Bana yardım eder misiniz??

Osmanli tarih boyunca fetih ettigi ulkelerdeki kiliseleri kapatmamis,baski yapmamis ve bence en onemlisi icme suyu kuyularini zehirlememistir buda ne kadar uygarca bir davranis oldugunu gosteriyor.Atalarimizat abiki sahip cikmamiz gerekiyor bende bu dusuncedeyim.

şimdi gördüm,ama sonuna kadar bile okuma gereği duymadım.baştan saçmalamış çünki.bırakın istediği gibi düşünsün.

Ben okumuştum sanırım bi ara hala devam etti mi o yorumlara bilmiyorum, ama bu tür insanlar çok var tarihimizi sadece yakın tarihten ibaret gören Cumhuriyetten öncesini hiç sayan insanlar çok var, halbu ki hiç mi düşünmezler biz cumhuriyetimizi beğenmedikleri Osmanlı yada borçlu olduğumuzu bu konu üzerine yazılacak o kadar çok şey var ki, bugün Kpss sınavına girenler bilirler Tarih sorularının arasında 600 yıllık bu koca geçmişten tek bir soru çıktı, Türk ün adını dünyaya kazıyan beğenmedikleri Osmanlıdır, Osmanlı olmasa idi bugün Türkiye olur muyduk bu topraklar bizim olur muydu beğenmeyenler bi düşünsünler, asıllarını inkar etmesinler onlara hakaret etmesinler

History arkadasim benim tarih bilgim senin kadar degildir ama yinede kendimi bu konuda egitmis biriyim simdide evladimi egitecek anne adayiyim Ingilterede okurken sinifimda surekli Turkleri ve Osmanli imp.icin sacma konusmalar yapan BIR KARIS TOPRAGINI YABANCIYA SATMIS BAYRAKSIZ VATANSIZ BIR KISI VARDI surekli laf soylerdi bir gun yanimiza okuldan yasli bir rektor yardimcisi geldi yuz kisiydik belki kursude bana dondu dediki SENIN GIBI OSMANLI IMPARATORLUGUNDAN GELMIS BIRININ ELINI SIKMAK BENIM ICIN ONURDUR BIZIM ICIN SIZ DAIMA OTTOMAN EMPIRE (OSMANLI IMP.)OLUCAKSINIZ SIZIN KOKUNUZ OLMASAYDI DUNYANIN BIR TARIHINDEKI ANA DAMAR TIKANIRDI DEDI nasil onur ve gurur duydum o kisiyede cevabini almisti simdi sana o cahilce yaziyi yazan kisiye cevabimi yolluyorum umarim yeterince acik olmustu.............................................................................................................................(*)hasema denen arkadas bak arkadas diyorum hosgorumu anla diye sen kiiiiimmm Osmanli imparatorlarini rejimlerini sorgulayacak yazilar eklemek kim once zaten kokunun Turk olmasi lazim yeryuzunde 600yil hukum surmus bir sandan sereften haysiyetten bahsediyoruz ki SENIN BUNLARI ANLAMAN IMKANSIZ ZATEN Turkiyede bircok azinligin birlikte yasamasini saglamis hosgorulu davranmis Padisahlarin ismi var bu yazida o yuzden sana kizmiyorum insan koksuz,atasiz,tarihsiz olunca ne yapsin gel biz senide kucaklayacak kadar acize el verecek kadar asil bir Milletiz cekinme emi...............GELELIM yazinin diger boyutuna insanlarin padisahta olsa sokakta normal bir insanda olsa kisilikleri, arzulari,ihtiraslari olur zaten kusursuz olanlarada peygamberlik gelmistir o donemlerde yasanmasi gereken kavga ve tartisma noktalarida olmustur elbet bu belkide imparatorluk kuralidir ama bizim tarihimizde bunlari bu kadar terbiyesiz ve hadsizce bulamazsin sana tavsiyem azinlik milletlerden birinden geliyorsan dua et o adi gecen padisaha senin dedelerinin dedesinin boynunu kesip atmamis insan hesabina almis dinine diline irkina karismamis kucak atmis o buyuk insanlarin Hosgorusu olmasaydi sanirim sen ve dedelerin olmazdi BIZ MEHTER MARSLARIYLA SAVAS KAZANAN YUCE MILLETIZ,OSMANLI TOKADIYLA SAVASA SILAHSIZ SADECE KEFENIYLE GIDEN LEVENTLERIN ASLAN PARCALARININ TORUNUYUZ,KADIN COCUK ATASININ ARKASINDAN GIDEN ILK ASKER ULUSUZ eeee bunlar sana yabancidir bilmemen normal bizde seni bilemeyiz CUNKU BIZ HIC VATANSIZ,BAYRAKSIZ,TARIHSIZ KALMADIK KI sevgilerimle

Son düzenleme:
Nuray'cim, yazin çok hosuma gitti, nokta diyorum !

