Basit Kist..

mavichandlerbing

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2022
187
221
Merhabalar,
Ben bugün 15 cmlik basit kist hikayemi paylaşacağım. Benim durumumda olanlara yol gösterici olur umarım. Ben yaklaşık 1 yıldır çocuğum olmuyor diye doktora gitmiştim. Adetlerim düzenliydi ve ağrısızdı. Bi sıkıntım yoktu. Doktor smear aldıktan sonra vajinal usgyle bakınca benim kist maceram başlamış oldu. Bana yaklaşık 15 cm boyutlarında basit kistim olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Yanlış görmednizi milimetre değil santimetre. Ve ben bunu hiç fark etmemiştim. Tabi ben sağlıklı girdiğim doktor odasından ameliyatlık olarak çıkmıştım. Doktorumuz tabi MR ve tümör markerlarını da istedi nolur nolmaz diye. Sonra MR çekilip tümör markerlarım da temiz çıkınca ben ameliyat için doktor aramaya başladım. Ameliyat için gittiğimiz doktor doğum kontrol hapıyla bi ihtimal gerileyebileceğini söyledi. 3 ay ilaç denedik. Tabi ben bu arada soğan kürleri, ısırganlar falan her yolu denedim.. Sonucunda gerilemeyince laparoskopik ameliyat ile kisti aldırdım. Buraya yazmamın amacı ben kendimde kist olduğunu öğrendikten sonra baya araştırdım. Çikolata kisti olan ve ameliyat olan baya bir insan vardı ama benim gibi basit kisti olup ameliyat olan pek bulamadım. Yol gösterici olması açısından yazdım. Sorusu olana dönebilirim...

Çok geçmiş olsun rabbim birdaha göstermesin.
Benimde sağ overda 2.5 cmlik basit kistim var doktor sorun teşkil etmez 2 ay sonra gel Bakalim dedi ilaçta vermedi.
Sizinki bayağı büyükmüş InşAllah benimki de büyümez

Elinizle hissedebiliyor muydunuz dıştan rahim üstünden ben yumurtalığın yanında şişlik hissediyorum bugün doktora gidecgm

Isirganin cayini bende iciyorum siz kist icin mi içtiniz

Elinizle hissedebiliyor muydunuz dıştan rahim üstünden ben yumurtalığın yanında şişlik hissediyorum bugün doktora gidecgm
Yani doktora gittikten sonra dikkatli inceleyince fark ettim ama benimki baya büyük olduğu için rahmimi de ittirip ortayı baya doldurmuştu. Karnım baya şişti ameliyattan sonra göbeğim kalmadı hiç :))) Kilo aldığım için göbeğimi kiloya bağlıyordum ama kisttenmiş.

Teşekkür ederim. Yani 2,5 cm de bişey yapmıyorlar diye biliyorum ben de. İnşallah büyümez sizinki adetle atılır.

Gider merak etme.
Ben sanciyla gitmistim adetim 1.günü acile. Bobrek taşı sandim. Tomografi cekildi ve yumurtaliklara yaKin 4cm kist cikti. Doktor ameliyat çikolatakisti dedi. 1 ay visanne kullandım. Ertesi ay bi bakti yok. Yok olmus dedi. Neydi o bilmem ama hormonlar herseyi yapiyor yokediyor. Seninkide oyle olur kaybilur gider insaallah. Uzme kendini

Teşekkür ederim. Yani 2,5 cm de bişey yapmıyorlar diye biliyorum ben de. İnşallah büyümez sizinki adetle atılır.
Kizlar bu kistler şekerden ve yağdan beslenip buyuyor benimde yumruk kadar bir miyom kistim vardi rahimde 1-2 ay şekerden uzak durdum üstüne dogum kontrol verildi eridi gitti mercimek kadar kaldi hamur şeker yemeyin bir süre yani bunu zaten bana doktor söyledi bende dedigini uyguladim ve işe yaradigini gördüm ..

