Bebeğim Gelişimi Yavaşmiş Ve Sivi Azalmasi Varr Kizlar

KADXIXS

aşksın sen cansın sen:)
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2006
3.329
2
43
Kızlar merhaba hepinize 04.09.2007 Salı günü doktor kontrolüm vardı. gittim bebeğimin gelişimi 2 hafta geriden geldiğini söledi . suum iyiyiydi nst girdim onlarda bebeğin kalp etışları normal çıktı.okadar üzüldümki doktorum bunun normal olduğunu söledi bebeğin eşinin besleyemediğini senin yapabileceğin bişey yok dedi bana eş bebek oluştuğunda anne karnına yerleştiğinde oluşan birşeymiş ve geçmiş haftalara kadar hiç bir şey yoktu bebeğimde gayet güzel gelişimi normaldi. neden böle bir şey oldu anlamadım. doktorum beni zeynep kamil kadın doğum devlet hastanesi veya göztepe ssk hastanesine gidip orada kadın doğum doktoruna görünmemi onların izlenimlerinide öğrenmemi istedi bende çarşamba günü sabah erken kalkarak zeynep kamil hastanesi gittim tabi devlet hastanesi olduğu için sıra kuyruk başını almıştı. ultarason için bile ertesi güne gün verdiler . aynı gün nst girdim kızımın kalp atışları çok güzeldi kan ve idrar testleri istedi doktorum . onlarıda yaptırdım. kansızlık varmış ilaç verdi. doktor. perşembe günü ultrason istedi girdim evet kızımın gelişimi iki hafta geriden gelyodu 36 haftalık hamileydim bebğim 34 haftalık gibi gözüküyodu. aynı zamanda sıvı azalmasıda başlamıştı daha 2 gün önce kendi doktorumda normaldi bu sıvı . nasıl oluyorduda birden azalma başlamıştı kafam okadar karıştıki artık neye inanacağımı şaşırdım kızlarr allah kimseye yaşatmasın bu durumu çok zor. ultarasondan aldığım sonuçları zeynep kamildeki doktora gösterdim oda doktorumla hem fikirdi evet bebek yavaş gelişiyordu. kendi doktorumda kzım 2 kilo gelmişti zeynep kamilde ise 2.315 gr geldi bukadar bir değişim iki günde nasıl oluyodu kafam karıştı. zeynep kamilde yaptırdığım bütün testleri kendi dok. getirdim oda baktı oradaki doktorların fikri ne dedi bana
aynı olduğunu söledim + sıvı azalması varmış dedim doktorumda gelişim geriliği olduğu için böle bir başlangıç olucak dedi zaten önce sıvı azalır sonrada bebğin hareketleri dedi . bugün itibari ile artık bebğin harekerlerini saymam gerektiğini söledi günde en az 10 kere oynaması gerekiyomuş pazartesi tekrar kontrılüm var. tekrar gidicem . doktorum bebeği içerde büyütebiliceğiz kadar büyüteceğiz dedii. eğer olmnazsa sezeryanla alıp dışarda büyüteceklerini sölediler artık hakkımızda hayırlısı olsun. umarım hiç bir arkadaşımızın başına böle bişey gelmez :a015:

canım geçmiş olsun öncelikle... ama üzülme bebişinin gelişimi geridende gelse sağlığı iyi ya sen düzenli kontrollerine devam et en kötüsü bebişin biraz zayıf olur...bence üzülüp onuda strese sokma doğumada az kalmış..neden böyle olur bende anlamıyorum benim bebişinde gelişimi iki hafta öndeymiş ben fazla kilo almadım ama benimki maaşallah tosuncuk olmuş...