O yaziyi yazan ve kufreden varliga da yuh diyorum, çok sasirdim
lisans egitimi gormus biri olarak, Osmanli imp. dan geldigimizi bile bile, kanimizda, canimizda bunu tasidigimizi bile bile nasil boyle birsey soyler sok oldum
ama soyler...Kimin nesi belli degil, Allaha sukur ki bizler Biliyoruz, Vatanimiza, bayragimiza tarihimize sahipiz

Yanliz konu hala aktif, kilitlenmemis maalesef,

ben de okudum o yazıyı, geçmişini inkar etmek ayıptır evet, ama geçmişteki hataları inkar etmek te ayıptır arkadaşlar.... o arkadaşın yazdıkları abartılı olsa da gerçek payı vardır... osmanlı , gerçekten iyi yönetilen bir toplum olsaydı , Atamız osm. imparatorluğunu yıkıp ta, laik, çağdaş bir cumhuriyet kurmazdı...

hem o arkadaşa da çok ayıp laflar edilmiş.. ayıplamış olduğunuz şeyin aynısını kendiniz yapıyorsunuz farkında değilsiniz.. soysuz demek ya da başka bir küfürü ima etmek çok mu edepli bir davranıştır... bu kadar tepki vermeniz neden? osm. imp. yıkılıp gitmiş... korumak size mi düştü... yıkılmış Osmanlıyı koruyacağımıza şimdiki Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmalıyız bence..

Kimse unutamaliki tarihi insanin hatirasidir gecmisidir gelecegidir en onemlisi mirasidir korumasi gereken ve yeni kusagina anlatmasi gereken osmanli imparatorlugu diye bahsedilen tarih osman beyden suanki Turkiye Cumhuriyeti ne kadar olan periyodu kapsar.Atamiz da imparatorlugun gucunu yitirip yonetim eksikliginin dogdugu kisimdan kesip yeniden cagdas zamana yapilandirdigi Cumhuriyeti kurmus padisahlarin gosterdigi azinlik stratejisini benimsemis azinlik Turk vatandaslarina hassasiyet gostermis,bunun disinda Canakkale Savaslarinda geliboluda sehit olmus Anzak askerlerinin annelerine hitaben sehitlikteki evlatlariniz bizim evladimizdir bagrimizda yatiyor cumleleriylede hosgoruye ve asalete damga vurmus insan demeye bile dilim varmiyor ayri bir varlik sahsiyettir.Bu yazilarda bize dokunan sadece padisahlar degil Osmanli degil tum butunlugu ile millet olusumumuza gelen hakarete tepkidir biz bu kadar hosgorulu olup cirkefce yazilar alintilarla eklendimi tepki vermemiz cok dogaldir.Ayrica yuzyillar once bilmedigimiz gormedigimiz bir zaman dilimi icinde hukumdarlari Vahsi,Katil,Canavar,Insafsiz,Uckur duskunu vb. diye nitelendirmek terbiyesizliktir o zamanin sartlarini suanki zamanla sorgulamak akil karimidir ?kimse mukemmel degildir her insanin padisah bile olsa ihtiraslari ,,arzulari yasam gorusu,sonuca gidis sekillerinin oldugu unutulmamali, kaldi ki olmus insanlardan bahsederken daha edepli konusulabilir oyle degil mi ? Osmanliyi da Turkiye Cumhuriyeti ni korumak bize kaldi lafi daha yerindedir sahsima kimseye isaret ederek kufur etmedim ama bu topraklarda yasayip secme ,secilme hakkindan, ozgurluge varana kadar her hakki verilmis altini ciziyorum BAZI kisilerin haddini bilmesi sevmesede bir nebzede saygi duymasini bekliyorum BU LAFLARIM ICIMIZDE YUZYILLARDIR BIR SORUN CIKARMADAN OMUZ OMUZA YASADIGIMIZ SAYGIDEGER AZINLIK TURK VATANDASLARINIDA TENZIH EDERIM SOZUMUN TEK KELIMESI ONLARA OLAMAZ......................Sadece Turk kimligi tasiyip bu tarz yazilara agzindan salyalar akitarak ekleyen ve destek veren kisiler icin hala herseyi ima ediyorum.......kendime dusen herseyi yaptigimi dusunuyorum ORTA ASYADAN OSMANLIYA ORDAN TURKIYE CUMHURIYETI NE TUM TARIHIMI SEVGIYLE ,SAYGIYLA OGRENIP,KORUMA CABASIYLA EVLADIMA OGRETMEYE CALISIYORUM BUNU YAPARKENDE ULKEMDEKI UNIVERSITEDEN MEZUNU OLMUS BUNULA YETINMEYIP EGITIMIMI AVRUPANIN EN PRESTIJLI UNIVERSITESINDEN MEZUN OLARAK TAMAMLAYIP ATAMA VE KENDIME GOREVIMI BIR TURK GENCI OLARAK YERINE GETIRDIGIMI DUSUNUYORUM Osmanli coktu Orta Asya batti onumuze bakalim demekle olmaz biz Turkiye Cumhuriyeti mizede sahip cikariz kimse ENDISELENMESIN sozlerimin arkasindayim kimse tarihimi atami ecdadimi soyumu sopumu cirkefce yargilayamaz yargilayanada her imada bulunurum Sevgili ve saygideger arkadasim

