Balayında Barcelona ya gitmek...

Yeme icme
Dedigim gibi saat 9 gibi giderseniz iyi olur.
Zaten saat 8 bucuktan once acık restoran genelde cok yok.
Plaza katalunya da hard rock cafe var , orası her daim acık ama kalabalık oldugundan genelde. Yemek yemeyi dusundugunuz saatten bir yarım saat once gidip adınızı yazdırın. Size bi alet veriolar. Onla civarda dolasabiliosunuz . sonra bip bip otuo gidip yemeginizi yiosunuz .)
Onun dısında Katalan yemegi yemek icin
Yerel kücük bi restoran var her zaman gittigimiz var.
Nou cellar adında. Calle princesa 16 numarada. Sarı hatla jaume 1 metrosuna yakın ama plaza catalunyaya da yakın. Yürüyerek de gidebilirsiniz. Pollo a la catalana ( catalan chicken) yemenizi tavsiye ederim .

deniz ürünü yemegi seviyorsanız
kesinlikle favorim. La paradetta diye bir yer.
Genelde cok sıra oluyor. 8 gibi gitmenizi tavsiye ederim oraya.
La Paradeta · Marisquería
bir kac yerde subeleri var ama ben calle comercial de olana gittim.

Websitesine girersen gorecegin gibi bir buz tezgahın uzerinde taze taze sectigin urunleri diyorsun kızartma olsun ya da ızgara olsun. Tartıyorlar. Daha sonra yan taraftan iceceklerini aliosun. Oduosun. ıstedigin bi masaya gecip oturuosun. Hic garson yok. Seni numaranla cagırıolar.sen gidip aliosun. Hatta daha sonra tabaklarını sen bırakıosun  baya self servis ama en guzel en taze ve en ucuz deniz urununu orda yiyebilirsiniz.mutlaka gidin yani.Pazar ve pzt leri kapalı. Ben en son donmeden bir daha gidicektim gidemedim cok icimde kaldı 

Onun dısında sushi seviyorsananız
El Japones benim favorim sushi artı noodle da cok guzel.
Pilavı da cok guzel.
Casa Mila’ya cok yakın. Hemen karsısı gibi kalıyor ara bir sokak var ordan girdiginiz zaman.
8.30 9 gibi giderseniz beklemezsiniz.
Ozellikle Cuma ve cmt aksamları restoranlar tıklım tıklım oluyor.

bir de barselonaya gidip tapas yemeden donmeyin, kucuk ekmekler üzerinde cesit cesit ürünler.
onun icin de en iyisi
Irati Tapas Bar.
1 2 gibi giderseniz daha kalabalık olur ama daha cok tapas cesidi oluyor, istediklerinizi alıyorsunuz, herbirinin üzerinde kürdan var, sonra tabagınzıdaki kürdanları sayıyorlar ona gore en son hesap oduyorsunuz
Las ramblasdan sahile dogru inerken sol koldaki sokaklardan birinde.
calle cardenal casanas 17

eger ızgara et yemek isterseniz
en ucuz ve en guzeli
mussol’da

4 ayrı subesi var.
En merkezdeki 2 tanesi size uyabilcek
Biri calle arago 261 ,passeig de gracia uzerinde casa battlonun hemen yanından girdiginiz sokakta

Oteki casp 19 , plaza catalunyadan passeig de graciaya dogru cıkarken. El corteden sonra sagdan ikinci sokak.
Mussol da mutlaka “pan con tomate” yani domatesli ekmek yiyin. Cok meshurdur katalunyada. Yanına soslarını da isteyin. Sarımsaklı mayonez ve kekikli yag gibi bir sey geliyor.

Onun dısında bir de eger paella yemek isterseniz. Villa olimpica da monchos’u deneyebilirsiniz.
ıspanyolların meshur deniz urunlu pilavı. Porsiyonlar cok buyuk oluyor. 2 kisilik soylediginizde başka hic bir sey ısmarlamayın yanında  biraz pahalı oldugu konusunda da uyarayayım 

Son düzenleme:
Alışveriş.

