bebeğim banyoyu sevmiyorrr :(

muslukum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
308
0
:emir_bebek:kızlar benim kızım banyo yapmayı hiç sevmiyor, inanılmaz ağlıyor, çok üzülüyorum. giysilerini çıkardığımı anladığı an başlıyor ciyak ciyak ağlamaya, aynı şekilde yıkarken de devam ediyor. kıyafatini değiştirirken de çok ağlıyor banyo yapacağını sanıyor herhalde. doktora gittiğimizde soyduğumuzda da aynı şekilde ağlıyor. bu hep böyle mi devam edecek acaba??? inanın içim gidiyor.senağlama

Bebeğiniz ne kadarlık bilemiyorum ama üstünü çıkarırken dikkatini başka şeylere çekmesi için onu oyalayın.Sevdiği bir şeyi eline verin yada ona maymunluk yapın tabiri caizse :)
Banyodaykende onun sevdiği oyuncakları eline verin ve onunla birlikte suda oynayın.Benim oğlumda ilk zamanlar sevmiyor ağlıyordu fakat ben her banyoya girdiğinde muhakkak eline bir çok oyuncak verir onunla birlikte suda oyunlar oynardım.Şu an 4 yaşında ve halen aynı teknike banyo yapıyoruz,sadece bir şey var aşırı bağımlılık yapabiliyor suda oyun kısmı.
Rabbim sağlıklı bir şekilde büyütmeyi nasip etsin,eksikliğini bizlere göstermesin Rabbim yavrularımızın.

benim oğlumda maşallah suya bayılıyor:nazar::nazar::nazar: şimdiye kadar suda hiç ağlamadı aksine ağlıyorsa bile susuyor su dökünce, birde çıplak kalmayı çok seviyor, çok ağladığında patikli altını çıkarıyorum beziyle kalıyor kendi kendine bacaklarını hareket ettirerek duruyor, giydirmeme kızıp ağlıyor sonrada:emir_bebek: yaz bebeği olmalıymış

teşekkürler ama benim bebeğim daha 40 günlük, umarım zamanla alışır böyle devam etmez ömrümden ömür gidiyor.

ya kızlar hava soğuk die doktorumuz 3 günde bir yıkayın dedi bende korkuyorum üşütür die gerçi evim sıcak ama her banyodan sonra hapşırıyor dışkısı yeşil oluyor üşüyormu ev 24-25 derece bide yıkarken elektiriklide yakıyorum yıkadığım oda da anlayamadım çoğu kişi hergün yıkıyormuş aynı durumları yaşıyan varmı bide ben kendim yıkayamıyorum korkuyorum annem gelip yıkıyor çocuğu onu beklemk zorunda kalıyorum birde sabah yıkamak daha ii diolar böle bişey varmı

sedacım hala korkularını yenememişsin..hatta alış kendin yıka ben artık kendim yıkıyorum..hep biri olmayacak yanımızda..çok ara veriyorsun..korkacak bişey yok evin ısısı iyi olduğu sürece sorun yok canım yaa..

sedacım hala korkularını yenememişsin..hatta alış kendin yıka ben artık kendim yıkıyorum..hep biri olmayacak yanımızda..çok ara veriyorsun..korkacak bişey yok evin ısısı iyi olduğu sürece sorun yok canım yaa..

ayyy canım zamanla aşıcam sanırsam :) kendime güveniyodum ama yok çok eksiğim var 3-4 gün çok mu fazla

eylülcüm buarada biraz biraz yeniyorum be :) şapkasını çıkarttım 5 günden beri takmıyorum bebişi dışarı çıkarttım bunlarda bi gelişme yakında eşimle birlikte yıkamayada alıştırırım kendimi bişey daha sorucam aşılarını sağlık ocağında mı özel hastanede mi yaptırıcan cnm

sedacım aşıları sağlık ocağında yaptırıyorum ben..sadece son iki aşısı özelmiş sanırım onlar hastanede olacak..aşı konusunda da korkma artık yerli değil ithal aşı yapılıyor va ağrı ateş yapmıyor..

:asigim::mymeka::roflol::sm_confused:
:emir_bebek:kızlar benim kızım banyo yapmayı hiç sevmiyor, inanılmaz ağlıyor, çok üzülüyorum. giysilerini çıkardığımı anladığı an başlıyor ciyak ciyak ağlamaya, aynı şekilde yıkarken de devam ediyor. kıyafatini değiştirirken de çok ağlıyor banyo yapacağını sanıyor herhalde. doktora gittiğimizde soyduğumuzda da aynı şekilde ağlıyor. bu hep böyle mi devam edecek acaba??? inanın içim gidiyor.senağlama

