Bebeğim kolik mi

gizemallkkn

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2024
3
0
32
25 günlük erkek bebeğim var 10. Gün gaz sıkıntımız başladı 1 haftadır da hergün aynı saatte ağlamaya huysuzlanmaya başlıyo akşam 9 da başlıyo 12. 30 a kadar ağlaması duruyo ama huzursuzluğu devam ediyo gece uykuya dalamıyo sürekli ıkınıyo sabah 6 ta tekrar başlıyo ıkınmaya 11.30 a kadar kolik olsa hiç susmadan ağlarmıydı anlayamıyorum kolik mi gaz mı psikolojik olarak çok kötüyüm hergün aynı saatte ağlamak huzursuzlanmak kolik teşhisi için yeterli mi nasıl anlarım kolik olduğunu ulturasonda çok gazı çıktı

Genelde kolik bu belirtileri veriyor benimde kizim 3 aylik kolik bebek . Ama azalmaya başladı. Siz ağlayacağı saat gelmesine yakın uyutmaya calisin

Ağlamasını durdurabiliyoruz ama huzursuzluğu geçmiyo uykuya dalamıyo uyanıyo ıkınıyo sürekli sadece aynı saatte olması huzursuzlanması ıkınması uykuya dalamaması kolik olması için yeterli mi

Bizim de böyleydi, her gece 1 de başlardı sabah 7 veya 8 gibi önlemesi biterdi. Resmen uykuda ikinip inliyordu bebeğim, bazı geceler sancıyla dayanamaz ağlardı.
Kolik olup olmadığını nasıl anlarsınız bilgim yok, benim bebeğim kolik değildi çünkü gün içerisinde sakindi, mızmız değildi. Kolik bebekler genelde hep huysuz oluyor, sakinlesmiyor.
Biz maflorplus ve gaz damlası kullandık biraz iyi geldi. En çok da pilates topunda kucağımda hopladik, topda emdi o çok iyi geliyordu gaz sancısına. Sabaha kadar babası ile dönüşümlü topta zipliyorduk.
Geçmiş olsun, sağlıkla büyüsün küçük.
Bugünlerde geçip gidiyor, stres yapmayın..

Çok sağolun benim bebeğimde gün içinde sakin akşam ve sabah altıda başlıyo ıkınmaya ben damlalardan kullandım ama hangisini kullandıysam hepsi daha çok huzırsuzluk verdi bıraktım bende hiç bişy kullanmıyorum sanki verince sancıları daha çok artıyo

Emiyorsa Yediklerinize dikkat edin. Protein ağırlıklı sağlıklı yiyecekler yiyin. Süt içmeyin. Basit karbonhidrat tüketmeyin.
Probiyotik damla kullanabilirsiniz.
Her Akşam 7 gibi ılık bir banyo yaptırın banyo suyuna lavanta yağı damlatın.
İncia kolik yağı vardı sanırım ayak altlarına sürmelik.
Ayşe Öner gaz masajı videosunu izleyin. Her gün yapın o hareketleri.
Ve önemlisi sabredin geçecek

Ağlamasını durdurabiliyoruz ama huzursuzluğu geçmiyo uykuya dalamıyo uyanıyo ıkınıyo sürekli sadece aynı saatte olması huzursuzlanması ıkınması uykuya dalamaması kolik olması için yeterli mi
Evet bebeginiz kolik 3 4 saat uyumayip ağlıyorsa özellikle. İlerleyen zamanlarda aynı saatte aglamayip pik yapıyor devamlı gün içinde de aglamaya baslitor . Sonra azalmaya basliyor

Kolik gazlı bebek demek zaten. Her gün aynı saatte huysuzlanıyorsa koliktir. 4 ay bitince geçiyor inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…