Arkadaşım sana sonsuz destek veriyorum.Siteye yakın zamanda üye olduğum için yazını görememiştim.Ben yıllarımı osmanlı tarihine vermiş ve bu alanda yüksek lisans yapmış,Osmanlı aşığı bir eğitimciyim.Osmanlıya karşı insanların yanlış bilgilenmesinde basının da hataları var.Yaptıkları dizi filmler Osmanlı padişahlarını kadın ve lüks ,sefahat düşkünü kişiler olarak göstermektedir.Bu mesajı yazan arkadaşıo site yönetimine bişldirin derim.Saygısızlığın ve densizliğin bir örneğini vererek karakterinin ne olduğunu göstermiş.Kendi atasına Ş.....siz diyen bir insanın geleceğine de saygısı yoktur.Geçmiş,geleceğin köprüsüdür.ve köprü olmadan yeni binalar da yükseltilip gelecek inşa edilemez...O arkadaş bilsin ki çok afedersiniz biz ağaç kovuğundan çıımadık Tarihe adını şanla yazdırmış 622 yıllık bir cihan devletinin soyundan geliyoruz.Hataları ve yanlış yönetimleri dae olmasına rağmen Osmanlı adaleti,hoşgörüsü ve dürğst politikasıyla bugün dahi Avrupalı devletlerin gıpta ettiği bir devletti.Kanuni sultan süleyman için Muhteşem Süleyman tabirini Avrupalılar koymuştur...Malesef tarihimize bizim dışımızda herkes sahip çıkyor.Herkes iyi araştırıp okusun,en kötü huy cehalettir.Allah cehaletten korusun hepimizi...Bizler de damarlarında asil Türk kanı taşıyan bir nesil olarak soyumuza sahip çıkmalı ve dünyanın soysuzlarına fırsat vermemeliyiz.çok sinirlendim elim ayağım titriyor.History seni arkadaş listeme ekleyebilir miyim?mesleki açıkdamn her zaman fikir alışverişinde bulunmak isterim.ya da sen beni ekler misin? teşekkürler...

Nurayycığım senin de güzel görüşlerinden çok duygulandım.Ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil ettiğine inanıyorum.Yurt dışında çok fazla akrabası olan biri olarak oradaki insanların Türkleri yıpratma politikasını çok iyi biliyorum.Milletçe biz birbirişmize düşersek ki zaten dış güçlerin istediği de bu içten yıkılmamız çopk kolay olur diye düşünüyorum.Geçmişteki uygarlıkların yaşadıkları bize en güzel örnek değil midir?güzel yüreğine sağlık arkadaşım.yavrunu da öpüyorum.güzel paylaşımlarda bulunmak dileğiyle...