aynen onu söylemeyi unutmuşum bu süreçte şeker hamurlu gıdalar vs hep bıraktım. hatta çok kilom yoktu ama 10 kilo verdim. ama ben de bi düzelme olmadı. mecburen ameliyat oldum.

yok zaten benim 15 cm. ameliyat oldum zaten geçti. teşekkür ederim :)

Gecmis olsun oncelikle acikcasi merak ettim 15cm kistiniz varken adetiniz nasildi. Duzensizmiydi yoksa hic gelmedimi onu detaylandirirmisiniz benim 3cm kistim olsa adetim gelmiyor yada leke geliyor 15 cm ne olcude etkiledi merak ettim

Gecmis olsun oncelikle acikcasi merak ettim 15cm kistiniz varken adetiniz nasildi. Duzensizmiydi yoksa hic gelmedimi onu detaylandirirmisiniz benim 3cm kistim olsa adetim gelmiyor yada leke geliyor 15 cm ne olcude etkiledi merak ettim
teşekkür ederim adetlerim çok düzenliydi 28 günde 1 oluyordum. lekelenme falan da yoktu. zaten doktor ilk dediğinde ondan şok oldum. ben de 1 yıl boyunca gebelik oluşmadığı için gitmiştim.

teşekkür ederim adetlerim çok düzenliydi 28 günde 1 oluyordum. lekelenme falan da yoktu. zaten doktor ilk dediğinde ondan şok oldum. ben de 1 yıl boyunca gebelik oluşmadığı için gitmiştim.
Cokbsasirtici gercekten birazda olsa bozmasi lazimdi demek bünyeden bünyeye degisiyor bende ne zman kist olsa adetim bi tuhaflasir ordan anlarim peki. Kisti nasil aldilar kasiktn kesi atilarakmi agri aci vs oldumu sonrasinda

Geçmiş olsun, bende 10 cm ile ameliyat oldum, arada 2-3 cm lik yine oluşuyor ya adet olunca atılıyor ya da ilaçla küçültülüyor. Bellir bir büyüklüğün üstüne çıkarsa alınıyor.ben uzun bir adet dönemiyle farkettim ama genelde belli olmuyor, dışardan hissetme ya sa şişlik gibi bir durumda söz konusu değil bu arada. Hatta benim amelıyat olacağım gece biri haberinin olmadığı bir kistin patlamasıyla acile gelmişti.

Cokbsasirtici gercekten birazda olsa bozmasi lazimdi demek bünyeden bünyeye degisiyor bende ne zman kist olsa adetim bi tuhaflasir ordan anlarim peki. Kisti nasil aldilar kasiktn kesi atilarakmi agri aci vs oldumu sonrasinda
aynen 3 tane kesiyle kapalı ameliyatla oldu. yani benim ağrım olmadı hiç hatta ağrı kesci yazmıştı doktor kullanmadım bile. ama kişiden kişiye değişiyor. ameliyat sonrası tek rahatsız eden şey sondaydı. onu da 1-2 saat sonra çıkardılar .

teşekkür ederim ama bana doktorum bile dedi bak sol tarafın şiş diye. ben göbek snaıyordum ameliyat sonrası da yok oldu o göbek zaten

Gecmis olsun tekrardan birdaha yasamazsiniz ins

Merhaba Ben de 1 senedir düşüklerle uğraşıyorum. Sizin gibi adetim hep düzenli idi ve 2 ay önce bende smear testi yaptırdım. Ve 1 aydır regl bitikten 2 gün sonra regl gibi tekrar kanamalarım oldu. Doktora gittim kist var dedi, 1 aylık doğum kontrol verdi ama 1 ay geçti ve hala lekelenme kanama devam ediyor.

Doktorun ilgisini de fazla beğenmedim. İstanbul Avrupa yakasında önerdiğiniz bir hastane doktor var mı? Endişelenmem gerekiyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…