Bana Yardim Edin...

Siblrya

Don´t worry, be happy
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
2.305
2
Merhaba Mart Anneleri...

Sizden bana bir konuda yardimci olmanizi istiyorum doktor bana kizim olacagini söyledi biz evlenmeden önce baslamistik oglumuz olunca adini Rüzgar koyucaz diye öyle kaldi ama kiz ismi hic düsünmedik ve sonunda kizimiz olacagini ögrendik ve bir kac kiz ismi sectik ama karar veremiyoruz!

$irin Rüya Yaprak Narin Peri Dicle Hazal Irem
Rana Yaren Elisa Azra

Biz daha cok Rüya yada Rana isminden yanayiz hani erkek ismi simdiden hazir ya Rüzgar ondan :) :eek:kaydirigubbakcemile5

Yardimlariniz icin simdiden Tesekkür... :Saruboceq:

içlerinden en cok rüya hosuma gitti zaten sızde ruya yada rana dıyomussunuz bence ruya ıns saglıklı,ruya kadar da guzel bir kız olur...

içlerinden en cok rüya hosuma gitti zaten sızde ruya yada rana dıyomussunuz bence ruya ıns saglıklı,ruya kadar da guzel bir kız olur...

tsk ederim hem önerin hemde dualarin icin ... Amin Amin .. Rabbim kimseye ne evlat acisi nede büyük bir aci göstersin versin!

ikisinin de okunuşunda anlam farklılıkları oluşur rana isminde ra hecesi kalın a ile na ise şapkalı a ile okunur bir çok insan okumakta zorlanır o da sinir olur vardı benim bir arkadaşım, rüya da u üzerinde şapka ile ve uzatılarak okunur onu da bir çok kişi ü ile okur madem fikrimizi sormuşsun bence en güzeli irem kolay doğumlar dilerim

bence elisa koyma kesinlikle. malum elisa testi var. kötü şeyler çağrıştırıyor. onun dışındakiler çok güzel. benim favorilerim yaren ve rüya. sağlıkla kucağına al inşallah.

evet bencede elisa kötü bir isim sana benim bebeğime düşündüğüm isimleri yazayım istersen bi fikir olur
içlerinde azra vardı, irem çevremde çok koyan olduğu için vazgeçtim elvin ve nilay hoşuma giden isimlerden en çokta gökçe koymadığıma pişman oldum kızımın gözleri mavi... neyse hayırlısı olsun sağlıkla kucağına al inşallah bide nacizane fikrim kardeşlerin isimleri birbirne yakın olması şart değilki onlar iki ayrı birey olacaklar birbirine uysun diye uğraşma bence ama senin hoşuna gidiyorsa başka

çocuklara konan isimlerin onları ruhi anlamda etkilediğini duymuşsundur belki..hepimiz ismimizi taşırız ve ruh halimiz ona göre şekillenir.mümkünse ona kuranı kerimde geçen ve allahın isimleri dışında olan bir isim koy.irem cennet demek.. asi ismini çocuğuna koyarsa biri çocuk asi olur... azra meryemin bir diğer adı.. açılmamış incidir ..rüya; düş hayal umut.. sen düşün şimdi çocuğunun taşımasını istediğin isim nedir? bu arada soyadına uygun olmalı isim.. ileride güzel işler yapacak olursa(doktor,avukat,yönetmen savcı vs.) soyadıyla bağdaşmalı çoocuğun.. yani o hep küçük bir birey olarak kalmayacak bana kalırsa ileride işinde karizma bir isim soyisimle anılması daha iyi bana kalırsa.. tercih senin.. hayırlısıyla kurtuluruz umarım hayırlısıyla alırız bebeklerimizi kucağımıza bol şans...

Biz simdiden olsada isimler aradan cikartarak Rüya ve Yaprak arasinda karar vermeye calisiyoruz artik ...

Diger isimleri ortadan cikardik ama size bütün cevaplariniz ve yardimlariniz icin cook coook tesekkür ederim!
yerimseniben

yaprak bence karizmatik bi isim. rüyada çok güzel . isimlerin insanların karakterini etkilediğine bende inanırım. aranızda adı İrem olan varsa affedin beni ama ben hayatımda 2 İrem tanıdım tesadüfmüdür artık ikisi de karakter olarak çok benzeşiyorlardı ben o insanlar yüzünden nefret ettim o isimden..

ben 2. çoçuğum kız olursa o zamana kadar fikrim değişmezse ismini Rana koymak istiyorum.

rüya güzelmis! bi arkadasim kizin adini Yüsra-Lina koyacak yüsra cennetteki hurma agacinin daliymis! linada uydurma :)) belki hosunuza gider!

Merhaba Mart Anneleri...

Sizden bana bir konuda yardimci olmanizi istiyorum doktor bana kizim olacagini söyledi biz evlenmeden önce baslamistik oglumuz olunca adini Rüzgar koyucaz diye öyle kaldi ama kiz ismi hic düsünmedik ve sonunda kizimiz olacagini ögrendik ve bir kac kiz ismi sectik ama karar veremiyoruz!

$irin Rüya Yaprak Narin Peri Dicle Hazal Irem
Rana Yaren Elisa Azra

Biz daha cok Rüya yada Rana isminden yanayiz hani erkek ismi simdiden hazir ya Rüzgar ondan :) :eek:kaydirigubbakcemile5

Yardimlariniz icin simdiden Tesekkür... :Saruboceq:

yağmur düşündün mü hiç canım? rüzgarla yağmur,doğa rüzgar,ya da su...seninkilerden de en güzel rüya olur diye düşündüm..bir de reva...

yağmur düşündün mü hiç canım? rüzgarla yağmur,doğa rüzgar,ya da su...seninkilerden de en güzel rüya olur diye düşündüm..bir de reva...

yagmur isminde bir arkadasim vardi ve karakterini sevmiyorum ondan HIC düsünmedim :1closedeyes:

SAcma olucak belkide ama düsünüyorumda bütün coook cook begendim bir kac ismi kagilara yazip hastaneden cikmadan önce cocuguma isim vermem gerekiyor ozaman kagida yazar elimde dagitirim ve cocugum nasilsa kendini oynaticak kendine bir isim sec yavrum derim oda artik bebisim beni anlar kendine bir isim secsin ... sacma olabilir ama ne yapayim iste kararsizliktan ne yapacagimi sasirdim :roflol:kafamçokkarıştı

nerde yaşıyosunuz bilmiyorum ama türkiyede ise kimlik 30 gün içinde çıkmalı kimlik çıkana kadar vakit var. dolayısı ile hastanede gerekmiyor mesela soyadınız diyelim öztürk kayıtlarda Bebek Öztürk diye geçiyor. benim arkadaşım doğumdan 20 gün sonra elinde isim listeleri karar vermeye çalışıyordu :)

nerde yaşıyosunuz bilmiyorum ama türkiyede ise kimlik 30 gün içinde çıkmalı kimlik çıkana kadar vakit var. dolayısı ile hastanede gerekmiyor mesela soyadınız diyelim öztürk kayıtlarda Bebek Öztürk diye geçiyor. benim arkadaşım doğumdan 20 gün sonra elinde isim listeleri karar vermeye çalışıyordu :)

Cnm Viyanada yasiyoruz burda hastanede hemen bir isim söylemelisin yani hastaneden cikis aldiginda bir isim söylüyorsun onlar sana birsürü kagit veriyorlar sonrada kimlik cikartiyorsun ama kimlik cikartirken bir baska isim kullandiginda sonra hastaneye kontrole gittiginde kimlikteki ismi kullaniyorlar zaten...

X