Bartolin absesi mağdurları

Hazel822

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2020
10
1
42
Merhaba arkadaşlar,
Benim daha 16 yil once bartolin kistim oluşmuştu.ama hic abseye donusmemisti.gecen hafta orasi kocaman oldu bir anda.mandalina büyüklüğünde agrili acılı bir şişlik.orasi zaten hassas bölge.oturamamaya,yuruyememeye basladim.dr a gittim orayi lokal anesteziyle kesik açtı biraz akıttı.ama tamamen inmedi.o bile rahatlatti ama bugun pansumana gittim.pansumanda icine oksijenli su,batikon ve fucidin sıkıldı.canim çok yandı.iki farkli antibiyotik kullaniyorum.yarin Dr görecek.kac tane okuduysam ameliyat hep tekrarlamis.bezi tamamen aldirmak kesin cocumse aldirmak istiyorum.yoksa ayni aciyi defalarca cekmek cok kotu.bu durumu yaşayan var mi?bezi tamamen aldirirsak tekrarlamaz degil mi? Dr kapsülü alacak sanırım ama ben onu istemiyorum

Bende 3-4 defa çektim. Hasta gebeyken riskli derecede crp protein değerlerim yükseldiği için 5 gece hastanede yattım. Bana da bezi alıcaz dediler. Ama baktım araştırdım kuruluk yapıyormuş. Ve diğer bezinde aynı olma ihtimali var. Yani 20-30 yaş arası kadınlarda tekrarlama olayı daha sık demişti doktor. Aldırmak dışında tüm tedaviler de terarlama olayı olabilir dediler. Ben de Kendim dikkat etmeye çalışıyorum. Yaşım genç aldırmak istemedim. Çok geçmiş olsun.

Yani ameliyat da mi olmadin? Ne yaptin peki sonrasinda gecti mi tamamen?ben 42 yasindayim.26 yaaimdan beri hicbisi olmamisti simdi olacagi tuttu

Yani ameliyat olmadan mi atlattin?bir daha tekrarladi mi acaba ?

Yani ameliyat olmadan mi atlattin?bir daha tekrarladi mi acaba ?
4 defa oldu toplamda. 3. Kez tekrarladığında pik yapmıştı. En kötüsü oydu. Şırınga ile boşaltılıyor ikinci gün daha kötü şişiyordu. Ameliyatsız atlatmanın derdine düştüm hep. Bir tane antibiyotik var o çok iyi geliyordu

Hangisi rica etsem paylaşır misiniz? ben de ameliyat istemiyorum.flagyl ve wincef verdi iki antibiyotik onlari kullanıyorum.sizin dediğiniz farkliysa yazarsaniz sevinirim

Teşekkürler.hemen etki ediyor mu .benim 3. Gunde çok kotu duruma geldi oturamamaya başladım.ertesi gun gidip drene ettirdim ama hala hepsi akmadi.antibiyotikleri hala kullaniyorum 2. Gunundeyim antibiyotigin.
Evet etki ediyor ortalama 48 saatte etki etti benim. Bir de sıcak su oturması falan sakın yapmayın. Oradaki bakteri üremesini hızlandırıyor. Buz kompresi yapabilirsiniz. Zaten hava sıcak orada üreyen bakteri de vücut ısınızı arttırır.

Teşekkürler.hemen etki ediyor mu .benim 3. Gunde çok kotu duruma geldi oturamamaya başladım.ertesi gun gidip drene ettirdim ama hala hepsi akmadi.antibiyotikleri hala kullaniyorum 2. Gunundeyim antibiyotigin.
Antibiyotigin hemen sonuç göstermesini beklemeyin aynı ilaçları kullandım 1 hafta içinde etki ediyor drenaj la hepsi bosalmiyor zaten zamanla akacaktir akmazsa tekrar şişer marsupializasyon işlemini dusunebilirsiniz

Antibiyotigin hemen sonuç göstermesini beklemeyin aynı ilaçları kullandım 1 hafta içinde etki ediyor drenaj la hepsi bosalmiyor zaten zamanla akacaktir akmazsa tekrar şişer marsupializasyon işlemini dusunebilirsiniz
Teşekkürler.insallah tekrarlamaz cok zor günler geçirdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…