Bangkok/Phuket/Singapur Balayı :)

Evet yaptırdık Wts Turdan... 2 gece Bangkok-5 gece Phuket-2 gece Singapur şekilde turumuz. Tüm uçak biletleri, oteller ve kahvaltılar şeklinde ayarladık. 9400 tl

Phuket'a bir kere gittim, aman bacım sakın ola sakın en yüksek faktör güneş kremini yanından ayırma.
Beni ustanın küreğinin üstünde fırına atsalar böyle yanmazdım herhalde. :KK70: Şaka bir yana, Tayland muhteşem bir yer, tabii biraz hangi ayda gittiğinize de bağlı ben Temmuzda gitmiştim. Bangkok'a hiç gitmedim ama Singapur da çok güzel bir yer.

4 kere gittim ben de Thailand'a, en sevdigim en mutlu hissettigim ulke diyebilirim. Simdiden iyi eglenceler=) Bangkok'ta alisveris yapmak disinda pek birsey yok, uygun fiyata orjinal elektronik almak icin MBK'e, tasarimci kiyafetleri falan almak icin de Siam Paragon'a gidebilirsiniz. Onun disinda birsuru muze var, altin Buddha, yatan Buddha vs. onlarin da bir kismini gorebilirsiniz. Sarayin bahcelerini falan gezebilirsiniz. Yemek olarak da mutlaka Seafood Market'a gidin derim, fiyat olarak Thailand ortalamasinin ustunde ama cok cok guzel bence. Ulasim olarak skytrain ile heryere gidebilirsiniz, tuktukla taksiyle hic hic ugrasmayin derim. Ha bu arada otelden cikinca "Aaa siz su otelde kaliyosunuz dimi, ben de orada calisiyorum, alisveris merkezleri bugun kapali hic bosuna yorulmayin, buraya gidin" diyen biri gelebilir yaniniza, biz bi kere yedik siz yemeyin=) Kotu bisey degil ama komisyon aldiklari alakasiz yerlere goturuyorlar sizleri...

Phuket'te isim olarak hatirlamasam da cok guzel deniz urunu restoranlari vardi, tripadvisordan bakip en yuksek puanlisina gidin derim=) Fil safariye falan gitmistik biz eglenceli oluyor tavsiye ederim. Cabaret show'lar da cok unlu, onlara gidebilirsiniz. Gunes kremi konusu dogru, tekrar tekrar surun aman unutmayin. Saticilarla, taksilerle pazarlik yapmaya utanmayin. Halkin cogunlugu sattigi urunun sahte oldugunu soyleyecek kadar durust, size aksini dusundurecek biseyler yapmadikca insanlara guvenin, endiselenmeyin. Otelden cikmadan once otelinizin kartini alin, ismi ve adresi Thai'ce yazsin. Yoksa gecenin bir yarisi taksici sizi baska bir otelin onunde birakabilir=) 7 gun kalacaginiz icin bence sim kart alip oradayken onu kullanabilirsiniz, rahat rahat restoranlardan yer ayirtir, otelinizi haritadan bulup taksiciye yol tarif edersiniz.

Biraz uzun oldu kusura bakmayin, umarim henuz gitmemissinizdir de faydali olur. Iyi yolculuklar!=)

Merhaba arkadaşlar görüldüğü gibi yeni üyeyim ve tam siteye hakim Değilim :) ancak Phuket e nişanlım çok gitmek istiyor hiç yurtdışına da çıkmadık biraz tereddüt ediyorum :KK43: Bala'yı olarak başka bir yer bakalım diyorum sizce

Merhaba arkadaşlar görüldüğü gibi yeni üyeyim ve tam siteye hakim Değilim :) ancak Phuket e nişanlım çok gitmek istiyor hiç yurtdışına da çıkmadık biraz tereddüt ediyorum :KK43: Bala'yı olarak başka bir yer bakalım diyorum sizce
Tereddutleriniz neler? Puket balayi icin cok uygun. Hangi ayda dusundugunuze gore degisebilir tabi.

Tereddutleriniz neler? Puket balayi icin cok uygun. Hangi ayda dusundugunuze gore degisebilir tabi.
18 Temmuz gibi kısmetse.Yabancı dilimiz çok iyi değil ben öyle düşünüyorum en azından ayrıca ilk tatil ya yurtiçinde olsa daha rahat oluruz bide çok takıntılı ve stresli birisiyim düğün telaşı iş ev derken kafama takmak istemiyorum Nasıl insanlarla karşılaşacak falan :KK43:başlığı görünce danışmak istedim zaten vazgeçirdim gibi şimdilik Bodrum istiyor ben Antalya ama illaki Birgün gideceğiz merak ediyorum bende netten gördüğüm kadarıyla mükemmel.

18 Temmuz gibi kısmetse.Yabancı dilimiz çok iyi değil ben öyle düşünüyorum en azından ayrıca ilk tatil ya yurtiçinde olsa daha rahat oluruz bide çok takıntılı ve stresli birisiyim düğün telaşı iş ev derken kafama takmak istemiyorum Nasıl insanlarla karşılaşacak falan :KK43:başlığı görünce danışmak istedim zaten vazgeçirdim gibi şimdilik Bodrum istiyor ben Antalya ama illaki Birgün gideceğiz merak ediyorum bende netten gördüğüm kadarıyla mükemmel.
Bu Arada sizin yazınız çok açıklayıcı paylaştığınız için teşekkürler

Benim şahsi tercihim taylanda türkiyede kışken gitmek. Bizim düğün Kasımda olduğundan balayı için tercih etmiştik. Burda kar yağarken orda tropik bir havada olmak inanılmaz güzel. Temmuz için yurtdışı seçeneklerinden Bali daha uygun benim bildiğim. Ama sizin için daha rahat olacaksa Türkiyede de sıcak olması bakımından Bodrum da mantıklı.

X