Bebeği için parti hazırlığı yaparken hayatı kâbusa döndü

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
Bodrum'da, anneliğe hazırlık partisi yapmaya hazırlanırken aniden rahatsızlanıp, plasentasının patlamasına bağlı karnındaki 8 aylık bebeğini kaybeden 28 yaşındaki Fatoş Karayel Öksüz'ün kendisi de ölümden döndü.

İzmirli emlak danışmanı 34 yaşındaki Mustafa Öksüz ile 2 yıl önce evlenen 28 yaşındaki Fatoş Karayel Öksüz, 8 ay önce ilk bebeklerine hamile kaldı. Doğumun yaklaşması üzerine arkadaşlarıyla düzenleyeceği anneliğe hazırlık partisi için (Baby Shower) geçen 16 Ocak'ta evinde hazırlık yapan genç anne adayı tansiyonun düşmesi sonucu fenalaştı.

Yakınları tarafından özel hastaneye kaldırılan Öksüz'ün 2 gün sonra plasentasının patladığı ve bebeğinin kan zehirlenmesi nedeniyle anne karnında öldüğü belirlendi. Bunun üzerine Öksüz'ün acil olarak İzmir'deki Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevki yapıldı. Koma halinde geldiği hastanede Öksüz'ün bilincini ve görme yetisini kaybettiği ve böbreklerinin çalışamaz hale geldiği belirlendi. Karnında ölen bebeği alınan Öksüz, hemen yaşam ünitesine bağlandı.

KAN BULMAK İÇİN BODRUM SEFERBER OLDU

Genç kadın için doktorlar yoğun kan nakli yapılması gerektiğini bildirdi. İhtiyaç olan kanın sağlanması için memleketi olan Muğla'nın Bodrum'da seferberlik başlatıldı. Bodrum Belediyesi anons yapıp, cep telefonlarına mesaj göndererek genç Öksüz için kan bağışında bulunulması çağrısında bulundu. Bu sırada Kızılay'ın da desteğiyle Öksüz için gereken kan toplandı. Kan nakli ve gerekli tedavilerin yapılmasının ardından bilinci ve görme yetisi tekrar yerine gelen Öksüz'ün zehirlenme nedeniyle böbreklerinin çalışamaz durumda olduğu bildirildi.

"KIZIMI BİZİM VE BODRUMLULAR'IN DUALARI KURTARACAK"

Uzun süre diyaliz makinasına bağlı tedavi görecek Öksüz'ün durumuna göre doktorların böbrek nakline karar vereceğini belirten Bodrum'daki Yalçın Balıkçılık Limited Şirketi'nin yöneticisi babası Ali Karayel, şöyle dedi:

"Kızım tansiyonun ani düşmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı bize ancak iki gün sonra plasentanın patladığını ve bebeğin öldüğünü, annenin zehirlendiğini söylendi. Erken ve zamanında teşhis konulup, müdahale edilseydi belki bebek de yaşayacaktı. Ancak şu anda tek isteğimiz kızımın sağlığına kavuşması. Dualarımız kızımla."

Dört çocuğundan biri olan Fatoş'un tedavisi için gereken kanın bulunması için seferber olan Bodrumlular'a ve belediyeye teşekkür eden Karayel, "Kızımı bizlerin, Bodrumlular'ın duası kurtaracak, ilk müdahalede ihmal var mı yok mu ona sonra karar vereceğiz" dedi.

Öksüz'ün uzun sürecek tedavi sürecinde sık sık diyalize bağlanacak olması nedeniyle taburcu edildikten sonra İzmir'e yerleşeceği kaydedildi.

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATACAKLAR

Bodrum'da, anneliğe hazırlık partisi yapmaya hazırlanırken aniden rahatsızlanıp, plasentasının patlamasına bağlı olarak karındaki 8 aylık bebeğini kaybeden 28 yaşındaki Fatoş Karayel Öksüz'ün tedavisi sürüyor. Eşinin durumunun iyiye gittiğini belirten Mustafa Öksüz, Bodrum'daki hastaneye ve buradaki doktora tepki gösterdi. Emlak danışmanı Mustafa Öksüz, olanları anlatırken, şunları söyledi:

"Zamanında doğru müdahale edilseydi hem çocuğum yaşıyor olacak hem de eşim ölümün kenarına gidip gelmeyecekti. Belki çocuğum geri gelmeyecek. Eşimin böbrekleri ile ilgili ileride ne olacağını bilmiyoruz ama bunları bize yaşatanlardan hukuk önünde mutlaka hesabını soracağım. Çünkü bütün tıbbi raporlar, tetkikler elimizde var" dedi.

Avukatı aracılığı ile ölen çocuğum ve eşim için hukuk mücadelesi başlatacağını anlatan Mustafa Öksüz, "Eşim şu anda hayati tehlikeyi atlattı sayılır. Pazartesi günü taburcu olmayı bekliyoruz" diye konuştu.

NTV

Eklentiler

• cocuk,B2kleKvGukiyXmI44m9AAw.jpg
    84,8 KB · Görüntüleme: 129
Şu an şoklardayım,
şu haberdeki kız benim liseden bir arkadaşımın ablası ..
Aman yarabbim Allah şifalar versin inşallah tez zamanda .

