Bana bir akıl verin ne olursunuz

D

Dorem

Ziyaretçi
arkadaşlar nerden başlıcamı bilmiyorum yeni üye oldum siteyi zaten takip ediyodum ve bu köşeye içimi açmak istiyorum 21 yaşındayım liseden mezun olduğumdan beri aileme destek çıkıyorum onlar için herşeyden vazgeçtim eğitimimden sevdiğimden bi genç kız gibi değilde 40 yaşlarnda sorumluluk sahibi bi kadın gibi yaşadım ama artık yeter dedim beni bana bırakın yoruldum ve geçen babmdan dayak yedim aslında bunu yapacak biri değil babam iyi biri ama o da hırsını anca bnden çıkartıyo belki benim yerimde kim olsa ne bilim intahar etmeye falan kalkışırdı( aslında düşünmedim değil ) neyse ve şimdi karar veremiyorum sizce evlenip gitmek çözümmü geçen arkadaşım söyledi arkadaşı hoşlanmış niyeti ciddiymiş iyi biriymiş evi arabasıda varmış rahat edersin dedi bugüne kadar gelen kısmetleri hep geri çevirdim ama artık dayanamıyorum boğuluyorum geçen sene sevdiğim kişi beni annemden babmdan istedi ve bana bizi çiğniyosan git dediler gidemedim keşke gitseymişim bu sefer napim bilmiyorum çok uzaklara gitmek istiyorum

Canım oyle canım sıkıldı evleneyım herseyden kurtulayım dıye evlenılmez..
bu sıteye takıp ettıgıne gore evlı olup ne cıle ceken ınsanlar var...

Aılende bır suru sıkıntı var onlara yardımcı olurkende kendını ıhmal etme..

Eger gercekten sevdıgın bırı karsına cıkınca..
bu hayatımın erkegı ben bununle bır omur mutlu olurum dıye dusundugun bır varsa evlen..

yoksa hayattan sıkıldım dıye evlenılmez...

Canım ömür boyu onlarla olamayacaksın ki bunu bilmeliler önce ..
Senin de cocugunun olmasına hakkın var ya da evlenip kendi yuvanı kurmaya..
eğitiminiz için böyle bir söz söyleiklerini sanıyorum yoksa hiç vermeyecekler miydi burayı pek anlayamadım ama eğer sevdiginiz sizi seviyorsa bekler zaten..
eğitiminizi tamamladıktan sonra hala sorun cıkartıyorlasa evlenin , ben olsam böyle yapardımgamyoncuiremsu

evlenmek için çok gençsin be güzelim... olgunsun anlattıklarına göre ama evlilik için bence biraz daha bekle ... ama şöyle yapabilirsin ; belki o bahsedilen kişiyle görüşebilirsin.. tanımaya çalış önce ... belki hoşuna gider ; birşeyler hissedersin ... o zaman hayırlısı tabii :)

ama dertten kurtulmak için kendini bilmediğin başka dertlere bırakma...

evlenmeyi bir kaçış olarak görme.
nasıl biriyle evleneceğin hiç belli olmaz.

evle,arabaylamı evlenecen yavrusu,bunlarla mutlu olacağınımı sanıyorsun.yağmurdan kacarken doluya tutulmakta var.
iyi düşün derim.

Güzelim ilk karsına cıkanla kolundan tutup nikah salonuna gitme.. üzülürsün
tanıyor musun onu ewlenmeyi düşündügün insanı?
yeterli derecede tanıyor musun?
Hatta ben esimi çok iyi tanıyorum bile demiyorum
çünkü hala yeni yeni yönlerini görüyorum..

daha cok gençsin ben söyliyim en az 25 olmalı yaşın bence tam evlilik için en olgun yaş ..
aileden kaçmak için evlenilmez ben baska türlü anladım okudugun için izin vermiyolar anladım:nazar:

canim gelen gideni aratir diye bir söz vardir...
böyle bi durumdada kullanilabilir...
aileden kacmak icin evlenilmez,gözünü kapatip evlenipte bambaska sorunlarla bogusmanda olasi!
yasadigin seyler gercekten üzücü seyler ama bence yapma derim!
hakkinda hayirlisi olsun

