başörtümü çıkardım,ailemle aram çok kötü :(

girdapbeyin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2019
10
1
Merhaba herkese ,
Ben tabir caizse giyinik çıplaktım. Çok denedim nefsime hakim olup tesettürü hakkıyla yerine getirmeyi ama olmadı. 3 sene bunun için çabaladım. olmadı. Eşimde artık kapalısın pantolon yok kısa yok makyaj yok diye diye canımdan bezdirdi beni. bende açıldım. neyse sebebi bissürü , anlatsam gerek yok yorgunum bi hayli. Bu arada yaşım 25 . Ailem bana okadar kızgın ki 1 aydır hiç geçmedi . sanırım geçmeyecek. eşimede banada tepkiler . daha ailemin bir kısmına söyleyemedim bile. napıcam ben (

Şu an 35 yaşımdayım ve 17 yaşımdan beri örtülü biriyim. Ne annem ne de babam bu konuda öneri ya da ısrar ettiler. Annesi ömrünün yarısını açık gezmiş, kız kardeşi hala açık biriyim ve örtümü çok seviyorum. Tek saç teli göstermeyip, hatlarımı belli eden kıyafetler giymememe rağmen sadece makyajımdan dolayı tesettür bu değil uyarısı yiyiorum. Kısacası bu iş nefs işi. Ve her halukarda kimseyi beğendiremiyoruz. Eğer kendini hazır hissetmiyorsan örtünmenin kime ne faydası var? Kimseyi dinleme, zorla olacak şeyler değil bunlar. İki gün konuşur, üçüncü gün alışırlar. Bu senin hayatın.

Arkadaşlarımdan bir sürü sonradan açılan kişi oldu. Kimse sormuyor bile sebebini çevremde...Bireysel tercih olduğu anlaşılmalı artık bunun.Örtük olmakta olmamakta bireysel tercihtir. Açıklamaya vs gerek yok. Sizin tercihiniz bu kadar

Çok haklısın , herzaman eleştrirler. İstemeyerek yapınca dinden uzaklaşıyor insan.. şuan suçluluktan mıdır nedir namazlarımı kaçırmıyorum. Sanırım isteyerek tam anlamında yapıcam Allah nasip ederse. Senin ailen senin şansınmış. Keşke demek şeytandan ama, keşke bende kendim seçebilseydim

Memlekette böyle olmuyor. Açıldınmı bittin . Dünyadaki bütün yanlış ve kötülükler sen yapmışsın gibi

Üzülme kardeşim. Bence bir insana neyi dayatırsan o zorunluluk insana yük gelir, bir insanı ne kadar sıkarsan açık verir. Kızını sürekli sıkan bir baba kızına yalan söylemeyi öğretir. Sevgi, saygı, anlayış her şeyin temeli. Sizin niyetinizi Allah bilir, gerisi de zaten önemli değil. Siz kul hakkı yemedikçe, yalan söylemedikçe, iyilikten ayrılmadığınız sürece kötülük falan yapamazsınız. Toplumun ne düşündüğünü taka taka tüm kadınların psikolojisi bozuldu.

Çok içten hissettim desteğini, teşekkür ederim

sahi...örtülüsünüz ve makyaj...neden?dikkat çekiyorsunuz makyaj ve örtünme beraber olunca abes oluyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…