Allah senin gibi egitimcileri evlatlarimizin basindan eksik etmesin arkadasim her yoruma elestiriye sonuna dek yazimi yazarim kimse gecmisimizi yargilayarak alkis beklemesin her devrin her duzenin icinde curuk elmalar olabilir bu insan oldugumuz hata yapma kapasitemizdendir Osmanli Tarihi sadece savasin mucadelenin tarihi disinda Astronomi cografya mimari ve diger sanat dallarinin essiz eserlerinin verildigi genis br yelpazedir Avrupanin tuvalet kulturu yokken Osmanli Devletinde Astronomi calismalari yapiliyordu lutfen birseyler karalanirken bazi seyler gozardi edilmemeli

Kesinlikle katılıyorum.Meslektaşlarımdan birisi düşünün eğitimci farklı branşta biri,bana hocanım o kadar hararetli anlatıyorsunuz ki dersi kulak misafiri oldum,öğrencilere osmanlı padişahlarının yolda geçen her kadını haremlerine alıp beraber olduklarını da anlattınız mı? diye sorunca öğretmenler odasında kan beynime sıçradı ve kendimi kaybetmişim.AYNEN ŞUNU SÖYLEDİM oSMANLI PADİŞAHLARI ellerini,dillerini ve bellerini haramdan sakındıkları için cihan devletti oldular.sİZ SAYIN HOCAM YOLDAKİ HER KADINA O GÖZLE BAKIYORSUNUZ DEMEK Kİ oSMANLI PADİŞAHLARI GİBİ MUHTEREM İNSANLARI ÇİRKİN EMELLERİNİZE KATIYORSUNUZ.KİŞİ DÜŞÜNCELERİNİN AYNASIDIR,SZE ACIYORUM DEDİM VE ÇIKTIM.DÜŞÜNÜN BU EĞİTİMCİ...o GÜNDEN SONRA SINIFTA DİNLETTİĞİM MEHTERİN SESİNİ DAHA FAZLA AÇTIM.HİÇ KORKMAM.Rızk Allahtandır boğazlarına lafı düğümlemek boynumun borcudur.Bu uğurda can verir,dönmeyiz.Osman Gaziye Şeyh Edebalinin dediği gibi Atın iyisine doru,yiğidin iyisine deli derler...SEVGİLERİMLE...

senin gibi bir egitimciden aldigim bu sozler bile bana yeterli nedense su yuzune cikarilmamis dusmanliklar hemen sizinti yapmakta saskilikla izliyorum yasadigim her an icinde tum atalarima minnet duyuyorum tum kalbimle tesekkur ederim arkadasim iyiki varsin demek sana tesekkurum olsun

ALLAH SENDEN DE RAZI OLSUN.iİNAN BU TÜR İNSANCIKLAR ACIYORUM ONLARA İNSAN BİLE DİYEMİYORUM OLDUKÇA BENİM MİLLİ DUYGULARIM DAHA DA ŞAHLANIR VE ÖĞRENCİLERİMİ DAHA FAZLA İŞLERİM.KAMÇILAR YANİ KISACASI...SOHBET ÇOK GÜZEL ANCAK ANNEMLERE İFTAR İÇİN GİTMELİYİM BEKLİYORLAR.DEVAM ETMEK İSTERİM DAHA SONRAKİ GÜNLERDE ŞAYET İSTERSEN...ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN,HAYIRLI İFTARLAR.ARKADAŞLAR HEPiNİZE HAYIRLI İFTARLAR...

QUOTE=ggüvercin;3932227]ben de okudum o yazıyı, geçmişini inkar etmek ayıptır evet, ama geçmişteki hataları inkar etmek te ayıptır arkadaşlar.... o arkadaşın yazdıkları abartılı olsa da gerçek payı vardır... osmanlı , gerçekten iyi yönetilen bir toplum olsaydı , Atamız osm. imparatorluğunu yıkıp ta, laik, çağdaş bir cumhuriyet kurmazdı...

hem o arkadaşa da çok ayıp laflar edilmiş.. ayıplamış olduğunuz şeyin aynısını kendiniz yapıyorsunuz farkında değilsiniz.. soysuz demek ya da başka bir küfürü ima etmek çok mu edepli bir davranıştır... bu kadar tepki vermeniz neden? osm. imp. yıkılıp gitmiş... korumak size mi düştü... yıkılmış Osmanlıyı koruyacağımıza şimdiki Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmalıyız bence..[/QUOTE]

