi diye çok doğru.bebeğin ne kadar emerse o kadar süt üretiliyor.zaten annelerin bebeklerini sütten kestikten sonra göğüslerindeki sütünde kesilmesi bunun en büyük ispatı.3 gündür sadece emziriyorum ve allaha şükürler olsunki sütüm çoğaldı ve yetiyor.sütü yetmeyen annelere tavsiyem sütüm yok ağlıyor diye düşünmeyin.evet başta olmayabilir ama göreceksinizki emzirdikçe çoğalacak.kendimden biliyorum ya..mama kadar süt azaltan bişeyde tanımıyorum ayrıca.çünkü ağladığında mamayı veriyoruz susuyor bir kaç saat emmiyor.sonra yine aynı yılan hikayesi devam..acıkınca verdiğimiz bir iki çekmeyle sütümüz asla çoğalmıyor.bu mümkün değil.onun için ağlasada sızlansada mama vermemeye çalışın ve ona göğsünüzü sunun.aç kalınca mecbur emecek göreceksiniz.boşta olsa çektirin kızlar.benimkide başta çok direndi ama şimdi lukur lukur sessiz sedasız emiyor..inşallah hep böyle devam eder.hepimize bol sütlü günler..

bu arada her emzirmeden sonra iki su bardağı su..

alla alla ilginc valla benimde gögüs ucum yok diye almıyordu solu sagdanda cok sagmıştım gögüs ucum cıkmıştı şimdi her iki gögüsümü alıyor sag gögüsüm daha kolay yara oluyor ama ucu büyük oldugu icin sol gögsümün fazla ucu yok onuda güzel alıyor ondada yara olmuyor nasıl iştir anlamadım bende zorla aldırdım sol gögüsümü şimdi ben sokmadan o agzına alıyor sürekli vermeye calış sol gögsünü sık biraz süt gelsin agzına süt gelince emmeye calışıcaktır

Benimd eilk günlerde sol göğsümü almıyordu oğlum ucu yoktu çünkü..ben zorlaya zorla aldı şimdi çok güzel ikisinide emiyor... arzunun dediği gibi yap sık göğsünü süt gelsin öyle ver..inş oğluşunda alır

Canim bu olay benim teyze kizinin bebeğinde olmuştu ve çocuk emmedi sol göğdunu soldaki sütler sağa geçiyor süt yetiyor ilerki günlerde ama emmediği göğsun küçük kaliyor...emzirmeye çaliş tatlim süt konusunda yetmemezlik olmaz ama senin açindan zor olur çünkü çok belli oluyor...bebeklerin bir kismöinda oluyormuş böyle sakin emmiyor diye pes etme sürekli ver o inatlik yapiyorsa sende yap(insan kiyamiyor ama yinde dayanmaya çaliş) vermeye çaliş tatlimm..sonunda emer inşallah..

arkadaşlar oğlum bir göğsümü emiyor diğerini emmiyor daha 3 günlük sağ göğüs ucum yara oldu artık canım çok yanıyor ne yapmalıyım buna tıbbi yöndern çözüm yokmu?ne denediysem olmadı of of

arkadaşlar oğlum bir göğsümü emiyor diğerini emmiyor daha 3 günlük sağ göğüs ucum yara oldu artık canım çok yanıyor ne yapmalıyım buna tıbbi yöndern çözüm yokmu?ne denediysem olmadı of of

ahh bu yara işi ne zor ben aylarca yarası geçmedi o kadar çektim ki.. lansinoh krem de olmasa ... dayanılmaz bişeydi.. ama sabredince bi şekilde geçiyo .. yara da olsa kesinlikle göğsünü ver derim.. bak şimdi normal ikisini de emiyo kızım .. anne sütü gibisi yok.. emziremeyen arkadaşlar bebişleri için hep üzüntü duydular.. ne olursa olsun sabret cnm.. :Saruboceq:

aynı durum benim başıma gelmişti. oğlum sağ göğsümü emmek istemedi hiç. bilinçli olduğu saatlerde ağlayarak reddediyordu. uykuda iken verebiliyordum. sanırım 6 aydan sonra aldı ama sağ göğsüm soldan küçük kaldı. :) orada hep diğerinden daha az süt oluyor normal olarak. febinin dediği kremi kulandık bizde ve ben de göğsüm kanaya kanaya, dişlerimi sıka sıka, ağlaya ağlaya emzirdim ilk ay! hiç bitmeyecek mi bu derken yaklaşık 25 günden sonra rahatladım. kanıyor diye , acıyor diye sakın ola ki emzirmekten vazgeçme. bir göğsünü tercih etmesi, doğumdan hemen sonra ilk verdiğin göğsünün kokusunu arıyor olmasından kaynaklanıyor olmalı.. Allah sabır versin. Sağlıkla büyüt bebeğini..

X