Bana neler oluyor? Durmayan kanama..

Anneolmayolundayim

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2023
553
419
31
Merhaba kızlar. Ben üçüncü transfere hazırlanırken kullandığım ilaçlar hepsi dr kontrolunde tabi, ve başıma gelenleri anlatmak istedim. İnanılmaz endişeliyim.
🌼2.negatiften sonra adet oldum ve diğer adete kadar doğum kontrol hapı drosetil kullandım. Drosetilin ilk günlerinde kanamam oldu. Dr da adet geciktirici de verdi. İkisini beraber kullan dk hapı bitince bırak dedi öyle yaptım.
🌼7eylülde adet oldum. Adetin üçüncü günü sabah 2 akşam 2 estrofem içtim. Adet bitince de estrofeme ek olarak aspirine başladım.
🌼Adetin 8.günü kontrole gittiğimde Sabahları lekelenme oluyordu ama bir şey göremedi muayenede. Sorun yok ilaçları düzenli kullan dedi.
🌼Diğer kontrole kadar ben ishal kusma ve ateş ile hastaneye gittim. Antibiyotikler vs verdiler crp yüksekti. Ateş kusma geçti ama inanılmaz karın ağrıları ve ishal çekiyordum. Tekrar gittiğimde crp uçmuş, d dimer diye bir test yaptılar, kanımda pıhtılaşmaya bakıldı, d dimer 500 olması gerekirken (en fazla) , 1800 çıktı. Dr emboli riski sebebiyle bana 6binlik oksapar yazdı 10 gün vurunacaktım.. 4.vurunmamdan sonra bende kanama başladı. Ama leke değil bildiğiniz kan geliyor. İshal ve karın ağrısı geçti bu arada..
🌼Diğer kontorle gittim tüp beebk doktoruma ve bu kadar kötü değerlerle yapamayacağımı söyledim o da bana katıldı ve transferi erteledik.
🌼Benim kanama miktarı arttı iyice ben de napacağımı şaşırdım tüp bebek doktorum kanamayı oksaparın yapacağını söyledi ve bir gün yap bir gün yapma dedi ama emboli riskim yüzünden çok korktum bir de dahiliye dr una bana o iğneyi yazan doktora gittim. O da önce kan aldı. Tabi ben bir gün öncesinde vurunmuştum onun etkisi var mı bilmiyorum değer 450 ye gerrilemişti. Max sınırın altındaydı. Bana iki iğne daha yap ikişer gün ara ver sonra beş gün geçsin kontrole gel dedi de eve gittiğm gibi şakır şakır kanamam oldu
🌼Sanırım adetim erken başladı daha diğer adetin 15. Günündeydim oysa. Neyse artık daha fazla doktora gitmekten de sıkıldığımdan gitmedim şu an üç gündür çok yoğun kanamam var. Adet gibi bildiğiniz belki de adet oldum bilemiyorum. Ama akışına bıraktım inşallah durur artık.

Çok uzun oldu ama, bu kanama nedne oldu, neden durmuyor oksapar etkisinden mi? Oksapardan önce de lekelenmem vardı gerçi anlamadım gerçekten... Acaba kadındoğuma mı gitsem

X