Allah'ım ne acı.
bu sebeplerden baby shower yapan kişiler ya bebeklerini sağ salim dünyaya getiremezlerse hiç mi düşünmüyorlar diyordum ama çok çok kötü oldum.
Rabbim şifa versin. Hayat nasıl imtihanlarla sınıyor kulları.

Gerçekten zor bir imtihan.. Allahım yardımcısı olsun az önce okudum ben de çok etkilendim .. hamilelikle de ilgisi büyük sanırım olumsuz olaylar beni artık 4 katı etkiliyor.. okumamaya çalışıyorum ama işte insanız..Herşey Allahtan veren de O alan da.. Rabbim acil şifalar versin.. öncelikle iyileşsin.. kendini bi toplasın.. böyle bir durumu kabullenmek kolay değil ilk etapta.. Allahım isyandan uzak eylesin. daha sonra tekrar nasip eyler inş. Rabbim. benim eşimde diyalize giriyor iki böbreği de iflas etti.. hastanede yatarken de diyalize giren ancak bebek sahibi olan insanlarla tanıştık.. tabiki gözetim altında ama ne hastalıklarla çocuk sahibi olan anneler tanıdım ben .. Yeter ki Allahım ol desin ... Dua edelim bizlerde bu kardeşimize.. Rabbim evlatlarımızı bağışlasın

Sevmiyorum o yuzden bu yeni antin kuntin kapitalist duzen icatlarini.Baby shower ne lan.Bebek kurabiyecilerine para dokmekten ote degil.Once bi kucagina al sonra naparsan yap..Kafamin bir yerinde hamile kalinca cinsiyetini ogrenmeme bile var..Nolur nolmaz..

ne denirki dayanılması en zor acıyı yaşamış ..allahım sabırını versin ve inşallah iyileşir en kısa zamanda..rabbim taşıyamayacağımız yükü vermesin .evlatlarımızı bize bağışlasın işlh...ne oldum demeli ne olacam demeli

geçmiş olsun da bu neden haber olmuş onu anlamadım, ünlüler mi acaba, her gün bir yerlerde kadınlar bebeklerini kaybediyor, düşük yapıyor, ölü doğum oluyor

Ben tanıyorum Bodrum'un tanınmış ailelerinden şuan yoğun bakımda olan kızcağızın kardeşi de
bir kanalda sunucu ve bir gazetede köşe yazarı .
Ama tabi haber niteliği konusu tartışılır tabii .
Ben hala şoktayım tanıdığım birini böyle durumunu haberden öğrenmek özellikle çok kötü tuhaf hissettirdi .
Allah yardımcısı olsun, kim bilebilir durup dururken böyle bir şey gelsin başına .

evlat acısı gibi kötü birşeyi rabbim kimselere yaşatmasın çok üzücü

Allah sabırlar versin

Hastane hatasi mi doktor hatasi mi bilinmez ama giden gitmis. Rabbim sabir versin. Ben de şu baby shower mı neyse cok karşıyım. Kim icat ettiyse artik

Çok üzücü bir haber ama baby shower'a nasıl bağlandı anlamıyorum. Bazı gazetelerde babay shower kabusu oldu diye başlık atılmış. Ben de babyshower ile ilgili bir olay oldu sandım.

Özel hasta mağdurları şu özel hastanelerin kapısından geçmiyeceksin ,allah şifa versin

Yazik ya Allahim sifa versin sabir versin. Ben de tanimiyorum kimdirler necidirler ama yasadiklari cok aci.
Inşallah kadıncağız ruhen ve bedenen iyileşir. .
Babyshower olayini da ilk defa duydum..

Demek özel hastanedende af edersin bir mok çikmiyor. Bu halk ne yapsin artik? Bu kadin göz göre göre hem bebegini hem neredeyse kendi hayatini kaybediyor. Ondan sonra birileri halen diyor "3 çoçuk yapin" diye..

Bu arada babyshower banada biraz saçma geliyor fakat herkesin hevesi farklidir. Yapmak istiyen niye yapmasin? Kiyaslarsan sanki Türk adetleri çok mu mantikli ve güzel? Sahsen benim için mesela nisan bohçasi kadar saçma birsey yok. Hele bir sünnet dügünü.. Yani çoçugun pipisi kesildi diye halay atmak niye? Vallah ben ilk adet oldugumda (ki bu da bir geç kiz için dönüm noktasidir) kimse halay çekmiyordu

bebek doğmadan etkınlık yapmak yenı moda oldu..allah hayırlısıyla kucagımıza almayı nasip etsin de sonra kutlaması en şaşalı şekilde olur inşallah...
Allah bu aileye de sabır versin, tez zamanda düzelir inşallah..çok üzüldüm

Bebeğini kaybetmesine üzüldüm. Lakin bu babyshower olayı bana saçma geliyor. Doğmamış çocuğa don biçmek. Bi' arkadaşım da böyle babyshower yaptı, bebeğin ismine kadar pankartlar , çocuğun odasının doğmadan ismine göre dizaynı (dolabı isimli ahşap oyma yapılmış vs.) Hastaneye bile facebooktan an be an duyurarak gidildi. Sonuç olarak arkadaşım talihsizce doğumda bebeğini kaybetti Nazara pek inanmam ama böyle durumlarda çok göstermelik yaşamayı hoş bulmuyorum, yıkımı daha büyük oluyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…