Bebeğim hala benimle yatıyor...

Swetter

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
805
2
İlk dogdugunda cok kucuk ve alıskın degılım dıye bebegı yanımıza almıyorduk. gecelerı emzırmek ıcın kaldırmak sonra yerıne koymak yavas yavas zor gelmeye basladı. boylelıkle o buyuk hatayı yaparak bebegı yanımıza almaya basladık. sonra sonra esım bu durumdan rahatsız olmaya basladı.bu arada bebısmızde bu duruma alıstı ben yanında olmayınca hemen uyanıyor :KK43: esımde aynı yatakta yatamam bebısle ezerım falan sız yatın demeye basladı. o gunden berı aynı yataktada yatmıyoruz. bız bı koltukta o bır koltukta yatıyor ama koltuklardan bırı kucuk oldugu ıcın bır kac gundur odamızda tek yatmaya basladı. (evın en sıcak odası salon oldugu ıcın orda yatırıyoruz bebısı) yanı bu olay gıtgıde sarpa sarıyor. kocacık yatak odasında bız salonda dhası bebegım bensız uyuyamıyor ayy ne yapacagımı sasırdım. sızde durum nasıl? bebısle uyuyan varmı benım gıbı? Çok üzgünüm çoook

bende sabahları eşim gittikten sonra birkaç kez aldım yanıma ama alışıyorlamış duyduğuma göre anne kokusu süt kokusunu istiyorlarmış hep bende artık almayacağım çünkü sonra çok zor oluyor

Ben çok ender alıyorum yanıma. Bazen öğleden sonra onu benim yatağıma yatırıp ben de yanında şekerleme yapıyorum. Alışır diye yatırmadım ama bence sorun etme bunu. Ama çok dert ediyorsan yavaş yavaş kendi yatağında yatırmaya alıştır özellikle gündüzleri ya da gece uykusuna dalınca kendi yatağına koy onu.

sanırım hata yapıyoruz ..bebişler yüzünden kocaları yalnız bırakıyoruz fazlasıyla,ihmal ediyoruz..ben hiç yanıma almadım sadece kocam sabah işe gidince alırım yanıma o kadar..ilk günlerde ayrı yatıyoduk ben bebek odasında kızımla kocam ise yatak odasında ..ama 10 gün kadar bu böyle gitti sonra bende geçtim yatak odasına..kızıma küçük bi beşik daha aldık şimdi mutluyuz..

canım bizde de durum aynı anlattığın gibi,biz kızımla salonda,koyun koyuna baba içerde yatağında,4 aydır bu böyle,bizim ev kaloriferli olduğu halde salon ii ısınıyor,yatakodası ısınmıyor,babamız da sıcak sevmiyor yani herkes mutlu,ben daha dert etmiyorum bu durumu açıkçası, havalar ısınana kadar da etmiycem,hem varsın alışsınlar,ilk göz ağrımız onlar bizim,biraz büyüyünce istesek de sarılıp yatamıycaz cadılara:)

Ben hiç yanıma almıyorum korkarım daha çok küçük.
Bence şimdi birşey anlamıyorlardır 3 aydan sonra daha uyanık olurlar.

canım ya aynı sorun bizde de var malesef..:KK43:( ikizlerden biri yatağına alıştı güzel uyuyor gazı olmazsa ama diğeri bana çok alıştı kucağımda uyuyor mmadan sonra yatağına yatırdığım zaman hemen anlıyor ve başlıyor mızıldanmaya... kocişde demişti ben içerde yatayım diye ama ben istemedim bebişler yüzünden birde kocişle ayrı kalmayalım diye zor olsada alıştık ikimizde yatak odasında yatıyoruz.. gündüz salonda anakucaklarında rahat yatıyor ikiside ama gece kendi yataklarında yatmaya gelince biri güzel yatıyor hatta sadece gecede bir kere uyandı bugün mesela ama diğeri beni bırakamıyor kokumu aldı geçen kendi yastığımın üzerine koydum içerden bişey almaya gittim uyumuştu bende deymedim ve yanına yattım bir baktım yastığın ucundan bana doğru sokulmuş yanağıma yapışmış.. biz 3. ayımızdayız bende bir an önce ayırmaya çalışıyorum.. gazı var o yüzden sık uyanarak uyuyor nasıl alıştıracağım oda bir soru işareti işde....:KK43:)?

