Bayanlar Tecrübelerinize İhtiyacım Var.!

SurcuLisan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
134
2
Uzun bi aradan sonra tekrardan merhaba :)Hormon testleri yaptırmış olan arkadaslarımın tecrubelerine ihtiyacım var.kısacık hikayemi anlatayım tekrardan.gectiğimiz yaz bebek tedavisine başladım ben doktoruma çok güveniyodum başlangıçta çocuk çocuk diye deliriyoruz ya hani..her yüzümüze güleni yardım edecek sanıyodum.Ama sonradan anladım ki doktorumun tek istediği muayene ücreti olan parayı bayılıp sonra da defolup gitmemmiş.(Şİmdilik kendi düşüncem sadece.bu düşünceyi çürütecek birilerini arıyorum)neyse konu şu ki.bana doktorum o zaman zarfında (toplam 3 ay gittim doktora)yumurtlaman olmuyo senin dedi.parlodel ve dekort die iki ilaç verdi 3-4 ay kullandım.acayip kilo aldım psikolojim bozuldu falan neyse.bana normal jinekolojik muayene yaptı, hsg ve eşimden de sperm testi istedi hepsi normaldi.Hormonlarımın da normal göründüğünü söledi.burdaki bazı kader arkadaslarımın yazılarını okudum da büyük bi kısmından doktorları hormon testleri istemiş.benden böle bişey istenmedi bu 1.si..
2.si tedavim sürerken o güne kadar normal olan adet kanamalarım giderek azalmaya başladı zorla adet oluyodum resmen.aynı anda verdiği gonaphene ninde yumurtlamama hiç bi katkısı olmadıgı gibi daha da zorlaştırdı..bana önce aşılama sonra tüp bebek yapıcaz dedi.tedavim 1.5 aylık döneme ulaştıgında.bu arada da ha kalıcam ha kalıcam diye umutla bekliyorum tabi.bunun nasıl bir işkence oldugunu siz de biliyosunuz.
3. sü doktoruma sölemiştim bende mantar sorunu vardı.krem kullanıyodum geçiyodu ama ne zaman eşimle bi birliktelik yaşasak tekrardan hortluyodu meret.doktoruma bunu söylediğimde mantar gebeliğe engel bi durum değil dedi.gene de hamile kalınabilir dedi.kısaca bana hiç bir ilaç vermedi.tedaviyle birlikte o kaşıntıyı da cektim durdum bi güzel.haa şimdi tedavisini oldum bi saglık ocagındaki doktor eşimle birlikte kullanmam için bize hap verdi çok şükür artık öyle bişey yok.1 aydır rahatız.
gelelim sadede..
şimdi.diyeceğim o ki kendimce yaptıgım küçük arastırmalarda ögrendim ki parlodel prolaktin hormonu yüksek olan hastalara verilirmiş.yani süt hormonu..dekortun ne işe yaradıgını da hala bilmiyorum ama şu kadarını söyleyebilirim.bende bi halta yaramadıgı kesin.
bu arada şunu da es gecmiyeyim.toplam 3 ay doktora gittim.(nisan-mayıs-haziran)çekmediğim kalmadı.sonra bıraktım doktorumu maddi sebeplerden verdiği ilaçları kullanmayı da bıraktım.ne zamanki ilaçları bıraktım o aydan itibaren adetlerimde normale döndü, yumurtlamam da..artık anlıyorum yumurtamın ne zaman çatladıgını.kendi kendimin doktoru oldum resmen.işte bütün bu olanlardan sorna aklıma gelen soru şu :ACABA YANLIŞ Bİ DOKTORA M I GİTTİM VE GİTTİĞİM DOKTOR TARAFINDAN KABA TABİRİYLE KEKLENDİM Mİ?
buna benzer şeyler yaşayan ya da yaşayanı duyan birileri varmı aranızda?
Son olarak da "kısacık" diye başlayıp "uzuuuuuuun uzadıya" yazdıgım bu yazıyı okuma zahmetine katlanan herkesi öpüyorum.

