Bebeği besleyen damarlarda akım kaybı

cylncyln95

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2024
4
3
29
Merhaba arkadaşlar 21 haftalık ayrıntılı ultrasyonda bebeğe giden kordon damarlarından 2 tanesinde akım kaybı görüldü . Bebek 2 hafta geriden geliyor dedi pek olumlu konuşmadı çok moralim bozuk lütfen benim gibi olup bebeğini sağ sağlim kucagına alan varsa yazsın stres yapmamak elimde değil

bir başka dr görüşü de alın lütfen. benm kız kardeşimin kızına da devlet hastanesinde tarama testinde engelli olabilir gibi bir şeyler denmişti tam hatırlamıyorum ama kız kardeşim yıkıldı ağlama krizi vs derken biz sonrasında medipole götürdük emin olmak için. bakıldı hiç bir sıkıntı yok dendi nitekim şimdi sapasağlam bir genç kız. siz de lütfen başka bir doktor görüşü alın doktorlar ihtimal de olsa çok can yakıcı konuşabiliyorlar

A agresifpollyanna kesinlikle başka hastaneye gidicem zaten bir umutta olsa insan bekliyor malesef doktorlar cok acımasız konuşuyor sordugum soruya cevap bile alamıyorum insAllah banada hersey yolunda derler

Merhaba arkadaşlar 21 haftalık ayrıntılı ultrasyonda bebeğe giden kordon damarlarından 2 tanesinde akım kaybı görüldü . Bebek 2 hafta geriden geliyor dedi pek olumlu konuşmadı çok moralim bozuk lütfen benim gibi olup bebeğini sağ sağlim kucagına alan varsa yazsın stres yapmamak elimde değil
Öncelikle sakin ol bence hep pozitif düşün. Benim bebeğimin de göbek kordonunda 3 damardan biri eksik. Gelişme geriliği,anı ölüm vs olabilir demişlerdi şuan 37ye girmek üzereyim. Ben gelişme geliriligi vs bir sorun yaşamadım ama çok yakın bir tanıdığımın çocuğunda gelişme geriliği vardı. Bu cocuk ölür, bunu aldırın, engelli olur vs dediler ama onun her şeye rağmen kabulüydu. Sonunda sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdi şuan 2 yaşında. Sen yemene içmeye dikkat et, kilo aldıran şeyler yemeye calis. Geriden de gelse gelişiyor olması önemli.

M Misafirsekeri cok sağolun içimi rahatlattınıź umarım bende burdan bebegime sağ sağlim kavuştum yazabilirim ne kadar kafaya takmamaya calıssamda elimde değil rabbim büyüktür insAllah herşey düzelir 🤲

M Misafirsekeri cok sağolun içimi rahatlattınıź umarım bende burdan bebegime sağ sağlim kavuştum yazabilirim ne kadar kafaya takmamaya calıssamda elimde değil rabbim büyüktür insAllah herşey düzelir 🤲
Çok iyi anlıyorum seni ilk duyduğumda bende biraz kötü olmuştum ama doktorlar bize zaten her türlü şeyi söylemek zorunda. Gebelik riskli bir süreç sonuçta. Hiçbir neden olmadan da gelişme geriliği yaşayabiliyor. Bu süreçte stres yaşayıp bebeğe yansıtmamak lazım. Ama erken doğum yaşayabilirsin.Gelisme geriliği olanlarda gorulebiliyor. Sen belli bir haftaya kadar bebeğinin gelişmesine bak. Erken de doğsa alacağı nefes varsa zaten bir şekilde yolunu buluyor kalbini ferah tut 😊

Hiç korkma canım. Rabbimin izniyle sağ salim kavuşursun bebişine kızıma hamileyken detaylı taramada kordonda variz yani damarlarda genişleme görüldü. Doktorum korkmamamı söyledi. Sadece 30. haftadan sonra her hafta muayene olmam gerektiğini. Bebeğin gelişimini ciddi şekilde geriye atarsa doğuma alacaklarını söyledi. Ama çok şükür sıkıntı olmadı. Zamanında doğdu minnoşum 🤲

X