Banyomda küçük hatta minicik böcekler gördüm lütfen yardım adını bilmiyorum!!

obirobiirobiiir

...
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
212
8
dün gece banyoda beyaz banyo havlusunda ve bornozda minik minik çizgi gibi kahverengi gibi siyah gibi böcekler gördüm. beyaz zeminde daha iyi görünüyor koyu zeminde görünmesi mümkün deil çünki çok küçük,çizgi gibi sanki ne kafası var ne bacakları kurtçuğa , bite, pireye benzemiyor üzerine dokunur dokunmaz ölüyor.havluları makinada yıkadım,duvarları kapıları çamaşır suyuyla sildim. yıkanan makinadan çıkan havluda yoktu.internette araştırıyorum bulamadım , adınıda bilmiyorum. sizce neden olmuştur bu böcekler. banyom havasız mı kaldı acaba ya da havlum nemli mi kaldı da böceklendi. kendi kendine böcek oluşabilir mi yoksa herhangi bir eşya üzerinden mi gitti. ama evin başka bir yerinde görmedim belkide erken fark ettiğim içindir. kıyafetlerimde saçımda yastıkta çarşafta görmedim . sadece banyoda :KK43: bilgi ve tecrübesi olan varsa paylaşımda bulunursa sevinirim...

banyomda tahta olan hiç bi eşya yok. heryer fayans sadece kapı tahta. havlumda kapının arkasında asılıydı. ziraatçı bi arkadaş k-otrine diye bi böcek ilacı tavsiye etti , banyoyu evin her köşesini ilaçladım. iki gündür görünmüyorlar ama ne olduğunu bilemediğim bu böcekler tekrar gelirse diye çok korkuyorum.

banyonuzda sureklı ıslak kalan zemın varsa ondan olabılır...
ben ogrencıyken evımızde olmustu camasır makınasının altında sureklı su bırıkıntısı oluyordu orda dedgıınız tıpte bocekler olmustu ...

X