ben ilk eve geldiğimizden beri yatağından ayırmadım hep uyutup yatağına yatırdım koynumda yatırmayı çok arzuluyorum ama kusması biraz fazla olduğu için emmeden sonra yan yatırma yastığı ile yatağında yatırmayı tercih ettim hep biraz büyüsün mesela yazın koynuma alıp ona sarılarak sımsıcacık yatmayı çok istiyorum bencede dert etmeyin kızlar derin uykularında yatırın yataklarına zamanla alışırlar mesela bende derin uykuya dalmadan yatırırsam hemen ağlıyor kucağıma alınca hemen uyuyor dalınca yatırıyorum hiçbir sorun olmuyor ama tabii buarada bebikim kucağa alıştı galiba napıcaz bilmiyorum

Ben asla yatamam ya. uyurkalır ezerim diye korkarım. çok cesaretlisiniz kızlar.

Benimkide ilk zamanlar kucaktan inmiyordu.Ama zamanla değişiyorlar.
annem ayağında salladı hep.Şimdi onun için ağlıor.
Bazen gündüzleri gözümden uyku akıyor,ayağım ağrıyor.Diyorum ki ah yine kucağımda uyusaydı da şöyle koyun koyuna uyusaydık diye :KK70:DD
beterin beteri oluyo her zman:)))

bi yakınım var oglu 5 yasında ve hala annesıyle yatıyor oda boyle kucuklukten berı beraber yatıyordu. ona kızarken aynı seyı ben yapmaya basladım benımkıde alısır dıye cok korkuyorum. baska turlude uyumuyor yaa :KK43:(

benim oğluş da bizimle yatıyo :))) ama biz ikimiz de kıyamıyoz, kokusunu özlüyoz. tam ortamıza alıyoruz, sıcacık yatsın geceleri die, malum kalorifer falan yok bizim evde. dert etmiyorum valla, süper oluyo oğluşumla yatmak. doktora da sordum, bişey olmaz dedi, gündüzleri yatağında yatıoyo, ama gece olunca bizimle.

ben hiç almadım yanıma sabahları bile alışmasın die hep beşiğinde yatıyor bu sefer de beşik istiyo
bir yere gittimmi doğru düzgün uyumuyo evde de tv seyrettiğim odada yanımda olsun die yatırıyorum
ama hemen uyanıyo bende beşiğine alıyorum kokuna alışmış anlaşılan giydiğin bir kıyafeti burnuna yakın bir yere koy bi de öyle dene

canim o cogunun proplemi maglesef birde senin kokunun sinmis oldu birseyi koy yanina yazma olabilir ben ilk kizimda bazen yelegimi cikarir yanina koyardim kokuna alisdiysa bunlar belki cözüm olabilir ama sana alisdiysa senin sicakligna belki faydasi olmaz ama denemekde fayda var

benim kızda ilk zaman kokuma alışmıştı.
Bi gün kız kardeşim rahat uyusun diye benim tişörtü yanına koydu.
Benim kız ağzını açıp meme aramaya başadı,biz koptuk gülmekten:))

Bir dahada denemedik bu yöntemi:)

bende akşam yatağına koyuyorum ama uyandığında yanıma alıyorum beşiğinde yatarken sık sık uyanıyor ama yanımda yatırdığımda 1-2 kez uyanıyor sabaha kadar... gerçi ilk başlarda alıştırmayayım dedim ama her anını dolu dolu yaşamak istiyorum varsın alışsın yanımda yatmaya eninde sonunda bir gün vazgeçek o yüzden kuçağımada alıyorum yanımda da yatırıyorum 3 hafta sonra işe başlayacağım
onunla geçirdiğim her anın tadını çıkarmak istiyorum

X