Jinekoloji Bartholin kisti / Apsesi yalvarırım yardım edin 🥲

cerguz

Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2020
2
0
33
Arkadaşlar Bartholin kisti ya da apsesi durumunu yaşıyorum ve internetten okuduklarımdan ötürü Dr gitmekten çok korkuyorum
*ılık su oturma banyosu
*antibiyotık ve kara merhem
*ender Saraçoğlu tavsiyesi dut kurusu kürü
Yapıyorum.Genital bölgemin şişliği aklıma kaçıracak derece de şişti ve yürüyemiyorum
Lütfen başınızdan geçtiyse tecrübelerinizi benimle paylaşabilir misiniz 😔🙏🙏🙏🙏

benimde kendiliğinden patladı çok zor bir durum ileride tekrar yaşayacağımızı bildiğim halde umarım tekrar yaşamayız diyorum :KK43:((

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Benim annem 6 sene bu derdi çekti, her adet döneminde yumurta kadar şişlikle yaşadı. Ayrıca enfeksiyon kanına bulaştı gecelerce ağladığını bilirim. Karadeniz tarafında Gitmediğimiz doktor prof kalmadı 2 ameliyat geçirdi ama çözüm bulamadı. En son Bi doktor doğum sırasında yırtılan bağırsaktan dolayı olduğunu söyledi ve ameliyat etti. Çok şükür şuan kurtuldu Rabbım bidaha yaşatmasın. Diyeceğim tek şey şu olur asla doktora gitmemezlik yapmayın apse boyutu zamanla büyüyor çünkü annemin de öyle olmuştu. Şuan korkmanız daha büyük sonuçlara yol açar. Sıcak suya oturmak iyi geliyormuş. Birden ısırgan suda kaynatıp, tamamen pamuklu bir bezi onunla ıslatarak gün içerisinde çamaşır koymak rahatlatıyormuş. Umarım bir an önce çare bulursunuz

Merhaba rica etsem ayrıntılı anlatabilirmisiniz cuma akşamı otururken hafif bı acı hissettim biraz biraz derken şiddeti arttı cumartesi sabahı çok acıyordu ve titriyordum halsizdim ateşimde vardı o gün hiç kalkamadim hep terlettim pazar şişliği farkettim acile gittim kıl dönmesi sandığım için bakmadi bile antibiyotik yazdı internette bütün sitelerde okudum yüzde yüz eminim bundan olduğuma pazartesi ve salı iki gündür antibiyotik kullanıyorum ama değişiklik yk ağrıdan agliyoorum çok şiş sıcak su dolu küvete oturmaya başladım ama.hic ümidim yok neler yapayım kaç günde geçmezse gideyim hangi bölüme gideyim lütfen yazarsanız çok sevinirim

Arkadaşlar Bartholin kisti ya da apsesi durumunu yaşıyorum ve internetten okuduklarımdan ötürü Dr gitmekten çok korkuyorum
*ılık su oturma banyosu
*antibiyotık ve kara merhem
*ender Saraçoğlu tavsiyesi dut kurusu kürü
Yapıyorum.Genital bölgemin şişliği aklıma kaçıracak derece de şişti ve yürüyemiyorum
Lütfen başınızdan geçtiyse tecrübelerinizi benimle paylaşabilir misiniz 😔🙏🙏🙏🙏
Merhaba bende şuanda aynı durumdayım apse değil sislik var ama ağrı sızı bisey yok bende dut kurusu kürü sıcak kompres filan uyguluyorum ama şuanlık bir fayda görmedim siz nasil yöntemler denediniz

Merhaba bende şuanda aynı durumdayım apse değil sislik var ama ağrı sızı bisey yok bende dut kurusu kürü sıcak kompres filan uyguluyorum ama şuanlık bir fayda görmedim siz nasil yöntemler denediniz
Apse ise şişer ağrı yapar ilk günler de ağrı hissetmezsiniz daha sonra ağrır ateş yapar doktora görünün.

X