Saç Bakım Ürünleri Banyoda dustan ciktiktan sonra saciniza yaptiginiz bakim ?

askTanem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
551
0
Kizlar dustan ciktiktan sonra saclariniza sürdügünüz ürünler varsa burda paylasirsaniz herkes acisindan iyi olur,ve bakim amacli yaptiginiz diger seyleri anlatirsaniz cok sevinirim :KK61:

Ben duştan çıktıktan sonra ıslak saçıma sarıkızın mavi suyunu sıkıyorum. Düzleştirici maşa gibi şeyleri kullanmayı sevmiyorum, yapay saçlardan çok kendi saçımın dalgasını seviyorum. Ama aşır neşir olanlar için ise gliss'in çingene pembesi ürünü var ısıya karşı koruyucu o da çok iyi ve mükemmel bir kokusu var.

ıslakken avonun durulanmayan bi bakım kremi var onu sürüyorum
bazen güzel koksun istiyorsan avonun kiraz çiçeği kokulu saç spreyini sıkıyorum
kuru iken
bir defacık sinamekiyi yaptım saçıma
birkaç defa da sarımsak yağı hint yağı badem yağı bi tane daha vardı unuttum işte bu yağların karışımını sürüp bekletip sonra yıkıyorum ama bu sarımsak yağı dehşet kokuyor hoş bemixten güzel koktuğu kesin :KK70:
bu yağ karışımını da bu forumdan öğrenmiştim uzatıyor diye başladım da bi fark oldumu anlamadım açıkçası şimdi de bitireyim diye sürüyorum aklıma geldikçe :KK70:

Ben de düzleştirici veya maşa kullanmıyorum canım. Ama bu kendi saçımın dalgasını sevdiğim anlamına gelmiyo çünkü sevmiyorum :KK9::KK9: Daha çok yıpranmasın diye kullanmıyorum. Banyoda gliss onarıcı şampuanla yıkıyorum,çıktıktan sonra da gliss turuncu sıvı saç kremini sıkıyorum saçıma. Tarıyorum bırakıyorum :KK31:

:KK71:

Ben de düzleştirici veya maşa kullanmıyorum canım. Ama bu kendi saçımın dalgasını sevdiğim anlamına gelmiyo çünkü sevmiyorum :KK9::KK9: Daha çok yıpranmasın diye kullanmıyorum. Banyoda gliss onarıcı şampuanla yıkıyorum,çıktıktan sonra da gliss turuncu sıvı saç kremini sıkıyorum saçıma. Tarıyorum bırakıyorum :KK31:

:KK71:

saol tatlim :KK66:

Buradaki üyelerin paylastigi gliserinli tarifi kullaniyorum. Tavsiye ederim, saclar hem kolay aciliyor hem de kolay kirilmiyor, koruyor saclari..
Tarif;
Yarım çay bardağı su
2 kapak gliserin
20 damla jojoba yağı
4 damla fındık yağı
10 damla sandal ağacı yağı(koku vermesi için)

Bunlarin hepsini karistirip fisfisli bir siseye koyun ve banyodan sonra sIkIn saclariniza. Kuruyken de istediginiz zaman sIkabilirsiniz.
Sandal agaci yagi yerine istediginiz güzel kokulu bir esansi kullanabilirsiniz. Cilek, yasemin, menekse vs...

Ben de uzun zamandir Belle&Profesional adli markanin ince telli saclar icin olan sac bakim spreyini kullaniyorum.Hem yumusacik yapiyor,sacim cok kolay taraniyor,hem yipranmis yerlere bakim yapiyor hem de kokusu cok guzel ve bayaga kalici.

X