Bebeğim 7 aylık ve ben yeniden hamileyim Benim durumum da olan arkadaşlar var mıı??

O la laaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2015
8
11
32
Oğlum doğdugundan beri yeniden hamile kalmayı çok istiyordum. Herhangi bir korunma yöntemi kullanmıyorduk. Geri çekerek korunmaya çalıştık bu güne kadar. Adetimin bittiği gün bir kaza oldu ve eşim geri çekemedi. Bende allahtan adet yeni bitti korkma daha yumurtalama dönemim değil dedim. Ama olmuş yani olmaz diye birşey yok henüz 10 gün sonra gelecek olan yumurtlama dönemi gelmeden ovulasyon gerçekleşmiş Şimdilik mutluyuz ancak kafamda deli sorular. Ocak ayında sezeryan ile dünyaya geldi oğlum. Dikişlerimden yana zorlanırmıyım acaba??

Canım sezeryan olmamış olsan hiç sıkıntı olmazdı ama 2 sezeryan arası 2 yıl diyor doktorlar iç dikişlerden dolayı ama Rabbim verdiyse vardır bir hikmeti kaç haftalık hamilesin doktora git vakit kaybetmeden bence

Henüz gitmedi doktora tahmini 3 haftalık hamileyim. Bende hemşireyim. Gebe takibi yapıyorum sağlık ocagında. Durumun riakini biliyorum ama o kadar içten istiyordum ki allahım verdi çok şükür. İlk hamileliğim çok rahat geçmişti. İnşallah bu da öyle geçer bakalım. Bi 6 haftalık olsun da öyle gideceğim doktora

İnşallah sıkıntı yaşamazsın canım sağlıkla al kucağına bebişini inşallah

Gorumcem sezeryandan 9 ay sonra tekrar hamile kalmisti ve saglikla dogurdu ama o pek kilo almadigi icin karni dolayisiyla dikisleri cok gerilmemisti sanirim
Bebeginiz hayirli olsun ben benim yeni dogucak cocugumda 3 yaa olucak abisinin arasi simdi herseyin farkinda olucak ve cok kiskanicak keske daha erken yapsaydim diyorum

Sizde inşallah sağlıkla kucagınıza alırsınız bebeğinizi. Ben hep erkenden yapmak istemiştim. Ömrümün uzun bir kısmını bebek büyüterek geçirmek istemiyordum. Peşpeşe yaparak büyğtmek hedefimde var allah nasip ederse. Öok araştırdım. Yaş arası az olan kardeşlerde kıskançlık duygusu oluşmuyormuş. Bşrbirlerğne daha bağlı oluyorlarmış. Bitekim eşimden birnci örnek gördüm. Abisi ile o kadar yakın değil ama kendisinden 1 yaş büyük abisi ile çok yakınlar.

Ablamda ayni durumdaydi ilki sezeryandi ve kizi 7aylikken hamile kaldi.ameliyat yeri konusunda bir sikinti olmadi ama yegenler biraz yordu ablami. Yaradan verir sabrini gucunu.ikiz gibi buyurler.Allah tamamına erdirsin.

Canım bebeğinin bakımını yaparken mutlaka diğer çocuğunada görevler ver beraber yapmaya çalışın aza indirgeyebilirsin bu şekilde kıskançlığı

Benim ilk cocugumla ikinci arasinda 10 yaş farkı var. Tabi oglum cok istiyo kardesini sabırsızlıkla bekliyo. Hic de kıskanç bi cocuk degil. Keske bende bu kadar ara vermeseydim

Ne güzel allah evlatlarınızı size bağışlasın. Çok ara vermek beni yorardı eminim. Annemde destek olmasa ikinci mümkğn olmazdı tabi çalışıyorum üstelikk

Benim oglum 20 gün sonra 1 yasina girecek ve ben 31inci haftamdayim bu kez kiz bekliyorum ben normal dogum yaptim ama biri kucaktayken hamile olmak zor ye.wgime dikkat edemiyorum folik asiti unutuyorum cok yoruluyorum halsiz kaliyorum sirtim ve belim tutuluyo ev isleri dersen yok diyebiliriz Allah yardimcin olsun

Sizinde allaj yardımcınız olsun. Benm annem kardeşlerim yengem oğluma bakmamda çok yardımcı oluyolar. Tek olsam bu kadar cesaretli olamazsım herhalde ikinci xi için

o konuda haklısınız benim bir küçük numara kardeşimle aramda 6 yaş var ortanca ve küçük arasnda 21 ay var küçüklüklerinde annem biraz sıkıntı çekti ama küçük 3 yaşına geldikten sonra en iyi arkadaşı bizim ortanca oldu, bende onların küçük annesi :)
şimdi biri 18 diğeri 20 yaşında birbirlerinin en iyi arkadaşı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…