Balayını Cruise gemilerinde geçiren var mı?

Bende balayı için gemi düşünüyorumm.. düğünden sonra yorgunluk fazla olacağı için uçaktı beklemekti valizdi daha yorucu olur diye düşünüyorum.. ama gemi çok rahat ve eğlenceli olur diye düşündüm :26:

evet ben de düşünüyorum ama sıkılır mı insan acaba sürekli gemide? Bir de sadece gündüzleri gidilen yerlerde geziliyor akşamüstü gemiye dönülüyormuş. Yani akşamları gezme ve eğlenme imkanı yok karada.

Bu turlarda amaç ülkeleri gezmekten ziyade gemi içerisinde vakit geçirmek. gündüzleri belli saatler içerisinde gezebiliyorsunuz belirlenen saatlerde gemiye dönmek zorundasınız.. ama gemiler 5 yıldızlı otellerden daha güzel gösterişli ve gemi içerisinde oyalanacak çok fazla şey varmış sıkılacağınızı düşünmüyorum ben Ama burda kişinin tatilden beklentisi önemli bence. yani yurt dışına çıktım heryeri gezmek isterim yorulmak benim için önemli değil diyorsanız bence gemi tercih edilmemeli isteklerinize cevap veremediği için. ama tam tersi ben yorulmak istemiyorum dinlenmeliyim, aynı zamanda da bi kaç biyer görsem yeterli diyorsanız gemi tam size göre olur

bende gemi düşünüyorum mart ayında ama çok kararsız kaldım. gemide içecekler ücretliymiş ne kadar acaba fiyatlar?

Kizlar bizde gemi dusunuyoruz ama gitmis olan var mi aranzda? Prosedur nasil isliyor? Kac gun kaldiniz? Ne kadar odediniz? Bahsederseniz cok guzel olur cokta guzel iyi olur:))

Merhaba bayanlar;
Acentalar ile görüşerek fiyatlandırmalardan haberdar olabilirsiniz.
Ben size sisteminden bahsedeyim;

Eylül sonuna kadar avrupa turları veya yunan adaları turları yapan gemiler bu kıyılarda dolaşır; deniz eylüle kadar hırpalamaz ama eylülden sonra dalgalanmaya baslar; zaten bu sıralarda gemiler miami-karayipler-meksika turlarına başlamak için transatlantik geöiş ile yeni limanlarına yollanır.
Denizle arası kötü olanlar için sezon sonu pek de iyi bir tercih değildir ama seasick olanlar birer hap ile üstesinden gelebilir.

Limanlara belli saatlerde ugranılır; misal sabah 7 iniş hemen bir tur sonra yemek ve gezinti öglen 5 gemiye dönüş ve yeni bir ülkeye yol alırsınız. Gemide yapacak öyle çok sey vardır ki aklınız karışır hangisine yetişsem diye. Hi. dert etmeyin onu. Cruise boyunca 2 defa formal night düzenlenir birisi gelişiniz şerefine diğeri de vedalaşmak için. Bu gecelerde en şık kıyafetlerinizi giyersiniz adı üstünde formal zaten. Herşey dahil sistem gibi düşünmeyin lütfen; elbette bazı alanlarda içeceğiniz soft drinksler veya sular veya restaurantta atıştıracaklarınız ücretsiz ama barlarda oturarak yudumlayacağınız birbirinden lezzetli kokteyller ve hatta servis eden garsonun ücreti hesabınıza eklenecektir.

Bir cruise gemisinde konaklama sayısına gçre şekillendirilen en az 4 restaurant vardr. Bunların da ücretlendirmeleri hakkında acenta sizleri bilgilendirir.

Unutmamanız gereken şey; kalite yüksektir. parasını ödersiniz ama emin olun çok dahasına sahip olarak gemide inersiniz.

ha ayrıca; geminin içinde bulunan magazalarda tax free alışveriş yapabilir ve saat, gözlük, marka kıyafetleri türkiyedeki fiyatlarının yarıdan da ucuzuna alabilirsiniz:)

sezon sonu evlenip amerikadan dönebilirim diyenleriniz varsa transatlantik cruise denesinler; çok daha ucuzdur 4 gün denizde gidersiniz ama çok keyiflidir.

Sevgiler...

Cok guzel aciklamissiniz tesekkuler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…