Makyaj Ürünleri Baz Tavsiyesi

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

bantam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2013
244
6
selam hanımlar. sizden bir konuda yardım isteyeceğim. benim cildim kuru. flormarın fondotenini kullanıyorum. fondotenin altına bepanten ve nemlendirici bir başka krem kullandım ama cildime fondoteni resmen yediremiyorum. pütür pütür kalıyor. hiç doğal durmuyor. yumuşak fırçayla da kullandım, elimle de kullandım yine de değişmiyor. ne tavsiye edersiniz. flormarın bazını kullananlar memnunlar mı? ya da bu durum bazdan kaynaklı değil mi? neler tavsiye edersiniz?

canım fondotenin altina o kadar kremi sürme. makyajından 10 dakka önce az bir miktar nemlendiricini yedir yeterli. yogun krem sürmüssün fondotenini kusuyor yüzün.

flormarın bazını hiç kullanmadım. benefit porefessional yada urban decayin bazını kullanıyorum ama baz kesinlikle ııı nasıl diyim, şart değil. heh.

bazın işlevi yüzün kusurlarını(akne/gözenek) gizleyerek fondotenin daha iyi durmasını/örtmesini sağlamak canım. makyajınıda daha kalıcı hale getirir.

fondoten ne kullanıyorsun? kuru cildine uygun/kapatıcılığı yüksek bir fondoten tercih etmen lazım canım.

flormarın fondotenini kullanıyorum. aslında çok da fazla sürmüyorum altına nemlendirici ama bekletmediğimden olabilir dediğiniz gibi. siz bu iki bazdan memnun musunuz?

evet çok memnunum. ama dediğim gibi doğru fondoteni bulduktan sonra baza ihtiyaç yok. ben makyajımdan once nemlendiricide kullanmıyorum. kusturuyor çünkü. flormar degilde daha iyi bir fondoten alabilirsiniz. max factor olabilir, yahut maybelline. flormar/golden rose/the balm ve bir kaç marka daha sivilce yapıyor ve kapatıcılıkları güzel degil fikrimce.

fondoteni elinizle uygulayın. daha iyi sonuc alirsiniz. ben hic fircalardan memnun kalmıyorum.

bir de fondoteni alırken su gibi degilde daha yogun kıvamda olmasına dikkat edin.

Son düzenleme:

evet haklısınız, ben de fondoteni aldıktan sonra öğrenebildim zaten. teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…