Aile Planlaması Balayında ve Düğünde adet olmak istemeyenler...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ilgin_82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2010
110
0
Bu durumu önlemek için ne yapmamaız lazım..Bir kadın Doğumcuya sordumm yasmin kullanmaya basla ilk adetinin ilk gününden itibaren dedi ama Düğün tarihimle adetim yakın birbirine Bunu nasıl geciktirebilirim?!? :26: Hap kullanmak istemiyorum..

doğum kontrol hapı kullanacaksanız düğünden 1 ay önceki reglinizde ilaca başlarsınız düğüne kadar regliniz biter ama kullanmak istemiyorsanız da regl olmadan 3 gün önce adet geciktirici ilaca başlarsınız

hap kullanmadan geciktirmen çok zor. hap kullanacaksan da
her kutuda 21 hap var hap bitince de 5 gün ara veriyorsun o dönemde adet olacaksın toplam 26 gün yapıyor. hapa adetinin ilk günü başlamayabilirsin düğünden geri sayarak adetinin içinde bir gün ya da hemen bitiminde başlayarak dengeleyebilirsin bir ebeye danış ya da ebelik okuyan birinden yardım iste hesaplamada sana yardımcı olsun.
bazıları düğünü ayarlayabilmek için 2 kutu hapı aralıksız kullanarak dengeliyor ama o durumda çok sancılı bir adet geçiriyorsun ya da vücutta ödeme sebep oluyor.

5 gün değil 7 gün ara veriliyor ayrıca adetinin de ilk günü başlaması gerekir

Bu doğum kontrol haplarının birde 28 günlük olanları var sanırım, bir sefere mahsus kullan işini görmez mi ?
Adetini biraz geçiktirir sanırım.
Doktoruna danış bakalım .

Benim de düğün günü adet günüme geliyordu 1 ay önceden hapa başladım balayına gidip geldim ondan sonra hapı bıraktım hiç ara vermeden 2 kutu içtim yani ama 2. kutuyu yarın bırakmıştım sanırım

benimde düğün günüme denk geliyor mensim balayı içinde adet geciktirici kullanmam gerek ne kullanmalıyım lütfen bilgilendirinn

2 hafta önce evlendım ve gecen hafta balayındaydik, normalinde balayinin 2inci veya 3 üncü günü adet olmam gerekiyordu ama ben 3 gün önce bi geciikdirici hapa basladim ve adet olmadım balayinin bittigi gün hapida birakdim 2 gün sonra adetim geldi.

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba ben de başka başlık açmıştım ama burda cevap alabilirim sanırım. ben geciktirmek değil öne almak istiyorum. çünkü 4- 5 gün öne alsam benim için çok rahat olucak. var mı tavsiyeleriniz?

arkadaşlar adet geciktirici haplarının en iyisi nedir bilen kullanan varsa cevap bekliyorum. hiç kullanmadım bilgim yok yanlış ve kötü bi ilaç kullanmak istemiyorum. bir de ağır bi yan etkisi oluomu kullanınca? :44:

ben de mayıs ayı adetimi öne çekmek istedim ama başarılı olamadım. birkaç yerde civanperçemi çayının adeti söktürdüğünü okudum kullananlar yazmış işe yaramış ben de denedim gerçi düzenli içemedim günde 3 kere tok karına içmek gerekio belki de ondan bana fayda etmedi bir de sen dene ama adeti öne çekmek geciktirmekten daha zor. Kullanırsan eğer hesabından bir iki gün fazladan erken başla ki en kötü ihtimal son 3 gün hala adet olmazsan bu sefer geciktirici al böyle kurtarabilirsin. Ben de bu ay geciktirici kullanacağım bu daha kolaymış. Zaten öne alamıyorum. Civanperçemi çayını aktardan bulabilirsin ama düzenli kullan sen de dene bakalım inş faydasını görürsün arkadaşım.

buarada bi de bolca maydanoz ye o da adeti söktürmeye faydalı oluyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…