Bayram gezisi...

N

NiDaa

Ziyaretçi
evet arkadaslar sıze daha onceden kaynanamlar yanına bayram tatılıne gıdecegımı soylemıstım.evet gıttık ılk 2 gun evde oturduk 3 gunu ben esım ve sevgılı gorumcem dısarı cıktık gezdık..kendımı bır sıgıntı gıbı hıssettım benle dogru dururst konusan olmadı zaten yabancı bır sehır..onlar konustular eglendıler..ben ıse dış kapının dış mandalı ..sonra bıseyler yermısın dıye sordu esım gorumceme oda yok bısey ıstemıyorum dedı..o kadar ısrar ettıkı esım gorsenız sok olursunuz.oda kırmamak ıcın bı tane lahmacun yıyeyım barı dedı..bana dondu yermısın dıye sordu..ve cok ıyı bılıyor lahmacunu cok sevdıgımı..bende yok dedım..gıttı aldı kendılerıne ve yedıler..o kadar sınırlendımkı anlatamam..gorumcemın agzının ıcıne bakıyor.bısey soyleyecekmı dıye..yanı sokakta gorsenız sankı onlar sok sıkı fıkı dost ben de su kızların yanında gıden 3. sahıs sonra eve gelınce bır ton kavga ettım..actım azgımı yumdum gozumu onla arasının cok ıyı oldugunu bana oyle davranmadıgını falan fılan ıste..oda onun aylardır gormedıgını normal oldugunu soyledı..benı hıc toplum ıcınde esım konusturmuyor eger konusursamda bozup atıyor..ben boyle bır evlılık hayal etmemıstım..hayal kırıklıklıgına ugradım anlıyacagınız..he bu arada tatılıde esım gorumcem aılesı falan gıdıyoruz ne guzel dımı..ben cocuk yapmıyorum yanlız kalalım dıye o onlarıda davet ettı..ben cok bahtsızım

Zor bir durum gercekten :teselli: ben olsam o ikisini öyle farkettigim anda ben eve gidiyorum der giderdim kayinvalidemin evine, istedigim kadar sIkILIyIm.. onlarla gezmezdim. Kiz kardesini özlemis olabilir evet, ama bukadarda degil yani, senide dusunmesi lazim, kendisini koysun bakalim yerine, dogrumuymus yaptigi bi dusunsun

Onlaridami davet etti?:1no2:

He, o zaman birak onlarla gitsin tatile, bende senin yerinde olsam cok ciddiyim buyur ailenle tatil yap bende kafama göre takilcam derim...:nazar:

Tamam kardesini özlemis olabilir vs. vs. lakin sende esisin, ne olursa olsun insan esine böyle davranmamali!! Helede onun ailesinin yaninda, insan kendini zaten boynu bükük hissediyor....:teselli:

Aman takma be güzelim esinde olsa herkeze hak ettigi degeri ver...:kahve:

evet arkadaslar sıze daha onceden kaynanamlar yanına bayram tatılıne gıdecegımı soylemıstım.evet gıttık ılk 2 gun evde oturduk 3 gunu ben esım ve sevgılı gorumcem dısarı cıktık gezdık..kendımı bır sıgıntı gıbı hıssettım benle dogru dururst konusan olmadı zaten yabancı bır sehır..onlar konustular eglendıler..ben ıse dış kapının dış mandalı ..sonra bıseyler yermısın dıye sordu esım gorumceme oda yok bısey ıstemıyorum dedı..o kadar ısrar ettıkı esım gorsenız sok olursunuz.oda kırmamak ıcın bı tane lahmacun yıyeyım barı dedı..bana dondu yermısın dıye sordu..ve cok ıyı bılıyor lahmacunu cok sevdıgımı..bende yok dedım..gıttı aldı kendılerıne ve yedıler..o kadar sınırlendımkı anlatamam..gorumcemın agzının ıcıne bakıyor.bısey soyleyecekmı dıye..yanı sokakta gorsenız sankı onlar sok sıkı fıkı dost ben de su kızların yanında gıden 3. sahıs sonra eve gelınce bır ton kavga ettım..actım azgımı yumdum gozumu onla arasının cok ıyı oldugunu bana oyle davranmadıgını falan fılan ıste..oda onun aylardır gormedıgını normal oldugunu soyledı..benı hıc toplum ıcınde esım konusturmuyor eger konusursamda bozup atıyor..ben boyle bır evlılık hayal etmemıstım..hayal kırıklıklıgına ugradım anlıyacagınız..he bu arada tatılıde esım gorumcem aılesı falan gıdıyoruz ne guzel dımı..ben cocuk yapmıyorum yanlız kalalım dıye o onlarıda davet ettı..ben cok bahtsızım

