Batıkların için topladığım,uyguladığım ve sonuca vardığım yöntemler :)

Babydustt

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2012
2.116
2.445
Öncelikle herkese merhaba

Önceden adını bile bilmediğim batıkları bacağımda hep sivilce diye sıkardım iz bırakırdım ellerim giderdi hep. Burada araştırma yaparken öğrendim meğersem adı batık imiş.

Ve şunu söylemek istiyorum kendimi ilk kez hayatımda bir şeyler başarmış gibi hissediyorum.

Forumda bacak bölümündeki birçok batık yazısını okudum ve yöntemleri topladım topladım uyguladım. Lafı uzatmadan başlıyorum ilk olarak bacaklarıma epilasyon yaptım ve öğrendiğim 1. bilgiyle limon kolonyası sürdüm içeriğindeki alkol tüyleri (kıl demek çok kaba geliyor siz anlayın :26:) inceltiyor imiş.

Diğer gün kese yaptım sonradan aklıma geldi ki keseden sonra epilasyon çok daha mantıklı derideki delikler açılıyor hem acısız oluyor hemde temiz cilde kolonya sürmüş olurum. Kese ardından 2. gün epilasyon yaptım gene bazı unuttuğum yerler falan vardı birde kese yapınca batıklar açılıyor ve tüyler ortaya çıkıyor.

Bir sonraki gün gene keselendim diğer gün gene kese ve ardından tekrar epilasyon batıktan çıkan tüyler yüzünden hergün bacağımda elimi gezdirdikçe tüyleri hissediyorum ve alıyorum. Ardından bu sefer internetten aldığım bir diğer bilgiyle limonun suyunu sıkıp tuzla karıştırdım çay tabağında sonra makyaj silme pedleriyle bacağıma iyice yedirdim. Sonra saf gibi kurumadan siyah eşofmanı çektim üstüne sabah ne göreyim bütün eşofman tüylerini toplamış bacağım yapışmışlar simsiyah

Yıkandım o gün gene kese gene epilasyon

Diğer gün gene kese gene epilasyon ve bugün gene kese yaptım şuan bacaklarım inanın pürüsüz 1-2 tüy kaldı ve batıklarımdan eser yok çok mutluyum çok ilk kez BAŞARDIMM

Bu kese ve epilasyon maratonunu yaparken 3 günde bir duştan çıkarken de su ve bebe yağı karışımlı durulama suyunu vücuduma döktüm ki çok kuruma olmasın. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler herkesee. Kocaman öpüyorumm

Benim anlamadığım birgün epilasyon yapınca 3 haftaya yakın çıkmayan tüylere siz nasıl hergün kese ve epilasyon yaptınız???
Birde bu oldukça zahmetli bir yöntem değilmi?
Benimde tek tük batıklarım oluyordu ben epilasyon sonrası bepanten merhem sürüyorum ve hiç batık olmuyor bunu deneyin derim daha kolay bir çözüm.

Yukarıda da bahsettiğim gibi bacağımda batık çok vardı onları keseledikçe çıkıyorlar yani 5 ya da 6 tane diyelim. O şekilde bol bol değil yani yanlış anlaşılmış

bu gercekten cok zahmetli ama eger bi daha hiç batık olmayacaksa yapılabilir.

Ben çok memnunum her duşa girişimde zaten kese yapıyorum alışkanlık oldu zamanı vakti gelince yaptığım epilasyondan sonra kolonyamı da sürerim pürüzsüz bacaklarımla mutlu olurum. Kısa bir süre için zahmetli o kadar ben çok severim kendimle ilgilenmeyi bana hiç zor gelmedi

batık çok muydu sende??vede toplam kaç günde tamamen kurtuldun bu izlerden???birde kese yapıp banyodan çıkınca sanki batıklar dahada fazlalaşmış gibi geliyo bana keseden kızardıkları için...sende de öyle oluyo muydu??daha sonra bu kızarıklık geçiyo mu??

1 haftada boyunca uyguladım hiç aksatmadan aşırı derecede boldu 5-6 sene sırf jilet kullanmıştım çünkü. Bacağımda su bile tane tane durmuyor akıp gidiyor o derece
Kese yaparken benimde aşırı kızardı ve sonra tamamen yok oldular herhangi bir problem yaşamadım bu konuda.

Ben ağda bandı kullanıyorum.Bir yapıştırdığım yerde kalan kısa tüyler olurda ikinciye yapıştırırsam morarıyor sanırım cildim haasas.Siz epilasyon aleti kullanıyormuşsunuz ağda kullannalar için bu yöntem uygun olmayabilir.Ama yinede paylaşım için teşekkürler belki birinin işene daha ayarayabilir.

Son düzenleme:

Onu da araştırdım. Ağda içinde uygun sadece limon biraz yakıyor tek derdi. Hiç bir yan etkisi yok. Ayrıca moraran bacaklarınızı için her zaman yanınızda buz bulundurun morardığı gibi buzu üstüne tutun. Ya da ağda yapmadan önce naylon çorabınızı buzluğa atın soğuduğunda giyin sonra çıkartıp ağda yapın hem bacaklarınız daha güzel görünecek hemde daha acısız bir işlem olacaktır. İyi günler

Bu batiklardan mende eziyyet cekirem cox.dediyiniz kimi mende edecem gorum nece olacaq.Umaarim yaxsi effekt alaram.

çok teşekkürler kesinlikle denicem bide ben beyaz tenliyim nasıl dertliyim bu batıklardan anlatamam

Bu batiklardan mende eziyyet cekirem cox.dediyiniz kimi mende edecem gorum nece olacaq.Umaarim yaxsi effekt alaram.

çok teşekkürler kesinlikle denicem bide ben beyaz tenliyim nasıl dertliyim bu batıklardan anlatamam

Umarım güzel haberlerle gelirsiniz ikinizde bekliyorum Bende beyaz tenliyim artık çok mutluyum kurtuldum

Bacak uzmanı gibi olmuşsun kuzum :) Zahmet çekmişsin ama değmiş anlaşılan. Darısı başımıza :))

Bacak uzmanı gibi olmuşsun kuzum :) Zahmet çekmişsin ama değmiş anlaşılan. Darısı başımıza :))

Evet biraz öyle oldu Ya sonunda kurtulmak varsa uğraşmak dert değil bence o kadar para dökülüpte bir işe yaramayan kremlere yanıyorum uğraşırım daha iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…