bazı insanlarımız çok duyarsız malesef

ebrunver

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
219
0
KIZLAR BEN 5.AYIMIN İÇİNDEYİM AMA KARNIM ÇOK BÜYÜK.İŞE OTOBÜSLE GİDİP GELİYORUM.AMA ALLAH'IN Bİ KULU KALKIP YER VERMİYOR.KARNIM BAZILARININ GÖZÜNE GİRCEK GİBİ :))) AMA HİÇ BAKMIYORLAR BİLE.GEÇEN SABAH İŞE GİDERKEN AYAKTA DURMAKTAN TANSİYONUM DÜŞTÜ VE DİZLERİM BAĞI ÇÖZÜLDÜ.BENİ HEMEN OTURTTULAR.O GÜN HASTANEYE GİTTİK.ALLAH'TAN ÖNEMLİ DEĞİLMİŞ.NEYSE Kİ O GÜN CİNSİYETİNİ DE ÖĞRENMİŞ OLDUM.KIZIM OLCAK ALLAH'IN İZNİYLE :)) BENİM GİBİ BU DURUMLARI YAŞAYAN VAR MI ACABA KIZLAR ???:enbuyukkk:

canım bende böyle bir durumla hiç karşılaşmadım bende 5.ayımı doldurdum ve karnım çok büyük ama işyerine servisle gidip geliyorum sağolsunlar bana yardımcı oluyorlar neyse çok geçmiş olsun kendini fazla yorma

sağol cicim.Bende alışamadım bu otobüslere.önceki iş yerlerimin hep servisi vardı ( neyse napalım.Sağ sağlim doğurim bişi istemiyorum !

ben daha 7 haftalık hamişim evet karnım belli ama şuanda hamilelikmi kilomu olduğu dışardan anlaşılmıyo tabi sabahları bende ayakta kalıyorum geçen sabah en sonunda otobüs merdivenlerine oturdum yoksa düşüyodum sonra kızın biri acıdı da yer verdi ama çok sarsılıyorum sabahları havalarda ısınmaya başladı nası devam edicem bakalım

ah ah bi ben bilirim ne cektimi vallaha ehliyetisiz zor oluyor yahu
gecen aylar bende sen gibi otobuse bindim oglumda var pusetinde kenara koydum besiklerin oldugu yere manyagin biti geldi kocaman besigiyle bagiriyor bana yer ver falan diye allahim kor mudur nedir gavurun karisi Kötü Kazen kocaman gobegimi gormuyor sanki isim gucum yok bi de kalkip sana yer vercem incecik ayaklarin ustune dikelebiliyorsun ne yer istiyorsun durduk yere hamile bayandan be yuh
ben cogu zaman disarda isim oluyor ve biniyorum otobuse vallaha ben her zaman yasli insanlara yer veriridim ama artik vermem ne demek ya iki dk birakin da oturalim basim donuyor
ayaklarim agriyor zaten benim bu aralar cok sancim var goren de oluyor kivraniyorum yok allahin bi kulu yok vermiyor yer
insanlar cok vicdansiz yahu klava:

ayyy canım benimmm ... ben ayakta durunca ayaklarımda karıncalanma oluyo ... ben de nasıl dayanıcam bilmiyorum (( doğum izni çooook uzaklarda daha

ben 7,5 aylık olana kadar çalıştım zor yürürken çok ayakta yolculuk yaptım ve birgün karşıdan eve eşimle otobüsle geliyoduk inanın mecidiye köyden tuzlaya kadar 1,5 saat ayakta geldim eşim çıldırdı birinle dalaşacak diye yüreğim ağzıma geldi en önemlisi şok olun akşamada doğurdum yani 9ay 10 günlük hamileydim napacan insanlık ölmüş

yaaaa bak böylesi de var oturan hamile bayandan yer istemek .... pessss eğer buda yapılıyosa normal yer vermemeleri.çok geçmiş olsun canımm.kendimizi kendimizden başka kimse dikkat etmiyor demek ki.öpüyorum.

insanlık ölmüş anacım ! benimde huyum değil kimseye ben oturabilirmiyim hamileyim diyemiyorum.annem diyo de kızım nolcak diye ama yok pis gurur var bende :1closedeyes:

bu zaman kadar her yere eşim götürüyo beni işimde evime çok yakın yürüyerek gidip geliyorum. sadece bir defa bindimm oda malesef ayakta kaldımm. düşün yani 7 aylık hamileyim. insanlar ne kadar duyarsız görüyolar hemen kafalarını çeviriyolar.klava:klava:

ahhh ah annemde dio fena olunca yer iste die ama nası istiyim yaa adam para verdi diye çocuğunu kucağına bile almıyo hiç umru deil

ay ne güzel demişsin ... al benden de o kadar !

