Baskıdan dolayı yürürken zorluk çeken var mı?

denizcb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2008
143
0
46
Merhaba arkadaşlar,

Ben nerdeyse 10 gündür baskıdan dolayı acı çekiyorum.
Doktorum muayene etti ve gerçekten baskı oluşmaya başlamış dedi.İşin kötüsü bu giderek artabilirmiş. Ve ben çalışıyorum oturup kalkarken,yürürken çok ağrı yapıyor.Ama biraz yürüryünce daha iyi hissediyorum kendimi.Sürekli yürümeme de imkan yok.Evde olsam sürekli uzanırdım,dinlenirdim.Maalesef ocak sonuna kadar bu acıyla birlikte çalışmam gerekiyor?Umarım dayanabilirim.:Saruboceq:
Sizler de bu tür bir ağrı oluşmaya başladı mı?

doğum iznin yokmu tatlım senin. Bu şeklide devam ederse bence onu kullan. sonuçta hiç bişi senden ve bebeğinden değerli değil.

Canım doğum iznim ocak sonu başlıyor.Son 3 hafta evdeyim.
Umarım giderek artmaz.Yoksa dediğin gibi iznimi kullanmam gerekecek.

benimde yürürken böyle bir olay oluyor sancı baskı karışık birşey. sol tarafımda oluyor bebeğimin kafası ve plesentasıda sol tarafımda acaba ondanmı bilmiyorum

Benımde malesef baskı oluyor..ve bazen yürürken bıle zorlanıyorum..dogum iznımın 5 haftasını ertelettım ızne de ayrılmadım..zor gercekten calısan bırısı ıcın senı cok ıyı anlıyorum..21 ocakta iznım baslıyor ınsallah..allah yardımcımız olsun..

Bende de aynı durum var bazen yürüyemiyorum sanki çıkıcakmış gibi baskı ve sancı oluyor bide bebiş çok harektli kaburgalarıma vuruyor canımı acıtıyor bazen 7 şubatı bekleyemiyeceğiz heralde

canım bende ocak sonunda ayrılıyorum son üç hafta iznime. aynı durum bendede oluyo özellikle işte çok oturup sonra yürümeye başladığımda. sanki doğum kanalı açılmış ve çok şiddetli baskı oluyomuş gibi geliyo ama biraz yürüyünce geçiyo arkadaşların dediği gibi. aslında bunu için yapılması gereken sanırım ne çok fazla oturmak ne de çok fazla ayakta durmak. bilmiyorum işin bunu yapmaya müsaitmi ama benimde bazen kaptırıp öğlene kadar yerimden kalkmadığım oluyo. özellikle böyle zamanlarda bu şikayetim oluyo. neyse son iki haftamız sık dişini yada alabiliyosan ekstra rapor al. 5 hafta çalışabilirliğini raporladın diye illede bu süreyi tamamlamak zorunda değilsin biliyosun değilmi.

Evet canım biliyorum ama çalışan bayanların hepsi aynı dertten muzdarip.Yani mümkün olduğu kadar gelip iznini doğum sonrası kullanmak.Ama tabi sağlığımız elverirse.
Bakalım bikaç gün daha idare edeyim,durum neyi gösterecek.
Bu arada şikayetimiz resmen birebir.Umarım giderek artmaz.

canım aynı sorun bendede var genital bölgem zonkluyor resmen ağrıdan hele ayağa kalkarken ölücem sanıyorum..
ayy doğursakta bebişlerde rahatlasa bizde..

canım aynı sorun bendede var genital bölgem zonkluyor resmen ağrıdan hele ayağa kalkarken ölücem sanıyorum..
ayy doğursakta bebişlerde rahatlasa bizde..

Evet kesinlikle.sağlıklı bir şekilde vakti gelse de artık(her ne kadar doğumdan sonrası belki bizim için daha yorucu geçecek olsa da) en azından vücudumuz bir rahata kavuşsa diye düşünüyorum.:Saruboceq:

bende 34+5 hamileyim ve yürüdükçe çok baskı yapıyor hatta ağrıdan kıvrandırıyor
iki hafta önceden başladı hemde
sonuna kadar nasıl olcak bilmiyorum
çok zayıfım karnım büyük buda zorluyor beni tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…