Neymiş eşinin derdi bu şekilde davranıyo sinir bozucu bir durum gerçekten :kızgın: Ne demek toplum içinde konuşturmaması seni ya :1shok: Ailesinden kopamamış hala sanırım seninle bir aile kurmuş ama farkında değil hala Çok üzgünüm çoook O tatil mevzusunu hatırlıyorum canım. Demek dediğini yaptı eşin üstelik sırf görümcende değil tüm ailemi geliyo :1shok: Eşinle oturup ciddi ciddi konuşup kırgınlıklarını anlatmalısın kavga ederek değil bağırıp çağırarak değil, ne kadar üzüldüğünü ve kırıldığını anlatarak :1no2:

Bundan bir kaç bayram evvel abimi görmeye gittiğimde bana gösterdiği ilgiden dolayı şu anda utandım desem... :eek: Beni koyacak yer bulamadı, gezdirdi, yedirdi, yorgunum demedi, oflamadı, puflamadı, Allah bin kere razı olsun.

O abi, o da kardeşi, et ve tırnaklar yani. Ayrı şehirlerde yaşıyorlar, siz bunu kabul etseniz de etmeseniz de beraber olduklarında herkes ikinci plana atılacaktır. Bence bununla oturup çocuk gibi üzülmek, ya da kardeşini kıskanmak yerine ortama daha çok uyum sağlamaya çalışarak (en basitinden evet ya ben de çok severim lahmacunu aşkım biliyorsun ben de isterim tabii diyerek) başedebilirdiniz. Bu konuda sizi haklı göremiyorum üzgünüm.

Tatil konusuna gelince, evet kesinlikle siz haklısınız. Eşinizin burada bu tip bir karar vermeden önce size danışması, sizin de fikrinizi alması gerekirdi. Keşke alsaydı. Ve bence bu konuyu eşinizle, görümcenizle olan konudaki gibi kavga ederek, olay çıkararak değil de daha bir ılımlı ve güzellikle konuşarak daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Gülsüm Sultan ' a da katılıyorum ayrıca.. Madem öyle gitsin tatilini de onlarla yapsın :dilcikar:

Tamam o da ailesi,kız kardeşi çok uzun süredir görmüyor olabilir ama aradaki dengeyi kurması lazım.Ne onları ne de sizi kırmaması lazım.Erkeklerin çoğu dengeyi tutturamıyor galiba.Ya aileden birileri üzülüyor ya eşi.Ben sizin yerinizde olsam o tatile gitmesdim ve eşinize ailesiyle sizin arasındaki dengeyi kurmasını yoksa üzüldüğünüzü anlatın

çok şükür uzaktalar birde aynı şehirde olsalar.....
eşinde çok düşüncesizmiş yani sen yabancı hissetme diye ilgilenmeliydi seninle...
sende bir daha günübirlik gidersin.....

Sanırım yeni evlisiniz..
Erkekler de kadınlar da evliliğin ilk dönemlerinde aile ve eş kavramını tam idrak edemiyorlar bence..Çok üzgünüm çoook
Ailesini özleyen eşlerden biri ailesi ile daha çok muhabbet ediyor,gülüyor,yanındakini bir an unutuyor,o zaman ortada kalan eş de duruma bozuluyor,kızıyor.. Bir çoğumuz yaşamışızdır bu yalnız kalmak hissini..:nazar:
Zamanla oturuyor bu iş,kolay değil ama anlayış şart.. Yıllarca aynı evde uyuduğun,kahvaltı ettiğin,şakalaştığın kardeşinden bir anda ayrılıyorsun,özlüyorsun ister istemez..Görünce de paylaşmak,sohbet etmek,gülüşmek istiyorsun..
Bence oratama uyum sağlamaya çalışın sonra daha zor olur sizin için. Hep dışarıda hissedersiniz kendinizi..:bbo:
Tatil konusu ise; eğer görümce evliyse,yani eşlerle beraber gidilecekce tatile çok sorun etmeyin derim. Herkesin odası ayrı,keyfi ve zevki ayrı,tatilde de olsa sürekli beraber takılmak zorunda kalmazsınız..:icecream:
Ancak görümce bekarsa o zaman siz haklısınız,yeni evli çiftlerin yanında 3. kişinin işi olmaz,olmamalı da..:tomato:

Bundan bir kaç bayram evvel abimi görmeye gittiğimde bana gösterdiği ilgiden dolayı şu anda utandım desem... :eek: Beni koyacak yer bulamadı, gezdirdi, yedirdi, yorgunum demedi, oflamadı, puflamadı, Allah bin kere razı olsun.

