Bebek Beslenmesi Bebeğim emerken emmeyi bırakıp ağlıyor. Lütfen yardım edin :(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dilektr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
103
45
34
Herkese merhaba,
Bugün bebeğimin 43.günü ve emerken sıkıntı yaşıyorum. Emmeye başlıyor 2-3 dk sonra kendini memeden atıp ağlamaya başlıyor. Her emmede yapmıyor ama ben stres yapıyorum normal mi bu?
Göğüs uçlarım var , sütüm de geliyor çünkü emmediği için manuel göğüs pompası aldım ve sağıp veriyorum.
Sağıp verdiğim için kolaya mı alıştı acaba?
Başına gelen var mı? Nasıl atlatabilirim bu durumu?
Doymadığı zamanlarda takviye mama da veriyorum ikisini de bayılarak içiyor ama emmek zoruna gidiyor.
Lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim

Acaba sağıp verilmesine alıştı da emerken çok çaba sarfettiği için ağlıyor olabilir mi ki canım?

Gelişimi nasıl?

Sagip biberonla neden veriyorsun? Bırak sadece seni emsin. Gazından da olabilir. Tam zamanı çünkü.

Sagip biberonla neden veriyorsun? Bırak sadece seni emsin. Gazından da olabilir. Tam zamanı çünkü.
Çünkü göğsümden tam emmiyor, emiyor ama 2-3 dk bir ağlama krizine giriyor ve kan ter içinde kalıyoruz emsin diye uğraşırken. Sonunda onda bende yoruluyor ve emmeyi tamamen bırakıyoruz. Bu yüzden göğsümde süt kaldığı için sağmak zorunda kaldım, sağmadığım zaman göğsüm şişiyor, yanıyor ve acıyor

Sagdikca sütun azalacak, erken bırakacaksın emzirmeyi. İlk zamanlarda alışma dönemiydi, biberona alıştı. At biberonu. Zorlanıyorsan yatarak emzirmeyi dene. Er geç alışacak memeye.

Göğsündeki gerginlik de zamanla geçecek. 3-4 ay arasında. Süt kanalları kaynaklı o ağrı. Sagip durmamalisin.

Bence gazi var
Dr unu ara yada git gaz damlasi verir
Biberon verirsen hic emmez ve sutun kesilir

Sagdikca sütun azalacak, erken bırakacaksın emzirmeyi. İlk zamanlarda alışma dönemiydi, biberona alıştı. At biberonu. Zorlanıyorsan yatarak emzirmeyi dene. Er geç alışacak memeye.
Aksine sandıkça sütüm arttı. Artıp rahatsız ettiği için sağmaya devam ediyorum.
Her zaman yapmıyor bunu ama yine de ben üzülüyorum

Kızlar merhaba,
Çok şükür bugün itiraz etmeden emmeyi başarabildik. O mu inat ben mi dedim. Kararttım gözümü ve dayandım yılmadım. Bol sıvı tüketimi yaptım. Kimyon çayı içtim ve süt üretimimde artış oldu çok şükür daha da iyi olacak inşallah. Ohh rahatladım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…