El corte ingles’i tavsiye ederim. Toplamda 90 euroluk alışverisi gectiginizde tax free yaptırabiliyorsunuz ve bir cok yerde var. Her yerde yaptıklarınızı toplayıp tek seferde yaptırabilirsiniz.
Bir 5 euro sonra bi r 10 euro baska bir yerde seklinde yapabilirsiniz.
Plaza catalunyadaki en buyugu. Gene ordakinden cıkıp hemen karsısındaki sokaktan indiginizde sagda bir tane daha var. Orda daha cok spor genc markaları var. O ikisini gezmenizi tavsiye ederim.
ıki tane meshur ıspanyol firması var .
Biri TOUS. Cantaları ve takıları meshur. Biri de kukuxumusu. Cok komik t-shirtleri var. Ben de gelen arkadaslarım da ordan cok hediye t-shirt kupa vs aldı.
Tous el cortelerde satılıyor. Kukuxumusu da ama kendi magazalarında daha cok cesit var.
Magazaların adresleri.
Passeig de Gracia 51/55 Boulevard Rosa diye bir var. Nespresso magazasının yanından pasaja girince

magazalar el corte de dahil Pazar gunleri kapalı
Pazar gunleri sadece sahilde Mare Magnum adlı alısveris merkezi acık.
Onun dısında kucuk dukanlar mesela kukuxumusu oglen 2-5 satleri arasında kapalı oluyor. siestacı bu ispanyollar.
El corteler sabah 10dan aksam 10’a kadar acık 

simdilik bu kadar her türlü sorunuz seve seve cevaplanır.
hatta e-mail adresinizi özelden msj atarsanız
bu bilgilerin hepsi bir word dosyasında ve cogu mekanın google map üzerinden isaretlenmis linkleri de var, maille gönderirim.

Bilgi verdiginiz icin tesekkür ederim, ben avrupada yasadigim icin giris sorun olmuyorda esim olacak kisi türk vatandasi oldugu icin sordum. Oda barselonaya gitmeyi cok istiyor....

34Moni53 ellerine sağlık süper olmuş ya...ayrıntılarıyla anlatmışsınn bayıldım :) hepsini kaydettim bende...teşekkürlerr paylaşımın için canm

34Moni53,sana çookk ama çook teşekkürlerr...Biz turla gitmekten vazgeçtik,uçak bileti+otel ayarlayacağız,otelimizi çok merkezi bir noktadan ayarlayıp, kendi turumuzu kendimiz yapacağız.Anlattıklarını worde aktarıp,yanıma almayı planlıyorum,insan hiçbilmediği bir yere gidince,kesinlikle böyle bir yardım alamsı gerekiyor.Geçen sene güney afrika ya Kruger park a safari yapmaya gittik, eğer ilgilenenler var ise, senin anlattığın kadar detaylı olmasa da bende güney afrika safari programı hakkında elimden geldiğince bilgi verebilirim arkadaşlar..

Bi de bişey sormak istiyorum, ilk defa vize için başvurucam,mal varlığını beyan ediyosun ya,açıkçası ne evim var ne de arabam.Mal varlığı olarak hiçbişey sunamayacak olmamız sence vize vermelerini zorlaştırır mı ?

balayı için evlenmeden önce basvuracagın izin kızlık soyadınla bekar olarak basvuracaksın
eger anne ya da babana ait bir ev varsa onun fotokopisini bulundur yanında ne olur ne olmaz
zaten calıstıgın ıcın calıstıgın yerden alıcagın evraklar yeterli olur bence
banka hesabına yatıyorsa maasın son 6 aylık filan dökümünü iste bankadan
atıyorum her ay 1000 lira girip cıktıgını yani düzenli bir gelirin oldugunu bilsinler

tam kalıcagın tarihleri söylersen merkezden bir kac otel tavsiyesinde bulunabilirim
tabi bir de ortalama gecelik bütce söylersen

Dediğin gibi maaşım düzenli olarak hesabıma yatıyor,bunu bir dökümünü alır,dosyaya koyarım olmazsa.

