Kekler - Pastalar Barbie Pasta Tarifi/Patacı Kız üyemizden

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.961
30.197
60
dsc01093mh0.jpg

1 adet kakaolu kek
2 paket çikolatalı dolgu kreması
1 paket sade kremşanti
pembe şeker hamuru (çiçeklerini yapmak için)
½ çay bardağı damla çikolata

Kakaolu pandispanyamızın bir katını sütle biraz ıslatıyoruz ve streçfilm serdiğimiz yuvarlak derin bir borcam içine kekimizi düzgün şekilde kırmadan yavaş yavaş yerleştiriyoruz.
Hazırladığımız çikolatalı dolgu kremasının içine damla çikolatalarımızı ilave edip karıştırıyoruz.Derin yuvarlak bir borcamın içerisine kekimizin 1 katını yerleştiriyoruz.
Borcam içerisindeki kekimizin üzerine kremamızın hepsini koyup kekimizin diğer parçasını üzerine kapatıyoruz.
Dolapta en az 1-2 saat bekletiyoruz.(mümkünse 1 gece bekletirseniz iyi olur)
Üzeri için kremşantimizi de hazırlayıp dolapta 15-20 dakika sertleşmesi için bekletiyoruz.
Pastamızı dolaptan alıp servis tabağına ters çevirip koyuyoruz.kremamızı kremşanti torbasına koyup istediğiniz bir krema ucu ile pastamızın üzerine krema ile süslüyoruz.
Şeker hamurumuzu açıp çiçek kalıbıyla kesip elde ettiğimiz çiçekler ile pastamızı süslüyoruz.
En son üzerine barbıe bebeğimizi yerleştiriyoruz.Benim barbıe bebeğimin bacakları çıkıyordu çıkartabildim bu şekilde oldukça iyi oluyor böylece pastanın içine bebeğimizin bacaklarını sokmamış oluyoruz size de bu şekilde öneriyorum.Afiyet olsun

Son düzenleme:
amanın bizim kızlar görmesin barbiyi bile yerler nefis görünüyo teşekkürler

resim yokmuydu? benmi görmüyorum:uhm:

ellerine saglik elifcigim
bende kizimin dogum gününe yapcam
cok harika görünüyor

X