Aile Planlaması Bayanlar lütfen yardım özellikle de doktor olanlar!!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Tubdur32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2015
1.306
786
34
Kızlar burası kalabalık olunca buraya yazıp derdime care arayayim dedim1,5 yıldır evliyim içimde o kadar bebek istegi var ki anlatamam fakat sahip olamiyorum dokuz aydır anksiyete için anti depresan içiyorum bir buçuk aydır ağır ağır bırakıyorum... doktor kontrolünde.
Artık bırakmama az kaldı gebelik düşünüyordum hemen bırakır bırakmaz. Ama bi doktor kalabilirsiniz dedi diğeri olmaz dedi.Aranızda doktor olanlar varsa goruslerini almak isterim.
Bir de etrafınızda veya aranizda antidepresan kullanıp da hamile kalan var mı ? Ya da antidepresani bıraktıktan sonra ne zaman hamile kaldınız?Bebeginizde sorun var mi?

doktor değilim antidepresan kullanmadım ama tek diyeceğim acele etmeyin

önce bir vücut yeni düzene alışsın

stressiz olun

bebek ha deyince olmayabilir de bu da sizi gerer

vücut bu duruma alışsın zira gebelikte de doğumdan sonra da tüm vücut alt üst oluyor

çok fazla takmayın, mümkünse kendinize meşgale bulun, bebek düşüncesini kafanızdan uzaklaştırın, bir süre sonra doktor bırakabilirsin deyince de korunmayı bırakırsınız ama her ay olacakmış gibi değil olmayacakmış gibi bekleyin

çok beklenti hem sizi gerer hem de gebeliği geciktirir

Gidip baska doktorlarin goruslerini alsaniz daha iyi olmaz mi?
Ben simdi doktorum hemen gebe kalin desem kalacak misiniz? Ben bu tarz onemli konulara internet ortaminda cevap aranmasini dogru bulmuyorum.
Umarim en hayirli zamanda bebeginize kavusursunuz..

Yâlniz zaten doktorlar kendi içinde muhalefete düştü bir doktora kalmadığımı msjimdan anlayabilirdiniz. Bir de sanırım hamilesiniz hani bir söz vardır senin Tuzun kuru diye hakikaten öyle isteyince ulaşamamis olsan her kapıyı çalardin sen de benim gibi...
Ayrıca bulunduğum ilde en ünlü olan profesore gidicem perşembe inşallah kadın doğumcu bunu da söyliyim yani.İyi dileklerin için teşekkür ederim

Yok artık.
Kadın gayet doğru bir cevap vermiş.
Çok haklı, ilaç konusu bu. Bazısının vücuttan atılması uzun sürebilir. Uzman en iyisi her duyduğunuza inanmayın.

Tuzu kuruluk ne demiş şimdi,
Bayılıyoruz millete sarmaya terslemeye ha

Sagolun iyi dilekleriniz icinde bi dovmediginiz kalmis.
Benim tuzum kuru mu yas mi, yada sahip oldugum bebek.icin cektigim.zorlugu sorgulamak size dusmez. Haddinizi bilin.

bebek sahibi olmak cok guzel fakat normal insani dahi hirpalayan bi surec yasaniyor hamilelik sonrasi.
oyuzden ilaclarinizi tamamen birakip saglikli oldugunuzu dusundugunuz an deneyin bebegi.
biraz da akisina birakin,esinizle bebek icin degil sevdiginiz icin birlikte olun.
inanin vakti saati geldiginde gelir bebek.

Sagolun iyi dilekleriniz icinde bi dovmediginiz kalmis.
Benim tuzum kuru mu yas mi, yada sahip oldugum bebek.icin cektigim.zorlugu sorgulamak size dusmez. Haddinizi bilin.
Ben haddimi biliyorum ayrıca teşekkür ettim zaten hatirlarsaniz

0
İnsan kendisi gibi bilirsin karsisindakini sanırım siz de sarmaya yer ariyirsunuz

Msjimi keşke doğru okusaydiniz baştan zaten söylemek istediklerinizi yapmisim doktorlar muhalefete düştü kendi aralarında ben de perşembe en iyisini gideceğim inşallah fakat amacım var mı böyle arkadaşlar ne yaşadı onların doktorları ne dedi bu yani emin olun kendi kararlarını kendim mantıklı bir şekilde verebilecek düzeydeyin şu an Allah a sukur

Sagol kardes
Kardes mesajinizi okudum.Siz doktor var mi aranizda demissin..
Neyse persembe gideceginiz unlu kadin dogum prof.unun onerilerine gore hareket edin madem.
Haydi selametle

Sagol kardes

Kardes mesajinizi okudum.Siz doktor var mi aranizda demissin..
Neyse persembe gideceginiz unlu kadin dogum prof.unun onerilerine gore hareket edin madem.
Haydi selametle
Senin fikirlerine göre hareket etmeyeceğim kesin kardes
Keşke halden anlar tavır da olsaydın

Bu kadar cok cocuk sahibi olmak istemen gercektn cok guzel arkadsm bende depresyon ilavlari aliyrdm isimlerini unuttum ama ben biraktiktan uc ay yada daha fazla hamile kaldim ama ilaci birakip hemen dusunme bebis ablam da birakti ama en ufuk bir streste geri eskiye döndü kolay deil birakmak ilaci vucuttan atmak azkendine zaman vermelisin

Tamam canım sağ ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…