Bebeğim göğsümü almak istemiyor

Senakilinc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
89
25
35
Merhaba bayanlar geçen hafta çarşamba sezeryan ile doğum yaptim bebeğim 37+4 de dünyaya geldi çok şükür.ilk gece küveze aldilar ciğerlerinde su kaldığı için ve serumla beslediler.ikinci gün süt sağıp verdiğim sütlerle beslenmiş.ögleden sonra taburcu oldu bebeğim.ama ilk günden beri göğsümü almıyor.ilk önce göğüs ucum çok yok diye almıyor zannetim.sonra göğüs pompasıyla sağmaya başladım göğüs ucum çıktı.ama bir kere emzirme pozisyonunu öğrendi ve acayip sinirleniyor.agliyor kızarıyor.ne yapicam bilmiyorum bi ara kaşıkla verdik biberona alışmasın diye bu seferde aç kaldı galiba sarılığı 20 ye çıktı bi gece ışın tedavisi gördü.bana akıl verin benim gibi olup başarabilen varmı ?

facebook ta "emzirme sanatı" grubu var, oraya üye olup sorabilir misiniz
yanlış yönlendirme yapmak istemem, orda admin ler güzel tavsiyelerde bulunuyorlar

facebook ta "emzirme sanatı" grubu var, oraya üye olup sorabilir misiniz
yanlış yönlendirme yapmak istemem, orda admin ler güzel tavsiyelerde bulunuyorlar
Teşekkürler yinede başka benim gibi sorunlar yaşayanlar yazarsa tecrübelerini bana da umut olur.çok üzülüyorum bebeğim emmediği için

Benimde ilk kızım emmedi. Çok istedim ama olmadı işte napalım
Çok şükür bu yazıyı yazdıktan tam 1 ay sonra emmeye başladı benim ufaklık.tam 40 kı çıktığı gün Mevlüt okuturken emmeye başladı allahın hikmeti işte hala da emiyor çok şükür.allah herkese nasip etsin süt sağmak çok zor zahmetli.emzirmek hem ekonomik hem kolay hemde dünyanın en güzel duygularından bi tanesi

Bu duruma meme reddi deniyor. Emzirme danışmanı, işinin ehli bir hemşire hanımdan yardim aldık biz. Şöyle anlattı.

Meme reddi durumunda önce bebeği sakinleştirip ağlamadığı gergin olmadığı bir halde memeye koymak gerekiyor. Sakinken, ters kundak metodu denen yöntemle bir elle C şeklinde memeyi sıkıp yalniz meme ucunu değil, kahverengi bölgenin olabildiğince fazla kısmını ağzına almasını hedeflemek gerekiyor. Bebek ağzını tam açtığında bu şekilde, memeyi de bebegin ağzının yönünde verdiğinizde bebek memeyi tutabiliyor.

İlk denemede olmayabilir sakin kalıp sabırla sinirlenmeden ama kararlılıkla devam edin.

Allah'in izniyle meme reddi de geçer, bebeniz mutlu siz mutlu yaşarsınız inşallah.

Ayrıca bu tip durumlarda stres yapmak yerine konu komşudan değil de bir sağlık profesyonelinden yardim almak hem uzmanlik hem de sizin psikolojiniz açısından iyi olacaktır.

X