Başbakan Kılıçdaroğlu'ndan tazminat kazandı

zhra89

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
575
90
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3 Haziran 2013'te bir televizyon programında ve 29 Ekim 2013'te Tandoğan Meydanı'nda düzenlenen "Cumhuriyet Mitingi"nde yaptığı konuşmalarda, "kişilik haklarına saldırdığı ve ağır hakaretlerde bulunduğu" gerekçesiyle açtığı davada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 10 bin lira manevi tazminat kazandı.
Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik katıldı.

Erdoğan'ın avukatı Cemaloğlu, Kılıçdaroğlu'nun söz konusu konuşmalarında müvekkilinin kişilik haklarına saldırdığı ve ağır hakaretlerde bulunduğunu savunarak, Kılıçdaroğlu'nun söz konusu konuşmalarda kullandığı 'dikizlemek' kelimesinin argo bir kelime olduğunu ve röntgencilik anlamında kullandığını söyledi.

Cemaloğlu, davanın kabulü ve tazminata hükmedilmesini istedi.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Çelik ise davanın reddedilmesini talep etti.

Davayı kısmen kabul eden Hakim İsmail Demirtaş, Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'a 10 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, 3 Haziran 2013'te bir televizyon programında ve 29 Ekim'de Tandoğan Meydanı'nda düzenlenen "Cumhuriyet Mitingi"nde yaptığı söz konusu konuşmalarının, açıkça hakaret etmeyi, aşağılamayı, Başbakan Erdoğan'ın kişilik haklarının toplum katında zedelenmesini, husumete ve kine maruz kalmasını amaçladığı savunulan dilekçede, Kılıçdaroğlu'ndan 100 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

Kaynaksız haber eklemek yasak diye biliyorum haber eklerken kaynakta eklenmek zorunda.

haklısınız çok zeki adam..yoksa nasıl oynatacaktı koca bir halkı parmağında

ona parmağında oynatmak değil halkın güvenini kazanmak denir..... Farkındamısın bilmiyorum ama bu ülkede her iki kişiden birisi rte ye oy veriyor herkes salak bir siz mi akıllısınz acaba............... Iki lafı bir araya getiremeyenlerden umut bekliyorsuz yazık size................
En iyisi siyaseti gerçekten siyasetçiye bırakalım..... Bekleyelim ve görelim...........

Ben şahsen partilere tapmıyorum , hiçbirininde yanında değilimdir. Üslubunuza lütfen dikkat ederseniz polemik çıkmaz.
En iyi siyasetçi diye birşey yoktur hala öğrenememişsiniz sanırım bunu altı çizili olarak belirtmek istedim .

Ben şahsen partilere tapmıyorum , hiçbirininde yanında değilimdir. Üslubunuza lütfen dikkat ederseniz polemik çıkmaz.
En iyi siyasetçi diye birşey yoktur hala öğrenememişsiniz sanırım bunu altı çizili olarak belirtmek istedim .

sizin okumanızda sıkıntı var sanırım en iyi siyasetçi demedim en iyisi siyaseti siyasetçiye bırakalım dedim

kk erdoğan için "kadıköy vapurundaki kızları dikizliyor " demiş ... uslüba bak , genel başkan olcak birde ..

kk erdoğan için "kadıköy vapurundaki kızları dikizliyor " demiş ... Uslüba bak , genel başkan olcak birde ..

canım işte bazı arkadaşların savunduğu başbakan adayıha ha ha....... Icraat yok vaat yok sürekli karalama....

canım işte bazı arkadaşların savunduğu başbakan adayıha ha ha....... Icraat yok vaat yok sürekli karalama....

aynen meydanlarda ettiği laflara bak
yahu sen icraatların neler bunları konuş , oturmuş kız dikizliyor diyor iftiraya bak , bunu sokakta desin adamı linç ederler :)))
birde erdoğan kadıköy vapuruna mı biniyormuş yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…