bana o kadar laf saydı sizce iyi bir arkadaş mı ne yapayım?

G

gamze.1130

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gamze.1130
ben geçen senenin sonlarına doğru bir arkadaşımla aram bozuldu konuşmayı bıraktım işte konuşlaım diye o kadarr yalvardı telde mesajlarla kabul etmedim ondan sonra bu bana dolu laf söyledi sen insan değilsin insanlıktan çıkmışsın kötüsün burnun havada falan o kadar laf söylediki bende demiştimki bu lafları ilerde haklı çıkmak için şimdi sana söylemicem ama pişman olup mecbur gelecksin o zman bunları senin yüzüne vurucm dedim yaz tatilinde böyle kavga ettik yok pişman olmam da falan da diye konutu okullar açıldı ilk hafta hemen mesaj attı işte konuşalım bitanem ben seni çok seviyorum evet pişman oldum falan dewamlı beni herşeyden çok sewdiğini söylüyor sen çok iyisin herşeymsin nolur bi hata yaptım dönüşü yok lütfen falan diye çok mesaj yazdı ama ben napim ben o kadar lafı nasıl hazmedim o kadar laftan sonra nasıl yüzüne bakaym o o lafları sayarken şok geçirdim ve olduğum yerde ağlamaya bşlamıştm çünkü beni sewdiğini düşünüyordum o lafları söyleynce sinirlerim bozuldu bana diyorki sinir anında oldu falan bende çok sinirlenmiştim ama hiç ağzıma o tür kelimeler almadım insan sevdiği birini böyle kırabilir mi ki lütfen bişey söyleyn siz olsanız sze böyle şeyler söyleyipte sonra pişman olup gelen birini affedip tekrar dostum dermiydiniz çok üzüldüm ben ama o herşeyi söyledi bana

• Konu Sahibi gamze.1130
tekrar dostum diyebileceğini zannetmiyorum.demesen ve güvenmesen iyi olur bence.uzak durmanda fayda var.her sinirlendiğinde sana böyle hakaret edebileceğini sanan ve sonra affedilmeyi uman bir dostun olsa kaç yazar.pişman olabilir ama bu affedilmesini gerektirmez.gerçek dostun değilmiş zaten niye üzüleceksin ki.

• Konu Sahibi gamze.1130
cnm bu arkadaş özelmi orasını pek anlıyamadım ..kızgınlığının sebebide ayrı bir soru işareti ? ama ben şahsen pişman olan insana herzamn son bir şans daha veririm ..
öfke anında keşke olmasa ama bazen hepimiz bu tür sözler sarfedebiliyoruz eşlerimize çocuğumuza veya arkadaşımıza ama olmasa çok daha iyi ..ananemin bir lafı vardı tükürdüğün yüze bakma ,bakacağın yüze tükürme diye çok doğru bencede a.s.

• Konu Sahibi gamze.1130
Rabbim bile biz günahkar kullarını, tövbe ettiğimiz zaman affedebiliyor, affı seviyor...
Biz kimizki birbirimizi affetmeyeceğiz.
Canım bence arkadaşın senden yaptıklarından dolayı özür dilemiş sen de büyüklük yap ve bi çikolata al barışalım de :1rolleyes:
Çok sık görüşmezsin, selam alıp verirsin, her söylediğine kafa sallarsın, bunun gibi hareketlerle arkadaşlığını sürdürürsün, hem atalarımız ''eski dosttan düşman olmaz''demiş....

X