ahhh ah annemde dio fena olunca yer iste die ama nası istiyim yaa adam para verdi diye çocuğunu kucağına bile almıyo hiç umru deil

bazen yer vermeyen insanların tepelerinde duruyorum ya hayal gücü işte gözüme adamın kafasını otobüs camına vurmam filan geliyo :)) ay ne ayıp ama öyle valla kafamçokkarıştı

ben hamile falan değilim ama çok kızdım kızlar yaa terbiyesizlik resmen...ben kendimi bildim bileli yaşlı hamile herkese yer verdim olması gerekende o zaten..okula giden otobüsler full öğrenci olurdu arada yaşlılar binerdi bazen herkes seferber olurdu bazen kimse kılını kıpırdatmazdı camdan dışarı bakardı herkes görmemiş gibi...bir kere ben arkadaydım amcanın biride önlerde kaldı bakınıyor öğrencilere yer versinler diye kimse oralı değil..bende kalktım yer vermek için hatta kzıın biri hmen oturdu..ben senin için kalkmadım amcaya yer vericem kalkarmısın dedim..neyse amca oturdu ama hem ağlıyor hem dua ediyor yazık yaaa...Allah kalplerimize merhamet versin

ben de hamileyken,elimde 4 yaşında ki oğlum,diğer elimde çanta otobuste yer bulamamış,düşme tehlikesi yaşamıştım.allahtan o zaman yaşlı bir bey amca bana yer verdi de öyle oturabildim.gençlerde hiç saygı yok,bende böyle insanları kınıyorum...saygı biraz millet,ayıp yaaaKötü Kazenklava:
annemle babam her otobüse bindiklerinde mahfoluyorlar,kimse yer verme nezaketini göstermiyor.yaşlılara ve hamile bayanlara öncelik vermeliyiz...
bizim türk geleneklerimize ne oldu bilen var mı?eskiden saygı vardı...senağlama

yaşlı bi amca yer verdi demek :uhm: ben bayıldım cicim ama istifini bozmayan çok insan vardı.

Arkadaşlar maalesef durum bu ve bu olay İstanbulda oluyor. Başka şehirlerde insanlık daha fazla var ama İstanbulda herkes duyarsız. Bende kızım küçükken kucağımda çok yolculuk yaptım ayakta. Yer verenlerde genelde orta yaş yada üstü oluyordu. gençler çok duyarsız. İnsan çıldırıyor bu durumda ama ben yanımda annem falan olduğunda o otursun diye gözüme kestirdiğim birini mutlaka kaldırıp, annemi oturtuyor, kızımıda kucağına veriyordum. Dinsizin hakkından imansız gelir. Şimdi arabam var allaha şükür binmiyorum hiç otobüse ama binsemde kaldırırım. Kalkmasalar bile kavga çıkarır, içimi rahatlatırım. En çok da ufacık çocuklarına koltuk işgal eden anneler, ne kadar sinir oluyorum onlara anlatamam. O kadının yetiştirdiği çocuktan ne beklersin dimi? İnşallah biraz insan olmayı, insanca yaşamayı öğrenebiliriz...
Kendinize iyi bakın, yer vermeyenleri kaldırın...yerimseniben

merhaba bende işe hergün otobüsle gidip geliyorum ve bende ayakta kalıyorum malesef öyle hanzo beyler varki yer boşaldığında beni ve etrafındaki insanları itekleyip hemen oraya uçuyorlar birde centilmenlik bekliyoruz genelde erkekler daha duyarsız kalkıp yer veren genç kızlar oluyor ne hkmetse

selam arkadaslar.ben hamile deilim (istiıyom ama bakalım beklşıyoruzz)ama inanın bu tek istanbulda olmuyoo..bende işe otoıbüsle gelip gidiyorum.cogunuzun soyledıgı gıbı hamıle lere yaslılar yer veren sayısı o kadar azkı bıde yaz geldı güneş gözlüklerini takıyorlar.. göyaa görmüyorlar bu insanlarımza ne oluyooo anhlamak cokk zorr allah hepınızın hepımızın yardımcısı olsun allah kuvvet versınn.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…