biz 27 nisan da gidip,2 mayıs da dönmeyi planlıyoruz.Plaza Catalunya da olacağız, en merkezi nokta orası olacak bizim için sanırım.Otel önerilerin varsa linklerini atarsan bakayım.Ben şu otellere baktım,Husa Barcelona ,Regina,Barcelona Catedral ,Hotel Rivoli Ramblas ..senin önerilerini de bekliyorum o zaman :)))

Vize ye başvurduk bugün,ptesi alacağız,bir sorun gözükmüyor,umarım sorunsuz alırız ve sonra da ver elini Barcelonaaa:)))

Vize ye başvurduk bugün,ptesi alacağız,bir sorun gözükmüyor,umarım sorunsuz alırız ve sonra da ver elini Barcelonaaa:)))

bir sorun çıkmaz
zaten belgeler eksik olsa vize için yeterli olmasa
onlar baştan söylüyor
şunu da ekleyin bunu da ekleyin gibi
vizeniz elinizde olur merak etmeyin
baya erken başvurmuşsunuz
uzun süreli vericekler demektir
en az 3 aylık vermeleri lazım ki nisan sonunu da kapsasın .

otele karar verdin mi bu arada
sana da bakıp haber vericektim unuttum

uzun zamandır yazamadım,otel işini ayarladık, katalonia Mikado da kalıcaz,uçak biletleri de tamam..27 Nisan gidip,1 Mayıs da dönücez,az olacak ama olsun.. bekle bizi Barcelonaaaaaaaaaaaa yupppiiiiiii:))))

Bu arada senin tüm yazdıkların acaip işimi görecek , süpersin 34moni53

ucak biletlerini nerden aldın
spanair kampanya yapmıs yeni gördüm
thy ile ortak ucus yapcaklarmıs uyguna biletleri var
bu mikado biraz uzak sanki
etrafında metro da yok gibi geldi bana
gezmeniz sorun olmucak mı acaba

cardigans safari gezinizi anlatırsan sevinirim.detaylarını ve bu işe ayıracağım bütçeyi öğrenmek istiyorum :)

Merhabalar

Biz biletlerimizi kasım ayı için spainairden iki kişi gidiş dönüş 362euroya aldık.Yani oldukça uyguna geldi.

Benim sormak istediğim Kasım başlarında Barcelona'da hava sıcaklığı ne civarda olur?

Yazılarını baştan sona okudum, henüz kesin bir yer belirlemiş olmamakla birlikte fikirlerimiz içerisinde barcelona da bulunan eylül ayında evlenmeyi planlayan bir çiftin bayanıyım:)) Dolayısıyla planımıza göre balayımızda hemen düğünden sonra olucak yani senin önerilerine de çok uyacak şekilde 24 eylülden sonraki festival'e denk gelebileceğiz. Senden ricam bütün yazıların bütün olarak bulundugu bir word dosyasının oldugunu sölemiştin. Onu bana gönderebilirsen böyle parça parça olarak kaydetmektense direk bütün olarak bulundurabilirim. Veee gerçekten titizlikle yardımcı olmana bayıldııım, çok tşkler.. :) Paylaştıgın bilgiler sayesinde inan gitmiş kadar oldum şimdiden.. Harikasın:))

Lutfen bana da bu bilgilerin yer aldiigi maili atar misiniz?? Ben de balayinda barcelona planliyorum. Cok guzel bilgiler vermissinir. Nooluurr yardimm

merhaba özelden msj atamıyorum ( mail adresimi versem banada word belgesini gönderebilirmisin...

Merhaba, bana da yollar misiniz? Bende eylul gelini olacagim kismetse. 7 eylulden sonrasi ispanyayi gormek istiyorum denize girmek eglenmek istiyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

hala foruma uğruyor musunuz, görür müsünüz bilemem ama tüm yazdıklarınız için çok teşekkürler!

Barselona'ya giden arkadaşlar vize çıkmadan uçak biletlerinizi almış mıydınız? rezervasyon/iade hakkı tanıyan (biraz cezalı da olsa) şirket var mı bildiğiniz. bir de ne kadar tutmuştu biz 3 ay sonrasına thy den bakınca epey yüksek çıktı fiyatlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…