Bazı adetler bitmeli artık

Aaa suan buyuksehirler basta olmak uzere sokak dugunlerinin yasaklanmasi ile ilgili yasa uzerine calisiyorlar. Nasil bir tesaduf yoksa bazi konularda onceden twitterda nabiz yoklattiklari gibi burda da mi yapmaya basladilar:)

Anadolu yakasında yaz kış kaya kırıyorlardı. Şimdi gitsem yine inşaat sesiyle kalkarım. Öğrenmem iyi oldu. Gürültü duydukça şikayet ederim
Bizim burada da yapıma denk geldim ama yıkım var mı diye gözetleyeyim.

Öğrendiğim iyi oldu. Teşekkür ederim

Tamamen katılıyorum, şu yaz bitse de herkes evine çekilse.
Milletin düğününden, davulundan, gürültüsünden kurtulsak diye kaç kere diyorum.
Bunun bir de asker uğurlaması var, gecenin 1'inde ortalığı inletiyorlar.
Dediğiniz gibi tepki gösterince de kavga gürültü.
Benim uyuyan çocuğum ya da hastam yok, ama olmak zorunda da değil.
Ses hassasiyetim var ve beni inanılmaz rahatsız ediyor.
Sen evleneceksin (burada başka bir şey yazmıştım ama hadi neyse) diye benim kafam şişmek zorunda mı?
Valla arkalarından ağzıma geleni saydırıyorum böyle durumlarda.
Okunan belaları bilseler yine de yaparlar mıydı acaba?

Ben bunu bilmiyordum. Geçen gün yıktılar evi şimdide kepçe molozları kaldırıyor. O zaman şikayet etsem durur en azından ondan kurtuluruz ya. Eşimde bana tayinimiz çıktı kimseye karışma gideceğiz zaten diyor ama bıktım herşeye susmaktan ya

Maalesef mune abla İstanbuldayım arka taraf bitişiğimde şuan kepçe var. Hemen ön tarafımda da inşaat var birde mahalle düğünümüz var şuan. Mahalle deliler koğuşu gibi
Valla Allah yardımcınız olsun, inşaatları şikayet edebilirsiniz ama düğün yani tamam evleniyorlar ne mutlu, Allah huzurla geçim versin ama bu kadar tantanaya gerek yok, burada da sokak düğünleri meşhur hayatımda ilk defa burada gördüm sokak düğünlerini, gecenin bir vaktine kadar gürültü kıyamet
Eğlenmek istiyoruz ama bunu çevreyi rahatsız etmeden yapmıyoruz, bir de silah atıyorlar valla akşamları yürüyüşe çıkınca eğlence varsa dua ede ede yürüyorum delinin biri silah atmış olmasın yorgun mermi isabet etmesin diye, sadece düğünlerde değil her şeyde böyle tantanalıyız

Ben de kız evlendireceğim ama ilk şartımız kapımızın önüne davul zurna getirmeyin oldu, eşim o zurnayı alır tövbe tövbe çok da gıcık bir sesi var, çeyiz çıkar davul zurna, kız gelin çıkar davul zurna, sünnet davul zurna

Çoğu adetin bitmesi taraftarıyım. Artık 60 70 li yıllarda yaşamıyoruz. Eskiden köyde meydanda düğün yapılırmış ama yıl 2024 ve artık düğün salonları adım attığımız heryerde mevcut. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok, polise şikayet etsen belirli bir süreye kadar izin veriliyormuş bence önce bunu yasaklamak lazım.
Sokakta düğün yapılmayan bir yerde yaşıyorum, çok rahatim ama pandemi öncesi yaşadığım yerde yazın neredeseyde her hafta iki üç düğün olurdu korkunçtu.
İnşaatlar haftasonu pazar günü bile sabahtan çalışmaya başlıyor tak tuk. E biz ne zaman uyuyup dinleyeceğiz.

Cok büyük görgüsüzlük. Yani cevremde yapan olsa arkadasligimi bitiririm. Insanlarin laftan anlamamalari da cok üzücü. Gürültüyle birlikte yollari da kapayip trafigi mesgul ediyorlar bi de.

Bu düğünlerde eğlenen var mı acaba ben bunu merak ediyorum kim için ve neden yapılıyor, ben en son düğüne 10 sene önce gittm yaşlılar deidkodu yapıyordu, çocuklar ortada koşuyordu, gelin ve damadın yakınlardı da pistteydi gerisi boş boş etrafa bakıyordu, bazı düğünler çok eğlenceli sosyal medyada görüyorum eğlenenler halaylar oyun havaları böyle bir çevren yoksa düğün biraz boş iş bence

O yasak asla uygulanmıyor, İstanbul dayım önümde arkamda kentsel dönüşüm inşaatları var, gece 1 de hafriyat çıkarıyorlar tüm gün de çalışıyorlar, süreli inşaatlar olduğu için yasağa tabi değiller

Her gün ama her gün içten içe bir sürü insana saydırıyorum bu sebeplerle yalnız değilmişim. Durduk yere sürekli korna çalanlar vardı zaten , şimdi bi de düğün dönemi konvoylar çıktı. Korkunçlar ya. Çocuk kaç kere sıçrıyor uykuda her gün. Ya da uyanmasın diye dua ederken ben strese giriyorum . Çok haklısınız gerçekten medeniyet bu değil, özellikle bebeğim olunca sese duyarlılığım arttı ve daha iyi anladım ki bu kadar ses gürültü 3.dünya ülkesi olduğumuzu gösteriyor maalesef. Dediğiniz gibi yaşlısı var hastası var bir de. Kesinlikle bitmesi lazım bu gürültülü adetlerin

Sanki savaş gibi mehter bandı takımı meşale Allahım iğrenç vasat bi görüntü kim birinden neyi görse onu Yapıyo

O zaman demek ki işlerine geleni durduruyorlar, burada durdu dozer, mikser vb göremezsiniz, ne olur ne olmaz diye yasak kapsamı dışında olmasına rağmen çivi bile çakmıyorlar.

En en en nefret ettiğim şeylerden konvoylar silah atmalar dişek atmalar yıl olmuş 2024 niye yasaklanmıyor anlamıyorum gerçekten. Bunların yasaklanması gerekiyor gasp yada tacizden farkı yok bana göre.

O yasak turistik beldeler için geçerli ama Munecim, ülke genelinde değil.

En en en nefret ettiğim şeylerden konvoylar silah atmalar dişek atmalar yıl olmuş 2024 niye yasaklanmıyor anlamıyorum gerçekten. Bunların yasaklanması gerekiyor gasp yada tacizden farkı yok bana göre.
Geçenlerde 11 aylık bebiş hayatını kaybetti yorgun mermiden

Aaa suan buyuksehirler basta olmak uzere sokak dugunlerinin yasaklanmasi ile ilgili yasa uzerine calisiyorlar. Nasil bir tesaduf yoksa bazi konularda onceden twitterda nabiz yoklattiklari gibi burda da mi yapmaya basladilar:)
Valla yok ben burada normal bir üyeyim. Ama oğlumu öyle görümce çok üzüldüm. Geçenlerde de konvoyun arasında kaldım o zamanda korktu çocuk

Kesinlikle haklısınız.Engelli hastamız var, yüksek sesten çok korkuyor,krize giriyor.Ramazan ayında davulcudan çok korkuyor o yüzden hep balkonda bekliyoruz uyarıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…