cnm çok geçmiş olsun üzülüp strese girme tatlım hakkında herşeyin hayırlısı olsun bak göreceksin bebeşini sağsalim kucağına alacaksın dualarımız seninle

canım geçmiş olsun sağlıkla bebişini kucagına alırsın inşalah çok kafaya takıp ağlama bebeğin de üzülür sonra

canım gecmiş olsun hiç üzülme dogdugunda bol bol eme buyur annesi kib bolbol dinlen yorulma kib canım saglıkla dogar inşalah canım benim a.s. erken dogan bebekler bili buyuyor canım alahtan 9 ayın içindesin

canım benim canını sıkma diyoruz ama üzülmemek elinde olmuyor insanın, fazla stres yapmamaya çalış sağlığı yerinde nasıl olsa bak görecesin herşey çok güzel olacak bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın dualarımız seninle hayatım gelişmelerden bizi haberdar et hayatımm

geçmiş olsun kadiş,

ama çok yıpratma kendini. yorulmamaya çalış. sen onu iyi beslersin doğunca :)))

Canim Benim çok Geçmiş Olsun..kendini üzüp Sitrese Sokma Boşuna Alt Tarfi Biras Zayif Doğar Doğunca Sen Onuiyi Besler Tosuncuk Yaparsin Annesi,hiç üzülme..

canım benım cok gecmış olsun!üzme kendını 6 aylık bebeklerı bıle tombıs yapıyolar sen dokuz ayın içindesin bol bol su iç dınlen dr soyledıklerını uygula!dualarımız senınle bıtanem!

Cnm çok Geçmiş Olsun Bol Sivi Al Sen Yinede Bebğin Için En Güzel şeyleri Ye.üzülmeeee Doğanlar çabuk Büyüyor Cnmmmm

Cok gecmis olsun. Erken alsalar bile disarda acigi kapatirlar Allahin izniyle. Üzülmemeye caliski bebisin hissetmesin

Cnm hiç korkma tıp o kadar ilerledi ki 900gr. doğan prematüre bebekleri bile yaşatıyorlar artık. Sen stres yapma biliyosun ki bebişine de yansıyor annesi. Allahtan hayırlısın iste cnm. İnşallah pazartesi iyi haberler alırsın.

canım merhaba.bende 7 haftalık gebeyi ama doktorum bebeğimizin 5 haftalık gibi göründüğünü kalp atışlarının normal olduğunu fakat bebeğin elişim,nin yavaş olduğunu söyledi.bende okadar üzülümki.birsürü test isedi.pazartesi tekrar doktoruma gidicez tekrar bakıcak.hakkmızda haırlısı neyse o olsun.fakat senin bebeğinin sağlığı yerinde gibi görünüypr merak etme.sen hareketlerini kontrol et eğer bi problem seaersen hastaneye git hemen.sezeryanla alırlar.umarım bende bebeğime kavuşurum problem çıkmas.öpüyorum dua e bolbol

Kadiscim, canım anne olmana bu kadar az kaldı demek, bir bir geliyo bebişler. Annesi stres yapma, çabucak alır kiloları bi doğsun hayırlısıyla...

çok geçmiş olsun canım sakin ol stres sakın yapma bebeğine hiç bir sıkıntını yansıtma rahat ol herkesin dediği gibi tıp çok ilerledi...sen kendin çok iyi beslen bol sıvı al bebeğin haraketlerini takip et... beklenmedik bişey olduğunda hiç bekleme hemen hastaneye git...tekrar çok geçmiş olsun hakkında hayırlısı..
sağlıkla bebişine kavuşursun inş.

canım kadisim bitanem geçmiş olsun ne olur üzülme...rabbim yardım eder sana...bebişin sağlıklı olsun tek...sen bol bol su iç.sıvı azlığında en önemli şey suymuş.rabbim yardımcın olsun....sağlıklı olsun da varsın dışarda büyüsün.üzülme bitanem.dualarım seninleee

canım hiç üzülme hiç merak etme belkı azıcık zayıf dogar sen onu besler tosuncuk yaparsın:nazar: cok geçmiş olsun

canım benim çok geçmiş olsun biliyorsun bu gibi durumlarda en önemli şey moral lütfen güzel düşün ve kendine dolayısı ile bebişine stres yapma her şey iyi olacak Rabbimin izni ile seninde anlattığın gibi anlık değişebiliyor değerler ve durumlar bir daha ki kontrolünde bir bakacaksın her şey normale girmiş belki de lütfen böyle düşün

Allah'a emanet olun

çok geçmiş olsun. doğduktan sonra sütünle iyi besleyip yetiştirirsin yaşıtlarına. üzme kendini.

X