O abi, o da kardeşi, et ve tırnaklar yani. Ayrı şehirlerde yaşıyorlar, siz bunu kabul etseniz de etmeseniz de beraber olduklarında herkes ikinci plana atılacaktır. Bence bununla oturup çocuk gibi üzülmek, ya da kardeşini kıskanmak yerine ortama daha çok uyum sağlamaya çalışarak (en basitinden evet ya ben de çok severim lahmacunu aşkım biliyorsun ben de isterim tabii diyerek) başedebilirdiniz. Bu konuda sizi haklı göremiyorum üzgünüm.

Tatil konusuna gelince, evet kesinlikle siz haklısınız. Eşinizin burada bu tip bir karar vermeden önce size danışması, sizin de fikrinizi alması gerekirdi. Keşke alsaydı. Ve bence bu konuyu eşinizle, görümcenizle olan konudaki gibi kavga ederek, olay çıkararak değil de daha bir ılımlı ve güzellikle konuşarak daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Evet bende kardeslerimi uzun süre görmesem cok cok özledigimde onlara ilgim alakam cok yogun olur, simartirim, gezdiririm, yediririm iciririm, ama esimi unutmadan, gezip dolasirken esmin elinden tutarak, birsey alirken ona sormadan bile onada alarak, onu üzmeden kisaca, o da öyle davranir zaten sagolsun, öylede olmasi gerek

siz bence kıskançlığınız ve üzülmeniz yersiz...
ne olmuş sanki sıkı fıkı olmuşlarsa....
onlar kardeş ..
demek siz biraz soguk ve önyargılı başlamışsınız...
bunda üzülecek bir şey yok..

bende ısterım kardesıyle ılgılensın ..ama benı saymayarak benı takmayarak degıl aradakı olcuyu dozunda tutarak ..ben kotu nıyetlı bır ınsan degılım.gorumcem hıc konusmaz kapalı kutu gıbıdır..cok derdı oldugunu bunalımda oldugunu soylemıstı..annesı bana gelırken esıme kardesınle konus..yanında oldugunu bılsın uzulmesın yanlıs bısey yapmasın dedım kıskanmıyorum..onları kıskansam boyle davranmam..ama ben abılerımden bu kadar ılgı gormedım..yıllarca gorusmesek bana ne yaptıgımı ne ettıgımı sormazlar oyuzden ıstemem onunda aynı duruma dusmesını ama ben ısterımkı benıde yabana atmasın benıde saysın sevsın.:1hug:

bundan bir hafta önce buna benzer bi olay yaşadım.
inan psikolojim bozuldu, uykumda hıçkırarak ağlamışım o kadar içlenmişim.
ama aldım karşıma konuştum nişanlımla ne beni ne onu taşımayı beceremiyorsun kendini topla.
benim evim çok kişilik ama hayatım iki kşilik dedim sen de böyle düşün dedim.
cevap veremedi tabi farkında değilim yaptığımın dedi. şimdide iyiyiz devam ederse daha farklı şeyler yaparım korksun benden Çok üzgünüm çoook

erkekler bazen evlendikleri zaman belli bir süre eşine ve kendi ailesine ayırdığı zamanı ayarlayamıyorlar.
kendileri onlarla birlikteyken ne kadar mutlu oluyorsa eşinin de kendileri gibi hissettiğini sanıyorlar.
aile kavramını hala annesi, babasıi akrdeşi için kullanıyor; ikinizin bir aile olduğunu biraz zaman sonra farkedebiliyorlar.

sanırsam sizin eşiniz de böyle bir durumda kalmış. kardeşini uzun zaman görmediğinden şımartmaya çalışmış olabilir. üzerine düşmeye çalışmış ama arada sizi ezmiş.

haklısınız eşinizle başbaşa kalmak ister, bayramı birlikte geçirmek istersiniz. ama o sizin kadar ince düşünememiş.
eşinize; eğer bir daha birlikteyken beni bu kadar yanlız bırakırsan ben yanında olmak istemiyorum diye uyarın.

ama çok da sorun etmeyin bence. eminim ki eşinizde zamanla bunun farkına varacaktır. ikinizin bir aile olduğunuza.

bende ısterım kardesıyle ılgılensın ..ama benı saymayarak benı takmayarak degıl aradakı olcuyu dozunda tutarak ..ben kotu nıyetlı bır ınsan degılım.gorumcem hıc konusmaz kapalı kutu gıbıdır..cok derdı oldugunu bunalımda oldugunu soylemıstı..annesı bana gelırken esıme kardesınle konus..yanında oldugunu bılsın uzulmesın yanlıs bısey yapmasın dedım kıskanmıyorum..onları kıskansam boyle davranmam..ama ben abılerımden bu kadar ılgı gormedım..yıllarca gorusmesek bana ne yaptıgımı ne ettıgımı sormazlar oyuzden ıstemem onunda aynı duruma dusmesını ama ben ısterımkı benıde yabana atmasın benıde saysın sevsın.:1hug:

Tatlım ben sana hak vermiyor değilim, lütfen beni yanlış anlama, ama bak şu anda olay iyice onun tarafına döndü, psikolojik sorunları var diyorsun, hatta yanlış bir şey yapmasından bile endişe edilmiş.. yani durum zaten normal bir durum gibi kabul edilemez, ortada bir de sorun var. Bence kendini çekip eşinle bu kadar kavga edeceğine ona destek olmalıydın kardeşi konusunda, çok endişe ediyor besbelli.

