bebeğim eskisi kadar oynamıyo

açelyaakaslan

oğluşuna aşık
Kayıtlı Üye
26 Mart 2008
310
2
37
arkadaslar ben 30 haftalık gebeyım bebegımın hareketlerı dunden berı azaldı oynuyo ama eskısı gıbıdegıl sızın bebeklerınız nasıl...acaba doktoruma söylesemmı bu durumu cok huzursuzum acaba neden azaldı bebegımın hareketleri....:çok üzgünüm:
progress.gif

meraba:)
ilk olarak karnınızı doyurup sol yanınıza uzanın.saatte kaç hareket hissettiğinizi sayın eğer 10tane olursa bu normalmiş.ama hereketlerin azalması normal özellikle 34.haftadan soona..
bu yöntemi bi deneyin işe yaramazsa nst'ye bağlanıp içinizi rahatlatın:))

normalde ağırlaşma olduğu ve bebişin yeri daraldığı için hareketlerde azalma olacakmış ama benimki aşırı hareketli neden böyle bilmiyorum çıkmak istiyo herhalde :)

normalde ağırlaşma olduğu ve bebişin yeri daraldığı için hareketlerde azalma olacakmış ama benimki aşırı hareketli neden böyle bilmiyorum çıkmak istiyo herhalde :)

bebeişim aaaa sana kızıyorum ama nazar değdireceksin bebişine çok söleme öyle:eek:klava:

arkadaslar ben 30 haftalık gebeyım bebegımın hareketlerı dunden berı azaldı oynuyo ama eskısı gıbıdegıl sızın bebeklerınız nasıl...acaba doktoruma söylesemmı bu durumu cok huzursuzum acaba neden azaldı bebegımın hareketleri....:çok üzgünüm:
progress.gif

bebeğin yeri daraldığı için hareketlerinde azalma olurmuş ama sen kendini çok yorarsanda bebek hareketlerinde azalma oluyor oda yoruluyormuş benim başıma gelmişti paniklemiştim ve dr.uma sordum o söylemişti birde bir süre uzat bacaklarını dinlen ve tatlı bir şeyler ye gör bak cadını nasıl tekmeler annesini kaydirigubbakcemile3

demekki ondan bende iki üç gündür hareketlerini az hissediyorum ve 3 gündürde yürüyüyorum bi saati geçik e ev işi falan yoruluyorum ondan demekki :kahve:

bende 31. haftamdayım..benım bebgımde bir kac gundur hareketlerını azalttı..heralde yerleri daralıyor dıye düşünüyorum:ecrin_bebek::emir_bebek:

Evet yerleri daraldığı için hareket alanları kısıtlanıyor. Daha az ama daha kuvvetli hareket ediyorlar...

kızlar bende 32 haftalık gebeyim. Benim de dünden beri hareketler azaldı baya endişelenmiştim ama neredeyse hepimizde aynı şey yaşanmış. Tekmelemesi bile sanki çok hafif gibi ve az. Sadece arada bir popoyu dikince karnımın baya gerildiğini ve bebeğin bir yerde toplandığını hissediyorum. Cumartesi tekrar kontrolüm var. Umarım herşey yolunda gider. Allahıma hergün dualar ediyorum bebeğimizi bize bağışla, kucağımıza almamızı nasip et diye. Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar...

arkadaşlar bebeğinizin hareketi azalıp karnınızda sertleşme oluyosa yani bebek bir yere toplanıp kasılıyosa dikkat edin arkadaşlarr sakın ihmal etmeyinn,,bende hep bebeğimin normal hareketi sanıyodummm,, ama kasılmalarım başlamışş,,,

arkadaşlar bebeğinizin hareketi azalıp karnınızda sertleşme oluyosa yani bebek bir yere toplanıp kasılıyosa dikkat edin arkadaşlarr sakın ihmal etmeyinn,,bende hep bebeğimin normal hareketi sanıyodummm,, ama kasılmalarım başlamışş,,,

aaa neslihancım ne diyosun canımmm? Korkutma bizi:)) Daha çok erken değilmi? Birde bu bir yerde toplanma daha öncede oluyordu sadece hareket azalması dünden beri var bende.. Geçen hafta kontroldeykende o toplanma karnımda gerilme oldu doktora sordum poposu o dedi. İnşallah bir sorun yoktur bebeğim daha çok zayıf 2 kilo felan :KK43:

aaa neslihancım ne diyosun canımmm? Korkutma bizi:)) Daha çok erken değilmi? Birde bu bir yerde toplanma daha öncede oluyordu sadece hareket azalması dünden beri var bende.. Geçen hafta kontroldeykende o toplanma karnımda gerilme oldu doktora sordum poposu o dedi. İnşallah bir sorun yoktur bebeğim daha çok zayıf 2 kilo felan :KK43:

yok canım korkma amacım korkutmak değil,, bende hem gerilme hem de sertleşme oluyodu ben anlayamamıştım 34 hatfalık doğum yaptım, beni bu şekilde uyaran olmuyoduda yardımcı olmak istedim canımm,,,

teşekkür ederim canım sağolasın bugün ben de baya endişelendişm doktor son gidişimde hareketlerine çok dikkat et en az 10 kez hareket etmeli demişti. nasıl peki bebeğinde erken doğum nedeniyle herhangi bi sorun olmadı değilmi?

teşekkür ederim canım sağolasın bugün ben de baya endişelendişm doktor son gidişimde hareketlerine çok dikkat et en az 10 kez hareket etmeli demişti. nasıl peki bebeğinde erken doğum nedeniyle herhangi bi sorun olmadı değilmi?

bebeğim 24 gün yaşadı canım ciğerleri gelişmemeişti ve beyin kanaması geçirdii ,,kaybettim bebeğimii 9 ağustostasenağlama

:KK43:((((((((((((( özür dilerim canımmm başın sağolsun canım hatırlatmak istemezdim çok üzgünüm..... işte o yüzden telaşlanıyor insan. Bende erken yapacam doğumu doktor 38. haftada alacaz son haftayı bekleyip riske atmak istemiyorum dedi. Allah hepimizin yardımcısı olsun canım. Senin de tekrar başın sağolsun... :KK43:

sağol canımm,,,Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasınnn,,Rabbim sanada hayırlı doğumlar nasip etsinn,,sağlıcakla bebişini kucağına alırsın inş..:Saruboceq:

ya bende 32 haftalık hamileim ve iki gündür hareketleri çokkk yavaşladı
bu iki gündür ben ev temizliği yapmak zorunda kaldım acaba ondanmı çok korkuyorum neden böle çok sakinleşti bebeğim yaaaaa

canım önce hareketlerini takip et günde toplam 10 hareket yada yemek yedikten ilk yarım saat içinde 3 kere hareketini hissediyorsan rahat ol sorun yok demektir..
birde 30 haftalarda artık yeri daralmaya cüssesi genişlemeye başlıyor..
tabiki hareketleri daha tok olacak napsın daracık yerde :)
stres yapmamalısın.. içim rahatlasın diyorsanda tavsiyem : doktorunla görüşmen olcak.. iyi kalın
a.s.

ya bende 32 haftalık hamileim ve iki gündür hareketleri çokkk yavaşladı
bu iki gündür ben ev temizliği yapmak zorunda kaldım acaba ondanmı çok korkuyorum neden böle çok sakinleşti bebeğim yaaaaa

Bence takılma çünkü bazı günler hareketleri çok sert belirginken bazı günler daha yavaş olabiliyor gün gün değişebiliyor bu durum sen kendini dinledikce paniklersin önemli olan bebeğin oynamasıdır hareket etmesidir.

X