Hayat senin hayatın ama bende de erken evlendim 18 yaşındaydım .ailem biraz sıkıydı babamla sürekli kavga halindeydik.karşıma eşim çıktı hadi evlenelim dedi ben de daha dersaneye gidiyorum o dönem ee iyi beni seviyor.karışanım olmaz mutlu olurum dedimmmmmmmmm amaaaa sen gel bana ve burda bana yorum yapan arkadaşlara sor çok sıkıntı çektiğim günler oldu.dönüp ben boşandım diyebilmek çok güç ...yani ev araba maaş aman eksik kalsın canımdan vazgeçeçek kadar sevmiyorsam yokkkkkk tövbe evlenmem ben senin yerinde olsam.....ailenden kaçış olarak sığınacak ilgi gösterecek liman yani erkek milletine belli olmazzz ..hadi oda aldattı senı hadı dovdu ozaman nereye kaçıcaksın:)

Canim merhaba..
Su an bunalimda oldugunu düsünüyorum..
Senin gibi bir evlada hic baba dayak atmamali.
Neyse, babadir, bir kere yapmis olabilir, fazla üzerinde durma.

Benim sana sormak istediklerim ve tavsiyelerim var canim.

1. Ailen neden sevdigin cocukla evlenmeni istemedi? ve sen hala seviyormusun?
2. Evlenmek asla cözüm degil. Hele hele evden kurtulmak icin bir evlilik yapma.
Karsindaki isterse melek gibi insan olsun. Maddi durumu iyi olsun. Hiiic farketmez.
Insanlarin gercek yüzleri en baslarda belli olmaz unutma.

Sen bu kisiyle evlilik düsünmüyorsun gibi. Sadece ailenden kurtulmak icin basvurmak istedigin bir durum.
Sakin!!!!

Eger ailenin eski erkek arkadasini istemedigi nedenler gecersizse ve hala seviyor ve istiyorsan ozaman sabret.
Bugün olmaz, yarin olur.
ALLAH cok büyük canim.

Öpüyorum

bence ne olursa olsun ailen onlar hem öyle pat diye ilk karşına çıkanla evlenmen doğru olmaz çok pişman olabilirsin tanışırsın anlaşabileceğin biriyse karar verirsin alel acele bi an önce kurtuluym diye evlenilirmi tabi ne durumdasın bilemeyiz ama yinede iyi düşün!!

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler şu an gerçekten çok kötüyüm tam olarak kendimi ifade edemiyorum ilk önce şunu söyliyim sevdiğim kişiyle evlenmeme izin vermemelerinin sebebi aileme maddi olarak destek çıkyorum onun için evlenip gitmemi istemediler bu yüzdende üniversite olmadı ama artık bana ihtiyaçları yok ( bide sevdiğim kişiyi şimdi arıyip gel iste demeye yüzüm yok çünkü ben onu ortada bıraktım ailem için) çok karışık bu mevzular hhıııı bide onu seviyomuyum bunun bi anlamı yok imkansız artık çok uzakta 1 sene oldu hiç gelmedi gelmesinde zaten offffffff
aslında bazen ailemde bunu kabul ediyo bizim yüzümüzden okuyamadın,istediler vermedik fedakarlık yaptın falan diolar ama anlamıyorum peki yetmezmi artık yakında yaşım 22 olack dayak yemek çok ağrıma gidiyo bunu yazarken utanıyorum dayak yedim ben dayak yedim

canım biz sana git evlen desek evlencekmisin hemen?baban sana niye şiddet uyguladı ben onu merak ettim doğrusuCADIARZU nedir bu kadar korkunç birşeyi yapmasına sebep??
okumak için geç kalmış değilsin bir yandan çalışıp bir yandan okuyabilirsin.açıköğretim olabilir.ailemden kaçıyım derken iyi tanımadığın ,aşık olmadığın birine, sadece sığınmak için evlenme.
kendin ayaklarının üstünde dur daha 21 yaşındasın. ben 4 yıllık,sevgisinden zerre şüphe etmediğim sevgilimle bile evlenmeyi ağırdan alıyorum,sen tanımadığın biriyle hemen evleniyim mi diyosun.
kolay olanı seçme canım mücadele et.sorumluluğunu başkalarına yükleyeceğine çalış çabala bir meslek sahibi ol kendini yetiştir geliştir sonra evliliği düşün.
benim fikrim bu

dikkat ette yağmurdan kaçarken doluya tutulma canım :nazar:

şimdi yağmurdan kaçarken doluya tutulmak diye bi laf var hiç duydun mu...çoğu kadın bu hatayı yapıyor tam anlayıp dinlemeden gidip evleniyor sonrası noluyor ...ne çıkarsa kadere iyi çıkar umarım ya çıkmazsa....ya şiddetin daha büyüğünü görürsen.....iyice düşünüp taşınmadan acele karar verme ...a.s.:kahve:

ya arkadaşlar gerçekten sağolun kendimi toparlayamıyorum biliyorum bu geçici bi durum işllh geçecek yoksa bu gidiş gidiş değil

X