Ayrıca dengeyi kursun diyorsun ya .. canım yaa.. erkeklerden bahsediyoruz, hangi birisi dengeyi kurmayı bizim arzumuz ölçüsünde becerebiliyor ki? Bunu öğrenmeleri epey zaman alıyor, iş yine sana düşüyor. Sen yönlendireceksin kocanı. O dengeyi kurmasını yine sen sağlayacaksın. Ama kavga ederek, bağırarak, çağırarak değil, böyle surat asıp oturarak değil. Hep güleryüzle, güzellikle. Kavgaya tutuştuğun anda haklıyken haksız duruma düşersin. Özellikle ailesi konusunda.

Bağırıp çağırılacak yer de var...ama şu anda senin bulunduğun durumda değil. Kısacası iş yine sende bitiyor canım. Sakin ol.. ama akıllı davran, uzaklaştırma eşini kendinden.

Aslında bazen sorunun önemli bi noktasında kendimzi oturuyor olabilyoruz
Şuan İsmini hatırlaamadığım bi arakdaş yukarda yorumunda sizinde "biliyorsun bend eçok severim yerim tabi " gibilerden katılımınızı önermiş
Bencede böyle noktalarda kendini olayın konunun içine atmalı ki kötü hissetmesin
Sizinde kötü niyetiniz yok Belki onlarında yoktu
Belki görümcenin gerçketn içinde yaşadığı sorunlar var ve ailesi destekleriyle yanında olduklarını bildrmek çabasında
Doğrusu öz abim yok ama Kuzenlerimden abla abim olnaların bana ilgisi çok hoşuma gider
Bi kızenim varki benden sadece 1 yaş büyük olmasıan rağmen o kaadar abidirki Yanında insan kendini çoook güvende hisseder
Ama tabi bende hiç bi şekilde onun eşini olay dışında bırakmamaya çalışırım
Konuşurken anlatırken paylaşırken hep onada sorarım onuda muhatap alırım onada bakarım
Ama bunlarda insnaın yaşı ruh hali o anki konu pek çok şey etkili olabilir Bu yüzden kendini üzmeden Orda olduğunu hissettirmek (Aslında bunu önce kendi hissetmek lazım)
Benide görsünler demeden varlığını göstermeli

Ayrıca benimde krdşm var ve şahsen krdşimin annemi babamı beni hiçimseyip TÜm dünyası eşiymiş gibi davranması çok kırar
Ama asla ailesini (anne baba krdş) tanıyıp Eşini kırsın üzsün yok saysın demiyorum
Zaten öyle bişey yaparsa krdşme ilk konuşan ben olurum :eek:klava:

siz eşiyseniz oda kızkardeşi...insanlar bayadır görmeyince kardeşlerini falan yakın olmak isterler.sizde biraz idare etseydiniz.şöle düşünün senenin 10 günü ailesiyle ilgilensin geri kalan zamanını zaten sizinle herşeyini paylaşıyor......bence böle basit şeyler için üzmeyin kendinizi...
tatil için haklısınız size katılıyorum.ben olsam bende eşimle yalnız tatil geçirmek isterim...

Bence eşiniz tek bir konuda haksız , oda toplum içinde sizi konuşturmaması . Eğer tepki göstereceğiniz ve tartışacağınız bir konu varsa oda bu konu olmalı diye düşünüyorum .Kız kardeşi ile çok ilgili olmasına üzülmek yerine sevinmelisiniz bence ki bu eşinizin aile bağlarına önem verdiğini gösterir.Ayrıca arada mesafeler var , bıraksaydınız da 2 kardeş özlemlerini giderselerdi ağız tadıyla :1no2:

arkadasım bence çok abartmıssın ne olmuskı kardesınle ılgılenmısselaelaelaelaelae sende suspus duracagına onlara katılıp gunun tadını çıkarsaydın bence abartılacak bısey yok:eek: esıne gelıncede! bazı erkeklerın yapısında vardır toplum içinde esının sessız kalmasını ıster bunuda hosgor be canım ınsanların ne kadar buyuk dertlerı var senınkı bıseymı..:teytey:Allah gonlune gore versın

X