öncelikle geçmiş olsun canım..valla ben çok üzülüyorum bu olaylara aynen bende böyle bi konu açtım ama benimkinin başlığı farklı..aynısını bende yaşadım artık doktorların en önemli verdikleri şey maddiyat..seni oyalıyolar öyle tedaviler öyle komik ilaçlar veriyolarki sen iyice geçik seni sürekli çağırsın..mesela ben bi hikayemi anlatayım eşimle karar verdik bebek yapmaya tabi ben doğum kontrol hapını daha yeni bırakmışım..hamilelik öncesi bir kontrole gideyim dedim beni yönlendirsin ne yapmam gerektiğini..tabi bu doktoruda çok tavsiye ettiler..neyse ben bu para avcısına gittim ilişki önerdi 3 gün sonra gel dedi güya yumurta dölenmişmi diye bakıcak..bende saf ya tecrübesiz ya bi hevesle gittik eşimle hemen progestan verdi tekrar çağırdı..GENELDE HER 15 GÜN İÇİNDE PARA ALINMAZ AMA ONUN YÖNTEMİ 15 GÜNÜN İÇİNDE 3 KERE GELİRSEN SENDEN PARA ALIYOLARDI HEMDE 120 YTL:))BEN BUNA 4- 5 AY GİTTİM TAKİİİİ...işte böyle canım malesef doğru doktoru bulmak çok zor allahtan ben antalyadayım ve yılın ödülünü alan doktor benim doktorum ve çok mutluyum elinden geleni yapıyo acayip moralimi düzeltiyo beni sıkıntıya sokmuyo en azından piskolojimi bozmuyo en önemliside ücretiiiii 50 ytl sürekli giderseen 35 ytl ..inanabiliyormusun!!neyse konuyu fazla uzattım umarım biran önce doğru doktorunu bulursun ve dilediğin herşey biran önce olur..SAĞLICAKLA KAL ..sevgiler..

ben daha bekarken adet düzensizliğinden ssk ya gitmiştim.dr sordu şikayetin ne bende dedim adet olmuyorum arası 3-5-7 ay oluyor dedim
adam elime kağıt yazdı verdi muayenehaneme gel dedi
bizde gittik annemle saf saf korktuk ciddi bişey var diye
adam ultrasonla baktı rahim tembelliği var hiçbişeyin yok dedi ilaç yazdı bu arada muayene parasıda ödedik ve biliyorsunuz fiyatlar fahiş oluyor
neyse acayip acayip ilaçlar işte birini kullanıyosun onun 5. günü diğerine geçiyosun onlar bitiyo adet oluyosun adetin 5. günü diğer ilaç falan
bizde diyoruz adam işini biliyo bu ilaçları kullansam düzelecek
6 ay kullandım 6 ayda düzelir dedi çünkü ilacı bıraktım bekliyorum olacam diye nerdeeeeeeeeee
tekrar doktorun yolunu tuttuk adam aynen eski tedaviye devam bu arada ben nasıl kilo alıyorum anlatamam 49 kilodan 62 ye çıktım:bbo: depresyona girdim
yeter artık olmazsa olmasın kullanmıycam dedim
sonra amcamın en yakın arkadaşı jinekologtu beni aldı amcam ona götürdü kadın güzelce test yaptırdı ve prolaktinimin yüksek olduğunu öğrendik
e şimdi ben o adama ne deyim bana o kadar ilacı yükledi paramızıda aldı para değil mesele ben zaten onu gözden çıkarmışım ama karşındakini enayi yerine koymak :mymeka::dilcikar:
neyse canım sözün özü test diye bişey var baştan ayağa iyice bi hormon tahlili yaptırsın dr
varsa sorun çıkar zaten

a.s.
sıktıysam kusura bakmayın
by

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…