canım bu olayın tıpa tıpını bende yaşıyorum ve bence sebebi bebeklerin çıplakken kendilerini güvende hissetmemesi korkmaları.banyoyu eğer küvete gerilen fileyle yapıyosan ondan da ağlar benim oğlan filede çok ağladı.biz de yöntem değiştirdik şimdi banyoyu çok seviyo.küvetin içini 2-3 parmak kadar sıcak suyla doldur bi havluyu 3-4 kere katlayıp bebeğin başının altına yastık olacak şekilde küvete koy ve bebeğini çok yavaş bir şekilde küvete koy azar azar elinle bebeğine su dök küvetin içindeki sudan tabii.alıştır suya sonra yıka

slm canım benim de 33 günlük kızım var aynı şeyleri bende yaşıyorum.sorduğum da önce yavaş yavaş topuklarından su dökmeye başla ki suya alışsın dediler.daha dene medim yıkamaya korkuyorum çok ağlıyo diye ALLAH yardımcımız olsun

ay ben onun o minik göğüslerini yerim yer annesi sende yani korkar tabi bebek o.
eminim ağlarken çok sevimli oluyodur....

eylül sen kendin tekmi yıkıyorsu bebegini.hem su döküp hem bebegi tutup,hem yıkama işlemini nasıl yıkıyorsun.ben babamızla yıkıyorum.babası suyunu döküyor uşumesin diye sürekli olarak bende tutup yıkıyorum.ama kendim yıkamayıda çok istiyorum her kafama estiğinde yıkayabilmek için birilerini beklemeyi hiç sevmiyorum.

bebekler çıplakken kendilerini boşlukta hissedip korkarlarmış.oyüzden hep tütunma isteği duyuyorlar.ben kızımın elinden tutuyorum öyle bir sıkı yapışıyorki,şu ana kadar bir kaç banyosunda ağladı.kimi sefer ağlıyor kimi sefer ağlamıyor.bence çocuğun keyifli anında yıkamak lazım.ben benimkinde bunu keşfettim.huzursuzken daha da ağladı.birde bebekleri ilk banyolarında ürkütmemek lazımmış.o korku hep kalıyormuş.bir internet sitesinde okumuştum.

bizim kızı yıkamamız tam bir film eşimle yıkıyoz :)))) eşim tutuyo yani arada tutamıyor...tut tut elimden kayıyor diyor ben yıkamayı bırakıp tutuyom...:)))) tabi bu sırada bizim kız ağlamaları apartmana tam geliyo... bizim minik kuşumuz ağlamasında kim ağlasınnn...elbet bizde öğrenecez ....bebeğimizi yıkamasını :))))

ben fileyle yıkıyorum çok kolay oluyor bebeğin kayması gibi bir risk yok sende dene.ama benim kızım çok ağlıyor ciyak ciyak daha soymaya başladığım an başlıyor,içim parçalanıyor , çok üzülüyorum inşallah ileride alışır

benim oglumsa bayiliyor banyoya.koyuyorum suyun icine habire guluyor masallah.

filede ikamiyorum ben direk suya yatiyor,denizanasinin dedigi gibi aglayincada

altini aciiyorum cok seviniyor.bence bizimkiler yazin dogmalilarmis.

denizler böyle sanırım canım bebişlerin isimleri bile sulu nede olsakaydirigubbakcemile5

benim oğluşumda sürekli ağlaynlardandı filenin sütünde yıkadığımz için bnde artık küvete yarıya kadar su koyuyorumsonra şampuan koyup köprtüyorum suyu soyarken konuşuyorum sürekli dikkatini bana versin diye sonra soyunukken kucağıma alıken ellerini kaldırıyor korkuyor çünkü tam sararak alıyorum suya yavşça koyup elleriyle suyu ittiriyorum ve vucuduna masaj yapar gibi suyla dokununca susuy ama bizim savaşımız çıkınca allaaaaaaaaaaaah banyodan çıkınca tutmayın oğlumu giyinirken gfena şekilde bağırıyor henüz onu niye yapıyor bulamadım sürekli çığlık atıyo çocuk ya

Benim bebeğimde aynı, bayılıyor banyo yapmaya. Akrep burcu ya sulu yerleri seviyor diyorum.yerimseniben

Ben hiç file kullanmadım, küvetini biraz suyla doldurup kendim yıkıyorum.
Hergün yıkıyorum, başlarda 3-4 günde bir di korkuyordum, 2. bebeğim olduğu halde.
Şimdi hergün yıkıyorum, çok rahatlıyor ama bizimkide çıkarınca çığlık çığlığa ağlamaya başlıyor.
Ağlamasını da anca bebe yağıyla masaj yapınca kesiyor.
Çok komik ya, masaj yaptıkça ıhhh ıhhh diye inliyo resmen. Yüz üstü normalde hiç yatıramıyorum, sevmiyor ama masaj yapınca hiç sorun yok.
Yıkama sırasında kolum tutuluyor ama napalım zaten hergün yıkandığında 2 şampuan yapıyorum kafayı vücudu hemencecik çıkarıyorum da üşümesin diye
Büyümeleri için hergün yıkanmaları ve masaj yapmak gerekiyor, gevşemeleri lazım.
ezilen insanlar stresten kısa boylu kalırya, onun için rahatlatmamız lazım.

X