BAKIN O YAZILARDA GERCEKLİK PAYI YOKTUR DEMİYORUM DEVLETİN SELAMETİ İÇİN YAPILMIŞ ŞEYLER VARDIR EVET AMA BU DEVLET İÇİN YAPILMIŞTIR .KEYFİ DAVRANIŞLAR DEĞİLDİR BUNLAR.!!! KİMSE YIKILMIŞ GİTMİŞ DİYE 600 YILLIK BİR TARİHE ŞEREFSİZ DEME HAKKINA SAHİP DEĞİLDİR. HELE Kİ O TARİH BİR TÜRK DEVLETİNİNSE... AYRICA OSMANLI İMPARATORLUĞUNU YIKAN ATATÜRK DEĞİLDİR. BİR DEVLETİN YIKILMASI ÖYLE BİR GÜNDE OLAN BİR OLAYDA DEĞİLDİR. BİR İNSAN ÖMRÜ YETMEZ Kİ ATAMIZ YIKSIN.. ELBETTE Kİ OSMANLI İMPARATORLUĞUNU KORUMAK BİZE DÜŞTÜ. TARİHİ OLMAYANIN GELECEĞİDE OLMAZ .. TÜRKİYE CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKMAK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİ VE ONA SAHİP ÇIKMALIYIZ...!!!!!!!!!!!

siz tarih hakkında herşeyi benden çok daha iyi biliyorsunuzdur eminim benimkisi tarihi biraz fazla sevme ve merak o kadar. fikirleriniz o kadar değerli ki benim için bana yardımcı olup birşeyler öğretirseniz belki kitap falan önerirseniz o kadar mutlu olurum ki..
a.s.

konuyu okudum arkadas osmanlıyı tam bır canı olarak göstermiş.ve iyiliklerinden 1 tanesını bıle yazmamıs ,arkadasın ıldı alanları ölümler yok o onu öldrmüş yok o bunu öldürmüş...arkadas bilmiyorkı osmanlı olmasaydı onu doğuracak ana baba da olmayacaktı...bu zamana geldigi için tseskküür edicegine çoğu türk düşmanı gibi emanete hıyanet edior... BIRDE ARKADASA MESAJ ATIYOR OSMANLI SEREFSIZDIR DİE...KENDISI NEYMIS SORABILRMIIYIM?OSMANLIDAN DEĞİLMİYMİŞ...terbiyesiz....sizin gibiler yüzünden vatanımızı koruyamıyorus...siizn gibiler çok var tr de vatanda olup vatana hıyanet eden...

çehalettinden dir kim devire bildiki bizleri..
Kendini bilmez şerefsiz demesiyle devirecek..
Küçük insanlar küçük şeylerle mutlu olur birakin arkadaşlar..
Osmanli tarihimiz bizim atalarimizin verdigi armagan bize..

sadece üç konuya değinmek istiyorum...
1) osmanlının hepsi şerefsizdinin ucu herkese dokunuyor....soyumuzu unutmayalım....yanlışlarıyla doğrularıyla
2) konuyu açan arkadaş, ilk başta tepki gelmeyince kızgınlıkla diğer arkadaş gibi (osmanlının hepsi şerefsiz diyen) genelleme yapmış...18 kişi görüntüler ama 1 kişi yorumunu yazar. bu demek değil ki yorum yazmayan tarihini inkar ediyor.....
3) bu sitedeki herşey şeffaf ve buraya üye olan arkadaşlar açık yürekli olmalı ama arkadaşın biri diğerine özel msjla saldırmış...bunu da çok yanlış buluyorum...o zaman herkes beğenmediği birşey olursa diğerine özel msjla saldırsın, sonra msjlaşmayı kapatsın kendisine saldırı gelmesin, canı isteyince açıp yine saldırsın...böyle birşeyi kabul edemem..bu sadece bu konu için geçerli değil, sitenin amacına da çok ters

2) Bu konya böyle şeyler yazmamın sebebi DİKKATİ ÇEKEBİLMEKTİ.. Çünkü bu konuyu 3. KEZ açtım ve ilk ikisine hiç tepki alamadım hatta 2. kapatıldı. Eğer ben bunları yazmasam kimsenin tepki vereceği yoktu. İnsanlara bir şeyler yaptırabilmek için ne yazık ki onları uyarmak gerek bazen. 3. açısım olmasaydı böyle şeyler yazmazdım emin olun. Çünkü biliyorum hala tepkili insanlar var. a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…